I.Degutienė: nėra gerai, kai pusė metų iki rinkimų keičiama valdžia

Seimo pirmininkė Irena Degutienė tikisi, kad prasidėjusioje parlamento pavasario sesijoje bus sugebėta priimti Seimo narių darbo garantijų įstatymą.

Pradėjo eilinę sesiją

Šeštadienį kalbėdama eilinės Seimo pavasario sesijos pirmajame posėdyje I.Degutienė palinkėjo kolegoms neboikotuoti tam tikrų sprendimų, paliekant Seimo salę.

Tuo pačiu ji prisiminė ir Seimo Antikorupcijos komisijos, tyrusios Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo pagrįstumą, darbo praktiką, kai dalis jos narių nusišalindavo nuo posėdžių.

„Labai nesinorėtų, kad artėjant rinkimams būtų kartojama ydinga praktika, kai vieni ar kiti sprendimai plenarinių posėdžių salėje, komitetuose ar komisijose pradėdami blokuoti, pasitraukiant iš darbo vietos ir taip griaunant kvorumą. Tokių bandymų jau matėme praėjusios rudens sesijos pabaigoje dėl ko teko šaukti dar vieną neeilinę sesiją. Tokių bandymų matėme Antikorupcijos komisijoje, vykdant savo parlamentinį tyrimą. Pagaliau tas nuolat, jau kelias sesijas daroma Etikos ir procedūrų komisijoje, kurios darbą kai kurie Seimo nariai tiesiog sąmoningai boikotuoja“, – teigė Seimo vadovė.

„Neįsivaizduoju jokios kitos darbovietės, kurios darbuotojas nuspręstų neiti į darbą vien todėl, kad jam nepatinka darbo vadovas, darbo aplinka ar dar kažkas ir už tokį darbo sabotavimą jam vis tiek būtų mokamas atlyginimas“, – tęsė I.Degutienė.

Ji pabrėžė tikinti, kad per pavasario Seimo sesiją pavyks priimti naują Seimo narių darbo garantijų įstatymą, kuris be kita numatys, kad už posėdžių nelankymą Seimo nariams būtų „nurėžtas“ atlyginimas.

Teisininkų grupė parengtas tokio įstatymo projektas jau buvo teikiamas Seimui pernai rudenį, tačiau parlamentarų dauguma jį atmetė. Iki pavasario sesijos buvo parengtas naujas Seimo narių garantijų projektas, kuriame buvo gerokai pakoreguotos kai kurios nuostatos, pavyzdžiui, nebenumatytos parlamentarų atostogos, paliekama skandalinga Seimo narių transporto priemonių nuoma, numatyta padidinti parlamentines išlaidas.

Ragino nejudinti Vyriausybės

I.Degutienė savo sveikinimo kalboje taip pat pabrėžė tikinti, kad prasidėjusi sesija bus produktyvi ir konstruktyvi. „Visi jaučiame, kad ši sesija bus kaip niekad karšta dėl dviejų priežasčių: dėl artėjančių Seimo rinkimų, kurių, deja, agresyvoka rinkimų kampanija prasidėjo kaip niekad anksti, ir dėl labai svarbių planuojamų energetinių projektų, kurie nulemtų ilgalaikę mūsų valstybės raidą ir įtvirtintų nepriklausomybę“, - kalbėjo ji.

Seimo pirmininkė apgailestavo, kad labai svarbūs energetiniai projektai bus svarstomi tokiame sudėtingame ir įtemptame politiniame laikotarpyje, tačiau išreiškė viltį, kad nepaisant visų politinių aistrų, interesų, artėjančių rinkimų įkarščio Seimo nariai „ras savyje jėgų į strateginius valstybei projektus pažvelgti ne pagal susiskirstymą pozicija – opozicija, savas – nesavas, ne pagal partinį ar frakcinį susiskirstymą, bet žymiai platesniu – valstybiniu – žvilgsniu“.

I.Degutienė taip pat pažymėjo, kad valstybei nėra nieko blogiau, kaip likus pusei metų iki Seimo rinkimų iš esmės keisti valdžią, Vyriausybę, kuri per pusę metų niekaip nespėtų normaliai įeiti į savo darbines vėžes, taip pat dėl tokio politinio nestabilumo tuoj pat sureaguotų finansų rinkos ir žymiai išaugtų skolinimosi kaštai. „Tad kviečiu visus įveikti susikaupusias partines ar asmenines įtampas, susitelkti labai reikalingiems valstybei darbams, kurie svarbūs kiekvienam jos gyventojui, ir garbingai užbaigti šią Seimo sesiją ir kadenciją“, – savo įžanginę kalbą baigė Seimo pirmininkė

Premjeras: „Svarbiausia - energetika“

Šeštadienį parlamentarai susirinko į eilinę Seimo pavasario sesiją. Jos darbų programos projekte - beveik 700 teisės aktų projektų.

Vyriausybė į sesijos darbų programą pasiūlė įrašyti 140, Prezidentė - 16, Seimo nariai - apie 540 įstatymų projektų. Be to, sesijoje bus išklausytas Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas, Vyriausybės metinė veiklos ataskaita.

Pirmajame sesijos posėdyje Vyriausybės teikiamus įstatymų projektus pristatė premjeras Andrius Kubilius. Jis pakartojo, kad svarbiausi planuojami projektai yra susiję su energetika – suskystintų dujų terminalo bei Visagino atominės elektrinės projektų įgyvendinimu.

Anot premjero, naujame politiniame sezone ypatingą dėmesį taip pat ketinama skirti Lietuvos verslui palankesnės aplinkos kūrimo, viešųjų finansų stabilumo, skaidraus viešojo sektoriaus užtikrinimo, modernaus valstybės valdymo, nacionalinio saugumo klausimams.

Taip pat numatoma svarstyti projektus, susijusius su Lietuvos naryste Europos Sąjungoje ir Konstitucinio Teismo nutarimų įgyvendinimu.

Pagal Seimo valdybos patvirtintą posėdžių grafiką, pavasario sesijos metu planuojama surengti 54 plenarinius posėdžius.

Pavasario eilinė sesija baigsis birželio 30 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

degutienei

degutienei portretas
jumis senai reikejo isvaikyti ,na bet daugiau jau i valdzia konservatoriai nebepapuls tikrai ,apsisikot iki ausu .

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
Prašome visuomenės pagalbos: Generalinė prokuratūra raštu pagrasino Seimo Antikorupcijos komisijai, kad jei ji išpildys savo pažadą visuomenei, t.y. paviešins turimą medžiagą, tokiu atveju „gali būti padaryta žala ikiteisminio tyrimo sėkmei“, todėl Antikorupcijos komisija viešinti galėtų tik po to, kai gaus Generalinė prokuratūros nuomonę „kad nebūtų pakenkta ikiteisminiam tyrimui“ - tiny.lt/w6dgch . Jei Seimo Antikorupcijos komisija paklustų šiam Generalinės prokuratūra reikalavimui ir suteiktų jai prašomą komisijos medžiagą, tai labai tikėtina, kad toliau sektų prokuroro sprendimas prijungti prie ikiteisminio tyrimo medžiagos visas AK stenogramas, bei dokumentus, o tada tokią medžiagą skelbti galima būtų tik ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio prokuroro sutikimu. Kadangi LT prokurorai ikiteisminius tyrimus atlieka tol, kol visi užmiršta tą bylą, tai reikštų visišką įslaptinimą. Todėl Seimui reikia visuomenės pagalbos: susirinkime visi Vilniuje prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje 2012 03 17 d. 14.00 į mitingą-pilietinę akciją "Už Lietuvą, už teisingumą".

1-am

1-am portretas
ar jau prakalbo valdžio ištroškusios socdeminės žiurkės? Ar tai ne tu ir tavo partiečiai nustūmė Lietuvą į dar didesnę krizę? Gali plėšytis kiek nori, bet tokių, kaip tu, mažai kas klauso. Jei ne ši vyriausybė tai visi sėdėtų ne tik be maisto, bet ir be kelnių. Ačiū vyriausybei ir konservatoriams, kad šiaip ne taip išvairavo valstybę iš raudonųjų gniaužtų. Nepamiršk padėkoti kirkilui ir blinkevičiūtei už "nuopelnus" Lietuvai, net darbiečiai mato, ką pridirbo lenino idėjų pasekėjai.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių