I.Šimonytė: konservatorių Vyriausybė nesugriovė viešųjų finansų

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė valdančiųjų konservatorių taryboje pristatydama per kadenciją nuveiktus darbus juokavo, kad paprasčiau pasakyti, ko Vyriausybė nepadarė - nesugriovė šalies viešųjų finansų.

Šeštadienį pradėdami diskusiją dėl partijos Seimo rinkimų programos, konservatorių deleguoti ministrai pristato, kas buvo nuveikta per daugiau nei trejus šios Vyriausybės darbo metus.

Pristatydama savo sritį finansų ministrė tvirtino, jog šiai Vyriausybei teko nelengvi sprendimai, bet palikus viską savieigai šalis būtų nuėjusi į chaosą.

„Ko Vyriausybė nepadarė - nesugriovė Lietuvos ir viešųjų finansų. Tos problemos, kurios kaupėsi daugelį metų ir buvo paslėptos sunkiai akiai pagaunamo ekonomikos perkaitimo, ir apsinuogino tik atėjus šitai Vyriausybei“, - kalbėjo ministrė.

„Dažnai sakoma, kad Vyriausybė viską padarė verslo ir žmonių sąskaita. Tai žinoma, nes valstybė iš esmės yra žmonės, net verslo nėra kaip tokio, verslas yra žmonės. Tai nėra taip, kad ką nors būtų galima padaryti marsiečių sąskaita“, - sakė I.Šimonytė.

Pasak ministrės, jei tuomet būtų nemažinami valstybės įsipareigojimai, ir vikas palikta savieigai, jei būtų buvę skolintojų, šiuo metu Lietuva turėtų beveik 20 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) siekiantį biudžeto deficitą ir netoli 60 proc. BVP skolą, o jei nebūtų ir skolintojų, šalies būtų laukęs chaosas, arba chaosas ir valiutos devalvavimas kartu.

Lietuvos centrinės valdžios skola kovo mėnesio pabaigoje buvo 43,211 mlrd. litų arba 39,1 proc. prognozuojamo 2012 metų bendrojo vidaus produkto.

„Laiku priimtais sprendimais Lietuva užtikrino pasitikėjimą šalies kreditingumu, o tai leido mažinti piliečių ir verslo gerbūvį gerokai mažiau, nei būtų buvę, jei tie sprendimai nebūtų buvę priimti“, - sakė ministrė, pabrėždama, jog Lietuvos skola 2011 metų pabaigoje ES yra šešta mažiausia.

Vilniuje šeštadienį valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos taryba aptars rinkimų programos gaires, tvirtins kandidatus į Seimą vienmandatėse apygardose.

Tarybos darbotvarkėje - svarbiausių nuveiktų ir dar laukiančių darbų aptarimas artėjančių Seimo rinkimų kontekste, rinkimų programos gairių aptarimas, Lietuvos energetinės nepriklausomybės ir energetinio saugumo įgyvendinimo programos 2012-2016 metams pristatymas.

Svarbiausius akcentus energetikos, finansų, ekonomikos, žemės ūkio ir socialinių reikalų srityse tarybai pristatys šių sričių ministrai ir Seimo komitetų pirmininkai, praneša partija.

Taryboje numatoma patvirtinti likusius kandidatus Seimo vienmandatėse apygardose, taip pat patvirtinti kandidatų į Seimą daugiamandatėje apygardoje atrankos tvarką. Iki šios dienos TS-LKD yra patvirtinusi 55 kandidatus iš 71.

Kaip rodo visuomenės nuomonės apklausos, didžiausia valdančioji TS-LKD partija Seimo rinkimuose šiuo metu būtų ketvirta su maždaug 8 proc. rinkėjų balsų.NAUJAUSI KOMENTARAI

AS

AS portretas
CINISKA ARKLIAGALVE LEZBIJANKA

Kęstas

Kęstas portretas
„Dažnai sakoma, kad valstybė viską padarė verslo ir žmonių sąskaita. Tai žinoma, nes valstybė iš esmės yra tiktai žmonės. Net verslo nėra kaip tokio, nes verslas irgi žmonės“, – teigia I. Šimonytė. Ne visi žmonės yra vienodi. Būna savi, lietuviai, būna svetimi - svetimšalių monopolijos ir tautos išdavikai iš mūsų tarpo, parduodantys mus toms monopolijoms už saują sidabrinių. _Vyriausybė jau skina pirmuosius augančios ekonomikos vaisius, nors jie dar nėra tokie saldūs, kokių norėtųsi[1]._ Pasakykim atvirai. Svetimšalių monopolijoms vaisiai yra saldūs. Lietuviams jūsų vaisiai yra kartūs. Atėjo rinkimų metas. Atėjo metas ir jums, kubiliniams.pajusti tą kartumą. Juk esame maža tauta. Kasdien visur trinamės kartu. 1. V.Bacevičius. Graikijos scenarijaus kartoti neteks. Delfio portalas

Kęstas

Kęstas portretas
Marsiečiai iš skandinaviškų, lenkiškų ir kitų svetimšalių kompanijų juokiasi patenkinti.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių