I.Degutienė negali vertinti V.Matuzo, nes trūksta informacijos

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmoji vicepirmininkė, Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako negalinti vertinti situacijos dėl bendrapartiečiui Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojui Vitui Matuzui gresiančių įtarimų, nes neturinti pakankamai informacijos.

„Vertinimas negalimas vien dėl to, kad pirmiausia reikia išklausyti generalinio prokuroro, po to, pagal Statutą, turi būti sudaryta laikinoji tyrimo komisija, tada, natūralu, gausim daugiau ir atsakymų, o kol kas nei šiaip, nei taip negaliu vertinti, kol neturiu platesnių pasisakymų“, - pirmadienį žurnalistams sakė I.Degutienė.

Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį kreipsis į Seimą su prašymu leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn V.Matuzą ar kitaip suvaržyti jo laisvę, mat jam norima pateikti įtarimus sukčiavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu.

Partijos vadovas premjeras Andrius Kubilius irgi sako neturintis ką daug komentuoti dėl bendrapartiečio V.Matuzo, tik apgailestaujantis „dėl tokio reikalo“.

„Aš neturiu ką daug komentuoti, tenka apgailestauti dėl tokio reikalo, o narystė partijoje yra sprendžiama partijos statuto nustatyta tvarka ir partijos tam tikrų institucijų, Priežiūros komiteto, ir mes šioj vietoj visiems taikom vienodus standartus, tiek partijos nariams, tiek nepartiniams žmonėms, jeigu yra kokių nors negerų įtarimų, mūsų požiūris yra toks pats“, - interviu Lietuvos radijui praėjusią savaitę sakė premjeras.

Pats V. Matuzas sako esąs nekaltas, o jam metamus įtarimus pavadino priešrinkiminiais bandymais sukompromituoti TS-LKD. Taip pat V. Matuzas sako kol kas nematantis, kodėl turėtų stabdyti savo narystę partijoje.

V.Matuzo teigimu, greičiausiai jis nesiims jokių žingsnių, kol Seimas neapsispręs dėl jo neliečiamybės.Seimo narys be parlamento sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.

Pasak prokurorų, ikiteisminio tyrimo metu gauti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad V. Matuzas, žinodamas, jog Seimo nariui draudžiama bet kokia forma užsiimti verslu, komercija ar kitokia privačia veikla, kuria siekiama pelno, organizavo bendrovei „Panevėžio energija“ vadovaujančių ir atsakingų darbuotojų piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, sudarant išskirtines sąlygas „ŽilVyčio kooperatinei bendrovei“ neteisėtu būdu laimėti „Panevėžio energijos“ 2010–2011 metais organizuotus keturis biokuro viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė be PVM siekia 17 mln. 503 tūkst. 40 litų.

Taip pat įtariama, kad tuo pačiu laikotarpiu Seimo narys organizavo Panevėžio miškų urėdijos urėdo ir urėdijos viešųjų pirkimų komisijos piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, sudarant išskirtines sąlygas žemės ūkio kooperatyvui „Dobilas“ neteisėtu būdu laimėti dar vieną – miško valymo ūkinių paslaugų – pirkimo konkursą, kurio vertė siekė 63 tūkst. 265 litus.

Anot prokuratūros, yra pakankamas pagrindas įtarti, kad V. Matuzas organizavo „ŽilVyčio kooperatinei bendrovei“ atstovaujančių asmenų veiksmus, 2011 metais apgaule gaunant Europos Sąjungos struktūrinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto paramos lėšas - iš viso 680 tūkst. litų.

Be to, Seimo narys įtariamas organizavęs Nacionalinės žemės tarnybos Panevėžio žemėtvarkos skyriaus vedėjos piktnaudžiavimą tarnyba, sudarant išskirtines sąlygas nesilaikant teisės aktų reikalavimų „ŽilVyčio kooperatinei bendrovei“ išsinuomoti 73 valstybinės žemės ūkio paskirties sklypus Panevėžio rajone.

Taip pat įtariama, kad dalyvaudamas Panevėžio miškų urėdijos organizuojamose profesionaliose medžioklėse, V. Matuzas piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi nemokėdamas už jas privalomų mokesčių bei klastojo dokumentus apie sumedžiotus žvėris ir sumokėtus mokesčius.

Prokurorai pabrėžia, kad Seimo nario tarnybine padėtimi piktnaudžiavęs V.Matuzas sukėlė „didelę žalą valstybei ir jos institucijoms“.

Ikiteisminį tyrimą Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai pradėjo 2011 metų lapkričio 4 dieną. Atliekant šį ikiteisminį tyrimą pranešimai apie įtarimus iš viso buvo įteikti 22 asmenims, tarp jų ir vienam juridiniam asmeniui.

Pažymima, kad dauguma įtariamųjų pripažįsta savo kaltę visiškai arba iš dalies ir duoda išsamius parodymus apie nusikalstamų veikų padarymo aplinkybes.Įtarimai piktnaudžiavus tarnyba dėl galimai neskaidrių „Panevėžio energijos“ viešųjų pirkimų yra pareikšti Seimo nario žmonai Danutei Matuzienei.


Šiame straipsnyje: Irena DegutienėVitas Matuzas

NAUJAUSI KOMENTARAI

tas pac

tas pac portretas
Na kaip cia taip negalite vertinti? reikia palaukti prokuroro....? o del FNTT skandalo kazkodel nereikejo palaukti pries vertinant? Bjaurus tie politikai...

Jonas

Jonas portretas
Senele, o kaip tavo pačios Snoro byla? Morskaja tišina? Valys "užsiūtas"? Gal jau ir tavo "reitingas" aukštesnis už Grybauskaitės? Ar kada dar pasižiūrai veidrodyje į savo saldžiai nupudruotą aferistės snukelį? Schweine grossmutter!

surskis

surskis portretas
Kada anukus atvezi I Klonio gatve ?
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių