I.Degutienė: Prezidentė gali kalbėtis su visais

Seimo pirmininkė ir viena konservatorių lyderių Irena Degutienė sako neturinti žinių, kad į Prezidentūrą esą buvo kviečiami kai kurie valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai ir įkalbinėjami pakeisti kritiškas nuostatas liberalcentristo vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio atžvilgiu, jei jam būtų rengiama interpeliacija.

Tuo pačiu Seimo pirmininkė sako, jog šalies vadovė turi teisę kviestis pokalbiui tiek Seimo narius, tiek visuomenės atstovus. „Tam ir yra Lietuvoj prezidentė“, - sako I.Degutienė.

„Aš žinau iš žiniasklaidos, bet oficialiai tai tikrai pirmą kartą girdiu, šiandien ryte pasiskaičiau“, - Seime šeštadienį į klausimą, ar turint žinių apie kvietimus iš Prezidentūros, žurnalistams atsakė parlamento vadovė.

„Prezidentė yra Lietuvos respublikos vadovė ir prezidentė turi teisę kalbėtis ir su pavieniais Seimo nariais, ir su pavieniais visuomenės nariais, tam ir yra Lietuvoj prezidentas“, - sakė I.Degutienė paklausta, ar tokia situacija jai atrodytų priimtina.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ šeštadienį rašo, jog šalies vadovei D.Grybauskaitei prieš apsisprendžiant dėl Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) deleguoto vidaus reikalų ministro likimo kai kurie konservatoriai sulaukė kvietimo apsilankyti Prezidentūroje. Dienraštis teigia, esą susitikimuose Prezidentūroje konservatoriai buvo įkalbinėjami pakeisti kritišką požiūrį į ministrą R.Palaitį, jei jam Seime būtų rengiama interpeliacija.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma savo ruožtu frakcijos nariams išsiuntinėjo elektroninį laišką, kuriame prašo jų, gavus bet kokį kvietimą iš Prezidentūros, informuoti apie tai frakcijos vadovybę.

„Be reikalo tokių laiškų, žinoma, nerašyčiau. Man yra žinomas mažiausiai vienas toks atvejis. Tad manydamas, jog šitokių bandymų gali būti ir daugiau, paprašiau kolegų, kad jie prieš tai kreiptųsi į frakcijos vadovybę, kuri apie šiuos politinius klausimus turi daugiau informacijos“, - dienraštyje cituojamas J.Razma, tačiau neatskleidžia, kas iš konservatorių sulaukė kvietimų į Prezidentūrą.

Prezidentūroje lankęsis BNS patvirtino Seimo TS-LKD frakcijos atstovas, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas, tačiau sako ten buvęs savo iniciatyva ir apie ministro atleidimo reikalus nekalbėjęs.

„Aš buvau, bet apie ministro atstatydinimą nekalbėjau. Kalbėjau apie kitus reikalus. Ir prezidentei savo knygą padovanojau“, - sakė NSGK pirmininkas A.Anušauskas.

Valdančiosios TS-LKD pirmininkas premjeras Andrius Kubilius praėjusį antradienį perdavė prezidentei teikimą atleisti vidaus reikalų ministrą, teigdamas, kad šis suklydo atleisdamas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovus.

R.Palaitis FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą iš pareigų atleido vasario 15 dieną, gavęs Valstybės saugumo departamento medžiagą. Anksčiau šie pareigūnai tikrinti poligrafu dėl informacijos apie banką „Snoras“ atskleidimo.

Konservatorių koalicijos partnerė LiCS laikosi pozicijos, jog atleisdamas FNTT vadovus ministras R.Palaitis elgėsi pagal įstatymus ir nesutinka keisti ministro. Šalies vadovė dėl R.Palaičio sako apsispręsianti susitikusi su LiCS pirmininku Algiu Čapliku bei pačiu ministru.NAUJAUSI KOMENTARAI

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
Prašytume visuomenės pagalbos: Generalinė prokuratūra raštu pagrasino Seimo Antikorupcijos komisijai, kad jei ji išpildys savo pažadą visuomenei, t.y. paviešins turimą medžiagą, tokiu atveju „gali būti padaryta žala ikiteisminio tyrimo sėkmei“, todėl Antikorupcijos komisija viešinti galėtų tik po to, kai gaus Generalinė prokuratūros nuomonę „kad nebūtų pakenkta ikiteisminiam tyrimui“ - tiny.lt/w6dgch . Jei Seimo Antikorupcijos komisija paklustų šiam Generalinės prokuratūra reikalavimui ir suteiktų jai prašomą komisijos medžiagą, tai labai tikėtina, kad toliau sektų prokuroro sprendimas prijungti prie ikiteisminio tyrimo medžiagos visas AK stenogramas, bei dokumentus, o tada tokią medžiagą skelbti galima būtų tik ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio prokuroro sutikimu. Kadangi LT prokurorai ikiteisminius tyrimus atlieka tol, kol visi užmiršta tą bylą, tai reikštų visišką įslaptinimą. Todėl Seimui reikia visuomenės pagalbos: susirinkime visi Vilniuje prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje 2012 03 17 d. 14.00 į mitingą-pilietinę akciją "Už Lietuvą, už teisingumą".

dr. Jonas Ramanauskas

dr. Jonas Ramanauskas portretas
Tvirtai pasisakau uz viesume. Valstybes paslaptys dabar, tai vagiu slepimas.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių