Interaktyviu rinkimų žemėlapiu viliasi pritraukti daugiau rinkėjų

Rinkėjai jau nuo šiandien internetu interaktyviame žemėlapyje gali sužinoti savo balsavimo vietą, vizualiai pasižiūrėti, kuriame pastate įsikūrusi rinkimų apylinkė, bei atsispausdinti rinkėjo kortelę, nelaukiant, kol ji bus jiems pristatyta į namus. Ateityje planuojama žemėlapyje pateikti dar daugiau informacijos ir tikimasi, kad ši paslauga paskatins žmones rinkimuose dalyvauti aktyviau.

Žemėlapio kūrėjai – Vyriausioji rinkimų komisija ir Registrų centras – sako, kad internete nuo šiol rinkėjai gali rasti visą jiems reikalingą informaciją apie balsavimo vietas. Registrų centro interneto svetainėje susiradus nuorodą „Adresų registras“ ir pasirinkus adresų „Paiešką“ atsiras žemėlapis.

Paieškos laukelyje įvedę miestą, gatvę ir namo, kuriame gyvena, numerį gyventojai ras ne tik informaciją apie jiems priskirtą rinkimų apylinkę, bet ir vizualiai galės pamatyti, kokiame ji pastate įsikūrus, taip pat bus nurodyta, kokiu keliu geriausia pasiekti balsavimo vietą ir net kur palikti automobilį.

„Adresų registre, kiek mes įsivaizduojame, šiuo metu yra apie 90 procentų adresų, kiek turėtų būti Lietuvoje. O kaip minėjo per konferenciją Jonas Udris, susiejant duomenis sutapo apie 93 procentus adresų“, – pasakoja VĮ „Registrų centras“ Adresų registro departamento viršininkas Kipras Mensevičius.

Žemėlapyje bus galima išsispausdinti ir rinkėjo kortelę, nelaukiant, kol ją pristatys į namus. Kortelę internetu galima gauti ne vieną kartą, todėl pametus bus galima išsispausdinti naują.

Pasak VRK pirmininko, nauja paslauga įtraukta atsižvelgiant į tai, kad pastaruoju metu daug žmonių apsigyvena priemiesčiuose ir gerai nežino, kur kokia seniūnija ar rinkimų apylinkė įsikūrusi. Be to, kiekvienų rinkimų metu būdavo sulaukiama net iki 40 tūkstančių gyventojų skambučių, kuriems kildavo klausimų dėl balsavimo vietos.

„Aš manyčiau, kad šios informacijos gali daugėti. Čia dar būtų labai įdomi informacija susieta su rinkimų rezultatais, kaip ir kokia apylinkė balsavo, galima perdėti vizualią, grafinę informaciją. Rinkėjų aktyvumą tikrai turėtų padidinti, kadangi rinkėjai atkreiptų dėmesį, kiek yra svarbu dalyvauti rinkimuose“, – sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Pirmadienį balsavimas prasidėjo Lietuvos ambasadose. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis rinkti naują Seimą panoro 12 tūkstančių tautiečių, gyvenančių ne Lietuvoje.

Kitos savaitės trečiadienį balsavimas prasidės ir Lietuvoje. Savo valią pareikšti galės nuteistieji įkalinimo įstaigose, ligoniai, senelių namuose gyvenantys žmonės.


Šiame straipsnyje: Seimo rinkimaiVRK

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietis

Kaunietis portretas
Balsuokime Seimo rinkimuose už "tvarkiečius".

info

info portretas
Dėmesio! Čikagos aido internetinio puslapio straipsnio: „Čikagoje visą savaitę buvo švenčiami Šiluvos atlaidai“ komentaruose, paskelbtos dvi naujausios Apraiškos: Didžioji Temidė- Dievo Tėvo Apraiška 2012 m. spalio 1 d. ir Nukankintojo Jėzaus Apraiška pasauliui 2012 spalio 1 d. P.S. Jeigu kieno kompiuteris neužblokuotas, įdėkite šią žinutę į Delfi. Ten jau šeiminikauja Belzebubo ir Liucifieriaus tarnai, trindami komentarus ir dieviškąsias Apraiškas pasauliui. Ačiū.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių