I.Degutienė: nesuprantu, kodėl atleisti svarbiausi FNTT pareigūnai

Seimo pirmininkė Irena Degutienė kartoja neturinti jokios informacijos iš Valstybės saugumo departamento (VSD), kuri leistų abejoti buvusių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų galimybėmis eiti pareigas, ir sako nesuprantanti jų atleidimo motyvų.

„Man pačiai labai daug klaustukų, tiek kiek iš žiniasklaidos matau, nelabai suprantu, kodėl atleisti du patys svarbiausi FNTT pareigūnai, ypač tuo metu, kai FNTT tikrai labai gerai dirba“, – penktadienį žurnalistams Seime sakė I.Degutienė.

Parlamento vadovė tvirtino tikinti, kad daugiau aiškumo šioje istorijoje atsiras ją pradėjus nagrinėti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) bei Antikorupcijos komisijai.

„Dar kartą noriu pasakyti, taip kaip ir ministras pirmininkas, taip ir aš, jokios informacijos nesame gavę, tiek turiu, kiek žinau iš žiniasklaidos, todėl tie Seimo komitetai, kurie atsakingi, pradėjo savo darbą. NSGK – jau šią savaitę, Antikorupcijos komisija rinksis kitą savaitę, ir manau, kad šitos institucijos daugiau mums informacijos suteiks nei nieko nesuteikęs VSD“, – sakė Seimo pirmininkė.

Parlamento vadovė sakė nematanti kliūčių Seimo NSGK nariams susipažinti su VSD informacija, vidaus reikalų ministrui Raimudui Palaičiui tapusia pagrindu panaikinti FNTT vadovų leidimus dirbti su slapta informacija.

„NSGK turi visus įgaliojimus dirbti su slapta informacija, ir visi komiteto nariai turi tam teisę, ten nekyla jokių problemų, galbūt Antikorupcijos komisijoj gali kilti tam tikros problemos, jei bus narių, kurie neturi tokios teisės“, – sakė I.Degutienė.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis antradienį panaikino FNTT direktoriaus Vitalijaus Gailiaus ir jo pavaduotojo Vytauto Giržado leidimus dirbti su slapta informacija, o trečiadienį juos atleido iš pareigų. Ministras sakė, kad leidimą dirbti su slapta informacija panaikino gavęs Valstybės saugumo departamento (VSD) teikimą.

Buvę FNTT vadovai sprendimą dėl atleidimo skundžia teismui.

R.Palaitis praėjusią savaitę pareiškė nepasitikįs ir V.Gailiumi, ir V.Giržadu. Iš pradžių nepasitikėjimas pareikštas V.Giržadu, nes jo pakartotinio tyrimo poligrafu arba vadinamuoju melo detektoriumi rezultatai buvę jam nepalankūs. FNTT direktoriumi V.Gailiumi nepasitikėjimas pareikštas, kai šis nepaisydamas ministro pozicijos pareiškė paramą savo pavaduotojui.

Abu pareigūnai dar anksčiau tikrinti poligrafu.

BNS žiniomis, patikrinimai buvo atliekami dėl informacijos nutekinimo apie banką „Snoras“. Aiškinamasi, kokiu būdu duomenys apie rengiamus pareigūnų veiksmus pernai lapkritį pateko „Snoro“ akcininkams.

FNTT direktorių skiria ir atleidžia vidaus reikalų ministras, jo pavaduotoją - taip pat ministras, tačiau prieš tai jis turi būti gavęs tarnybos vadovo teikimą.

FNTT laikinai vadovauti paskirtas Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojas Antanas Montvydas.


Šiame straipsnyje: FNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Perlis

Perlis portretas
Gi negalima taip staiga neišsisaiškinus atleisti žmones. Kas čia per valstybė? Jei jau taip nusiklato, tegul tas FNTT kloja kortas ant stalo, o ne kažkokius poligrafus čia aiškinti. Juk poligrafas tik papildoma priemonė, kai yra kiti kažkokie svarūs įrodymai. Ko čia tas Palaitis užsirūstino, o dar ir prezidentė. Tai neturi būti vienpusiška, pagaliau neleiskime augti diktatūros daigams.Liaudis nori žinoti, nes ir su kitais ir nežinia dėl ko gali būti susidorota.

Ta

Ta portretas
ponia visada nieko nežino. Snoro bankroto atveju per žinių radiją visai tautai skelbė , kad bankai dirba saugiai ,nors jau Snorą uždarinėjio . Ji niekio nežinojo , kaip jai prakeiksmus siunčiantis sūnelis alino banką kartu su Snoro administratorium - švaistė kreditorių lėšas , o dabar nieko nežinodama kalba apie Giržadą ir Gailių . Ponia, jeigu nieko nežinai tai eik lauk.

Žmogui

Žmogui portretas
V.Landsbergis: Lietuvos teisėtvarkoje teisingumas nėra svarbiausias tikslas
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių