I.Degutienė: FNTT vadovas turi pats pasitraukti iš pareigų

Seimo pirmininkė Irena Degutienė trečiadienį pareiškė, kad po nepalankios etikos komisijos išvados naujasis Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius turėtų pats pasitraukti iš pareigų.

„Šiuo atveju naujasis FNTT vadovas K.Jucevičius turėtų pats pasitraukti iš savo pareigų, garbingai, be visokių skandalų ir politinių interpretacijų“, - Žinių radijui trečiadienį sakė I.Degutienė.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienį nusprendė, kad dokumentą dėl savo patikimumo pasirašęs K.Jucevičius supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Konservatorių frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma tuomet paragino K.Jucevičių atsistatydinti. Tačiau pats FNTT vadovas pranešė pats nesitrauksiąs iš pareigų ir lauksiantis vidaus reikalų ministro Artūro Meliano sprendimo.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė per savo atstovus taip pat išsakė poziciją, kad „vertinti ir spręsti turi naujasis vidaus reikalų ministras“.

Savo ruožtu konservatorė I.Degutienė sakė, kad prieš įstatymą visi turi būti lygūs, ir priminė, kad VTEK išvados anksčiau buvo pagrindas trauktis iš pareigų aukštiems pareigūnams. Prieš metus po etikos sargų verdikto atsistatydino tuometinis ūkio ministras Dainius Kreivys, kuris prieš tai buvo sulaukęs prezidentės kritikos.

„Visi vienodai lygūs prieš įstatymus ir prieš sprendimus. Puikiai žinome, kaip kiti pareigūnai, politikai ir ministrai, gavę VTEK išvadas paliko postus ir pasitraukė“, - kalbėjo I.Degutienė.

„Nelabai suprantu, ko reikia laukti, kai turime labai konkrečius atsakymus, konkrečią VTEK išvadą“, - teigė parlamento vadovė.

„Pasitikėjimo tokiu FNTT vadovu jau nebelieka“, - sakė ji.

Į VTEK su prašymu svarstyti K.Jucevičiaus elgesį kreipėsi Seimo Antikorupcijos komisija.
Jai kilo abejonių, ar K.Jucevičius galėjo pasirašyti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) skirtą raštą, kad FNTT neturi duomenų apie jo paties nepatikimumą. Toks raštas buvo reikalingas, kad laikinai FNTT direktoriaus pareigas ėjęs K.Jucevičius būtų paskirtas nuolatiniam darbui.

K.Jucevičius FNTT vadovu buvo paskirtas kovo pabaigoje. Tuometinis vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis sprendimą dėl K.Jucevičiaus priėmė nepaisydamas premjero Andriaus Kubiliaus raginimo atidėti jo skyrimą - premjeras ragino neskubėti, nes suabejota pareigūno nepriekaištinga reputacija.

Tuo metu prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė neturinti faktais paremtos neigiamos informacijos K.Jucevičių.

„Girdėjau tik galimai ir tariamai. Galimai ir tariamai komentuoti negaliu, o komentuoti galiu tik faktus. Dėl pačio paskyrimo, turi būti gautos visos pažymos apie patikimumą ir tai atrodo yra padaryta, kiek žinau“, - kovo 22 dieną žurnalistams sakė prezidentė.

Vasario mėnesį, išsakiusi paramą tuometinių FNTT vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado atleidimui, prezidentė sakė, kad „FNTT vadovų reputacija neturi kelti jokių abejonių“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietis

Pilietis portretas
Įdomu p.Prezidentės nuomonė . Ar FNTT vadovas Juocevičius yra nepriekaištingos reputacijos supainiojęs interesus ?

O ponia

O ponia portretas
O ponia Seimo pirmininė nepriekaištingos morelės???

X

X portretas
Aišku,kad Seimo pirmininkė yra nepriekaištingos reputacijos.Gandai ir šmeižtas reputacijos nesugadina.Jau Butkevičiaus laukia teismas už jos sūnaus šmeižtą,o jos sutuoktinis pats mokėjo apsiginti.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių