Į Seimo rinkimus veržiasi būrys merų ir vicemerų

Į parlamento rinkimus veržiasi savivaldybių vadovų būrys. Siekti Seimo nario mandato pasiryžę 26 merai ir beveik pusšimtis vicemerų, rašo „Lietuvos žinios“.

Visos politinės partijos, turinčios savo atstovų savivaldybių tarybose, varžytis dėl vietų būsimajame Seime siunčia merus ir vicemerus. Savivaldybių vadovai ne tik įtraukti į partijų daugiamandatininkų sąrašus.

Daugeliui patikėtos ir vienmandatės apygardos, o kai kurie rinkimuose dalyvaus kaip nepriklausomi kandidatai.Daugiausia merų bei vicemerų miestų ir rajonų savivaldybėse turinti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) į Seimo rinkimus deleguoja 4 merus ir 10 vicemerų. Šiaulių miesto, Tauragės ir Pakruojo rajonų savivaldybių vadovai surikiuoti LSDP daugiamandatininkų sąraše.

Vienmandatėje Telšių rinkimų apygardoje kandidatuoja šio rajono meras Vytautas Kleiva. Vienmandatės apygardos taip pat patikėtos Vilniaus, Kauno ir Druskininkų miestų vicemerams. Visagino, Panevėžio miesto ir rajono, Radviliškio, Jurbarko, Šilutės ir Širvintų rajonų savivaldybėse dirbantys vicemerai į parlamentą kandidatuoja LSDP daugiamandatininkų sąraše.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) į savo daugiamandatininkų sąrašą įtraukė Anykščių ir Kretingos rajonų savivaldybių vadovus, o Šilutės rajono meras Jonas Gudauskas į Seimą kandidatuoja Šilalės-Šilutės vienmandatėje rinkimų apygardoje. Nepriklausomu kandidatu vienmandatėje Vakarinėje rinkimų apygardoje registravosi ir Panevėžio miesto meras konservatorius Vitalijus Satkevičius.

Jis į kovą dėl Seimo nario mandato stoja kaip konkurentas įtariamuoju baudžiamojoje byloje tapusiam konservatoriui Vitui Matuzui.Vicemerų, atstovaujančių TS-LKD ir šį rudenį dalyvausiančių Seimo rinkimuose, sąrašas ilgesnis. Alytaus miesto, Pasvalio ir Jurbarko rajonų vicemerai kandidatuoja būdami daugiamandatininkų sąraše. Vienmandatės apygardos patikėtos Alytaus rajono vicemerui Gediminui Krasauskui, kuris savo kandidatūrą kelia Dzūkijos vienmandatėje rinkimų apygardoje, ir Jonavos apygardoje kovosiančiam šio rajono savivaldybės vicemerui Vytautui Venckūnui.

Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) į rinkimų mūšį siunčia visus partijai priklausančius merus ir vicemerus. Rietavo, Kazlų Rūdos ir Trakų bei Jurbarko rajonų savivaldybių vadovai įtraukti į daugiamandatininkų sąrašą. Elektrėnų savivaldybės vadovas Kęstutis Vaitukaitis savo kandidatūrą kelia Kaišiadorių-Elektrėnų vienmandatėje apygardoje, Visagino merė Dalia Štraupaitė kandidatuoja Zarasų-Visagino apygardoje.

Vienmandatėse rinkimų apygardose savo kandidatūras taip pat kelia Alytaus miesto, Kelmės ir Lazdijų rajonų vicemerai.

Palangos miesto, Rietavo ir Ukmergės bei Pakruojo rajonų liberalcentristų vicemerai į Seimą bandys patekti pagal bendrą LiCS rinkimų sąrašą. Iš viso rinkimuose su liberalcentristų vėliava dalyvaus 6 merai ir 7 vicemerai.Partija „Tvarka ir teisingumas“ Seimo rinkimuose kelia dviejų savo merų kandidatūras. Plungės-Rietavo vienmandatėje apygardoje kandidatuoja Plungės rajono vadovas Albinas Klimas, Raseinių apygardoje - šio rajono meras Remigijus Ačas.

Jis dar praėjusių metų balandį atsisakė Seimo nario mandato, kad būtų išrinktas Raseinių meru.Iš Liberalų sąjūdžio (LS) atstovų savivaldoje Seimo rinkimuose savo jėgas išmėginti nutarė Skuodo rajono meras Stasys Vainoras, savo kandidatūrą iškėlęs Skuodo-Mažeikių vienmandatėje apygardoje, ir LS daugiamandatininkų sąraše figūruojantis Joniškio rajono savivaldybės vadovas Gediminas Čepulis.

Vienmandatėse rinkimų apygardose yra iškeltos trys - Klaipėdos miesto, Marijampolės ir Jonavos rajono - vicemerų kandidatūros.

Darbo partija į Seimo rinkimus kelia tik vicemerų kandidatūras. Alytaus miesto, Kalvarijos ir Švenčionių savivaldybėse dirbantys „darbiečių“ vicemerai įtraukti į daugiamandatininkų sąrašą. Vilniaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų bei Kauno ir Plungės rajonų vicemerams patikėtos vienmandatės rinkimų apygardos. Iš viso rinkimuose kandidatuoja 8 „darbiečių“ vicemerai.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis tikino, kad LLRA rinkimų sąrašas dar nesudarytas. Tačiau jis tvirtino, kad vienmandatėse apygardose greičiausiai bus iškeltos Vilniaus rajono merės Marijos Rekst ir Šalčininkų rajono vadovo Zdzislavo Palevičiaus kandidatūros.

Į rinkimų sąrašą taip pat ketinama įtraukti Vilniaus miesto ir rajono, Šalčininkų bei Trakų rajonų savivaldybėse dirbančius vicemerus.Į Seimo rinkimus partiją „Sąjunga TAIP“ ves sostinės meras Artūras Zuokas, kuris bus įrašytas į daugiamandatininkų sąrašą.„Jokioje vienmandatėje apygardoje jis nekandidatuos, nes vadovaujant sąrašui jo prioritetas yra būti arba Vilniaus miesto meru, arba Lietuvos Respublikos meru, tai yra Vyriausybės vadovu“, - tvirtino partijos „Sąjunga TAIP“ atsakingasis sekretorius Robertas FilistovičiusNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių