Įregistruota viena nauja partija, atsisakyta registruoti dvi

Teisingumo ministerija įregistravo neseniai įsteigtą Lietuvos žmonių partiją, tačiau atsisakė registruoti dar dvi naujai inicijuotas politines organizacijas.

Programos ašis - valstybės gerovė

Ministerija antradienį pranešė, kad atitinkančiais įstatymams pripažino Lietuvos žmonių partijos steigimo dokumentus. Dabar steigėjams šią partiją belieka užregistruoti juridinių asmenų registre. Tuomet Lietuvos žmonių partija bus įtraukta į šalyje veikiančių politinių organizacijų oficialų sąrašą.

Lietuvos žmonių partija įsteigta vasario viduryje Kaune įvykusiame iniciatorių suvažiavime. Partijos pirmininke išrinkta Kauno bendrijai „Viltis“ vadovavusi Joana Šimanauskienė.

Naujai įregistruotos partijos programoje numatyti įsipareigojimai siekti laisvės, teisingumo, demokratijos, kultūros ir valstybės gerovės. Pagrindinės programos sritys – kultūra, švietimas, sportas, socialinė politika, valstybės ūkis.

Partijos programa skelbia – nepasiduoti globalinių valdininkų propagandai „skaldyk ir valdyk“, bet gerinti santykius su mūsų artimiausiais kaimynais. Naujoji politinė jėga pritaria, kad šaliai reikia tiesioginių merų rinkimų.

J.Šimanauskienė steigiamajame suvažiavime patikino, kad „Lietuvos žmonių partija turi viziją, kaip pasiekti savo tikslus ir pakeisti gyvenimą“.

Teks vėl rengti steigiamuosius suvažiavimus

Teisingumo ministerija antradienį taip pat pranešė, kad dar dviejų – Emigrantų partijos bei Demokratinės darbo ir vienybės partijos – dokumentai grąžinti steigėjams kaip netinkami.

Pranešta, kad dokumentai buvo atmesti, nes jų įstatų nuostatos, valdymo organų formavimo procedūros neatitiko įstatymų reikalavimų.

„Teisingumo ministerijos sprendimas nepatvirtinti pateiktų dokumentų neatima teisės iš minėtų partijų juos pataisius pateikti dar kartą. Norint tai padaryti partijos turėtų dar kartą šaukti savo narių steigiamuosius suvažiavimus“, – rašoma pranešime spaudai.

Primenama, kad norinčios suspėti į ateinantį rudenį vyksiančių Seimo rinkimų traukinį, politinės partijos turi visus steigimo formalumus susitvarkyti ne vėliau kaip iki rugpjūčio 9 dienos.

Demokratinę darbo ir vienybės partiją inicijavo prezidento Algirdo Brazausko našlė Kristina Brazauskienė. Steigiamasis šios partijos suvažiavimas įvyko vasario pradžioje.

Emigrantų partijos steigiamasis susirinkimas įvyko dar sausį.

Turi būti ne mažiau kaip 1000 narių

Oficialiame Lietuvoje veikiančių partijų sąraše šiuo metu yra 41 pavadinimas. 4 politinės organizacijos jau yra likviduojamos. Dar 7 nėra šiemet laiku pateikusios savo narių sąrašų, todėl joms irgi gresia likvidavimas.

Pagal Lietuvos įstatymus, partija gali veikti, kai joje yra ne mažiau kaip tūkstantis oficialiai patvirtintų narių.NAUJAUSI KOMENTARAI

RINKIMŲ BOIKOTAVIMAS

RINKIMŲ BOIKOTAVIMAS portretas
PASAKYKIME NE KIAULIAŽMOGIAMS, PASAKYKIME NE RINKIMAMS, ESAMAM PARTINIAM REŽIMUI IR KIAULIAŽMOGIŲ VALDŽIAI.

Šuntautės pasiuntiniai

Šuntautės pasiuntiniai portretas
Laukite naujų intensyvėjančių vapalionių apie sovietinį rojų, lėčiausias padvodkes ir protingiausius raudonuosius politrukus.

Cockney

Cockney portretas
Paskutinis šansas buratinui, jei negaus nei vienos vietos seime, banko finansavimas iš maskolijos bus nutrauktas :DDD
VISI KOMENTARAI 26
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių