I.Degutienė: reikia kalbėti ne tik apie emigraciją

Seimo pirmininkė Irena Degutienė, trečiadienį susitikusi su Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) atstovais, sako, jog šių dienų uždavinys yra ieškoti būdų, kaip sutelkti ir suvienyti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenančius lietuvius.

Pasak Seimo pirmininkės, kuriai pristatyta PLJS iniciatyva vasarą surengti pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą, šių dienų aktualijos verčia kalbėti ne tiek apie emigraciją, o migraciją, nes procesas vyksta abiem kryptimis.

„Seimo pirmininkė susitikime pabrėžė, kad laikai ir žmonės keičiasi, ir šiandien turime kalbėti ne tiek apie emigraciją, o apie migraciją, tai yra vieni išvažiuoja, kiti grįžta. Nemažai lietuvių, pabuvę užsienyje, sugrįžta dirbti ir valstybės institucijose, ir privačiame sektoriuje, ir Seimo pirmininkė mato, kad ir patiems pasaulio lietuviams tampa svarbus uždavinys, kaip sutelkti ir suvienyti ne tik užsienyje esančius lietuvius, bet kaip sutelkti ir suvienyti visus lietuvius, ir Lietuvoje, ir užsienyje“, - po susitikimo parlamento vadovės poziciją žurnalistams išsakė jos atstovas spaudai Juozas Ruzgys.

PLJS pirmininkas Kęstas Pikūnas pažymėjo, jog pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas yra pirmas toks renginys nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje, panašus renginys dar buvo organizuotas iki tol, 1989 metais.

„Šitas renginys yra pirmas toks nepriklausomos Lietuvos istorijoj, kai jaunimas, gyvenantis čia, Lietuvoj, ir jaunimas, kuris grįžęs iš užsienio gyvena čia, ir gyvena ten, susitiks kartu ir diskutuos, praleis laiką, kurs bendrus projektus. Mes neturim jokių grandiozinių tikslų sukurti kažkokią partiją ar panašiai, kaip čia kartais pasako, bet tai yra renginys jaunimui kurti bendriems tikslams į ateitį“, – po susitikimo sakė PLJS pirmininkas K.Pikūnas.

Jaunimo forumas įvyks šių metų liepos 12-15 dienomis Prienų rajone, Visuomenės harmonizavimo parke, jo globėja - šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Renginio metu Seimo, Vyriausybės atstovai, Lietuvos verslo, kultūros ir mokslo elitas kartu su lietuviais iš visų Lietuvos regionų bei užsienio aptars strateginius valstybės ir tautos tikslus, ieškos konstruktyvių sprendimų bei jų įgyvendinimo būdų, taip spartindami pažangios ir modernios valstybės kūrimą.

Planuojama, kad forume dalyvaus per 3 tūkst. žmonių iš viso pasaulio.


Šiame straipsnyje: Degutienėmigracijaemigracija

NAUJAUSI KOMENTARAI

baravykas

baravykas portretas
kiek daug tusciu kalbu,o darbu kaip ner taip ner.manau jiems (valdziazmogiams) jau atrodo kad mus paprastus piliecius jie gales durninti visa likusi gyvenima,nes lietuviai yra versiai arba runkeliai.

PK

PK portretas
Degutienei apie migracijas ir emigracijas geriau patylėti, nes kaip tik prašneka, taip nusišneka. Emigracijos mastai statistiškai yra tragiški, Lietuvos gyventojų drastiškai mažėja, o gimstamumo/mirtingumo rodikliai nėra jau tokie blogi. Ir dėl visų šitų emigracijų kalta šiandieninė valdančiųjų (tarp kurių yra ir Seimo pirmininkė) politika, kurioje paprastas Lietuvos pilietis yra paskutinėje vietoje. Neabejoju, kad padėtis būtų kitokia ir tų grįžtančiųjų augtų ne tik kiekis, bet ir procentinė išraiška, jei valdžioje būtų partijos Tvarka ir teisingumas atstovai, nes būtent jų rinkiminės nuostatos - socialinis teisingumas, sveikas patriotizmas ir tiesioginė demokratija - yra nukreiptos į Lietuvos piliečius, jų vertės didinimą ir emigracijos mastų mažinimą
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių