Į rinkiminę kovą Vilniuje stos 125 kandidatai

Artėjančiuose Seimo rinkimuose nežinomųjų vis mažiau. Trečiadienį Lietuvos politinės partijos pasidalijo vietas balsavimo biuletenyje, o Seimas pradėjo paskutiniąją šios kadencijos sesiją. Pagaliau paaiškėjo ir Vilniaus miesto vienmandačių apygardų kandidatų į Seimą sąrašai.

Dešimtyje Vilniaus vienmandačių apygardų Seimo nario posto iš viso sieks 125 kandidatai, vadinasi, į vieną Seimo nario vietą Vilniuje pretenduoja 12,5 kandidato.

Rinkiminė kova sostinėje žada būti iš ties įdomi, nes apygardose susirungs didžiųjų partijų lyderiai, ministrai ir ambicijų laimėti neslepiantys politikos naujokai.

Vilniuje į Seimo nario postą pretenduos ne tik dabartiniai parlamentarai. Sostinėje kandidatuos šeši iš trylikos dabartinių ministrų, ministerijų darbuotojai,  aktoriai, žurnalistai, žinomi visuomenėje žmonės. Į Seimą bandys patekti ir buvęs, ir dabartinis Vilniaus miesto meras.

Kai kuriose apygardose vyks itin arši rinkiminė kova. Bene didžiausią konkurenciją turėtų jausti Naujamiesčio apygardos kandidatai. Šioje apygardoje į Seimo nario postą pretenduos net du ministrai ir trijų parlamentinių partijų lyderiai - Liberalų ir centro sąjungos vicepirmininkas Vytautas Bogušis, konservatorių lyderė Irena Degutienė, Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos Seime seniūnas Andrius Mazuronis ir du ministrai - finansų ministras Rimantas Šadžius ir ūkio ministerijos vadovas Vytas Navickas.

Senamiesčio seniūnijoje tarp 14 pretendentų varžysis buvęs Vilniaus meras, Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Artūras Zuokas, žinoma dainininkė „Naujosios sąjungos“ atstovė Daina Bilevičiūtė, vienas „Liberalų sąjūdžio“ lyderių, buvęs euroderybininkas Petras Auštrevičius ir socialdemokratė profesorė Marija Aušrinė Pavilionienė.

Antakalnio gyventojai tarp 12 pretendentų į Seimą tradiciškai išvys konservatorių lyderį Andrių Kubilių, su kuriuo konkuruoti bandys buvęs Darbo partijos pirmininkas, alytiškis Kęstutis Daukšys, socialdemokratas Algirdas Sysas, buvęs Vilniaus vicemeras Liberalų sąjūdžio atstovas Arūnas Štaras.

Žirmūnuose iš 11 pretendentų į Seimą vėl bandys sugrįžti nesėkmingai apkaltintas vienas socialdemokratų lyderių Vytenis Povilas Andriukaitis. Bene rimčiausi jo konkurentai šioje apygardoje bus Liberalų ir centro sąjungos pirmininko pavaduotojas Algis Čaplikas ir dabartinis Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius. Čia taip išvysime ir Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos atstovės, žinomos aktorės Vaivos Mainelytės pavardę.

Fabijoniškių rinkiminėje apygardoje susirungs du dabartiniai ir vienas buvęs ministras. Į rinkiminę kovą stos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, aplinkos ministras Artūras Paulauskas ir buvęs Vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys, į Seimą išrinktas būtent šioje vienmandatėje apygardoje.

Tradiciškai Šeškinėje laiminčiai Socialinės apsaugos ir darbo ministrei Vilijai Blinkevičiūtei šįkart bene rimčiausiais oponentais bus konservatorius Audronius Ažubalis, buvęs socialdemokratų pradininkas, dabartinės Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis profesorius Bronislavas Genzelis ir Liberalų ir centro sąjungos atstovas žurnalistas Jonas Čekuolis.

Justiniškėse tarp 12 kandidatų konkuruos Seimo senbuvė Naujosios sąjungos atstovė Nijolė Steiblienė ir Seimo narys liberalcentristas Rimantas Remeika. Šioje apygardoje pretenzijų laimėti neslepia ir politikos naujokas Arūno Valinsko partijos narys žurnalistas Rokas Žilinskas bei jaunasis konservatorių atstovas buvusio Užsienio reikalų ministro Algirdo Saudargo sūnus Paulius Saudargas.

Karoliniškių apygardos rinkėjai tarp 13 pretendentų  pavardžių išvys vieną Pilietinės demokratijos lyderių Algimantą Matulevičių, buvusį Vilniaus vicemerą, dabartinį Vidaus reikalų viceministrą Algimantą Vakariną bei ūkio ir susisiekimo ministru dirbusį socialdemokratą Petrą Povilą Čėsną.

Lazdynų vienmandatėje vėl laimėti bandys Liberalų sąjūdžio atstovas Gintaras Steponavičius, kurio rimčiausiais oponentais rinkimuose į Seimą įvardijamas etiketo žinovas Seimo narys Arminas Lydeka ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovė, Seimo narė, žymi dainininkė Ona Valiukevičiūtė.

Naujosios Vilnios apygardoje varžysis 14 kandidatų, tarp kurių bus Lietuvos lenkų rinkimų akcijos narys Tadeušas Andžejevskis bei Lietuvos rusų sąjungos atstovė Larisa Dmitrijeva.

Vilniaus vienmandatės apygardos:

Naujamiesčio (Nr. 1):
Gražina Baikštytė (Naujoji sąjunga (socialliberalai))
Vytautas Bogušis (Liberalų ir centro sąjunga)
Raimonda Daunienė (Tautos prisikėlimo partija)
Irena Degutienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)
Juozas Kirdeikis (Darbo partija)
Sergejus Kozlovskis (Fronto partija)
Andrius Mazuronis (Partija "Tvarka ir teisingumas")
Vytas Navickas (Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga)
Rimantas Šadžius (Lietuvos socialdemokratų partija)
Jurga Vidugirienė (Liberalų sąjūdis)
iš viso 11 kandidatų

Senamiesčio (Nr. 2):
Mantas Adomėnas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)
Daina Bilevičiūtė (Naujoji sąjunga (socialliberalai))
Vytautas Kazimieras Aranauskas (Tautos prisikėlimo partija)
Petras Auštrevičius (Liberalų sąjūdis)
Juozas Ivanauskas (Pilietinės demokratijos partija)
Raimonda Karosaitė (Partija "Tvarka ir teisingumas")
Svetlana Kauzonienė (Leiboristų partija)
Simona Kiznytė (Fronto partija)
Juzefas Kvetkovskis (Lietuvos lenkų rinkimų akcija)
Marija Aušrinė Pavilionienė (Lietuvos socialdemokratų partija)
Dainius Petras Paukštė (Lietuvos socialdemokratų sąjunga)
Eduardas Šablinskas (Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga)
Giedrius Šarkanas (partija "Jaunoji Lietuva")
Artūras Zuokas (Liberalų ir centro sąjunga)
iš viso 14 kandidatų

Antakalnio (Nr. 3):
Gintautas Babravičius (Liberalų ir centro sąjunga)
Tomas Bakučionis (Lietuvos socialdemokratų sąjunga)
Kęstutis Daukšys (Darbo partija)
Andrius Kubilius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)
Raimundas Paliukas (Naujoji sąjunga (socialliberalai))
Vaidotas Ramonas (Tautos prisikėlimo partija)
Algirdas Sysas (Lietuvos socialdemokratų partija)
Rimantas Smetona (partija "Tvarka ir teisingumas")
Edmundas Šotas (Lietuvos lenkų rinkimų akcija)
Arūnas Štaras (Liberalų sąjūdis)
Danguolė Tautvydienė (Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga)
Rimantas Turskis (Fronto partija)
iš viso 12 kandidatų

Žirmūnų (Nr. 4):
Vilija Aleknaitė-Abramikienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)
Vytenis Povilas Andriukaitis (Lietuvos socialdemokratų partija)
Algis Čaplikas (Liberalų ir centro sąjunga)
Angelė Danutė Čepėnaitė (Tautos prisikėlimo partija)
Jonas Juodka (partija "Tvarka ir teisingumas")
Henrichas Kasperovičius (Lietuvos lenkų rinkimų akcija)
Vida Vaiva Mainelytė (Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga)
Algirdas Monkevičius (Naujoji sąjunga (socialliberalai))
Gediminas Navaitis (Liberalų sąjūdis)
Angelija Rancevienė (Lietuvos socialdemokratų sąjunga)
Andrejus Tatarenko (Fronto partija)
iš viso 11 kandidatų

Fabijoniškių (Nr. 5):
Dailis Alfonsas Barakauskas (partija "Tvarka ir teisingumas")
Gediminas Davulis (Fronto partija)
Raimondas Imbrasas (Liberalų sąjūdis)
Vida Jakiūnaitė (Leiboristų partija)
Ingrida Jočienė (Tautos prisikėlimo partija)
Juozas Olekas (Lietuvos socialdemokratų partija)
Artūras Paulauskas (Naujoji sąjunga (socialliberalai))
Jolanda Petkuvienė (partija "Jaunoji Lietuva")
Rūta Rutkelytė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)
Gžegožas Saksonas (Lietuvos lenkų rinkimų akcija)
Raimondas Šukys (Liberalų ir centro sąjunga)
Žilvinas Vaicekauskas (Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga)
iš viso 12 kandidatų

Šeškinės (Nr. 6):
Audronius Ažubalis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)
Vilija Blinkevičiūtė (Lietuvos socialdemokratų partija)
Bronislavas Genzelis (Lietuvos socialdemokratų sąjunga)
Jonas Čekuolis (Liberalų ir centro sąjunga)
Etela Karpickienė (Leiboristų partija)
Laima Latvėnienė (Fronto partija)
Jūratė Leleivaitė (Liberalų sąjūdis)
Paulius Paulionis (partija "Tvarka ir teisingumas")
Bernardas Šatkovskis (Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga)
Eduardas Tarasevičius (Tautos prisikėlimo partija)
Marius Ulozas (Naujoji sąjunga (socialliberalai))
Kristina Ziminska (Lietuvos lenkų rinkimų akcija)
iš viso 12 kandidatų

Justiniškių (Nr. 7):
Sigita Burbienė (Lietuvos socialdemokratų partija)
Valdas Jankauskas (Liberalų sąjūdis)
Jurgis Jurgelis (Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga)
Stanislavas Ladinskis (Fronto partija)
Imantas Melianas (Lietuvos socialdemokratų sąjunga)
Gabrielis Janas Mincevičius (Lietuvos lenkų rinkimų akcija)
Rimantas Remeika (Liberalų ir centro sąjunga)
Paulius Saudargas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)
Nijolė Steiblienė (Naujoji sąjunga (socialliberalai))
Kazimieras Šiaulys (partija "Tvarka ir teisingumas")
Pranas Vilkas (Darbo partija)
Rokas Žilinskas (Tautos prisikėlimo partija)
iš viso 12 kandidatų

Karoliniškių (Nr. 8):
Virginija Apanavičienė (Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga)
Danutė Bekintienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)
Petras Povilas Čėsna (Lietuvos socialdemokratų partija)
Ilona Grigaravičienė (Liberalų sąjūdis)
Arūnas Grumadas (Lietuvos centro partija)
Liucija Nijolė Kikutienė (Leiboristų partija)
Giedrius Komka (Tautos prisikėlimo partija)
Vanda Kravčionok (Lietuvos lenkų rinkimų akcija)
Valerijus Legatas (Naujoji sąjunga (socialliberalai))
Henrikas Mackela (partija "Tvarka ir teisingumas")
Algimantas Matulevičius (Pilietinės demokratijos partija)
Simonas Pocius (Fronto partija)
Algimantas Vakarinas (Liberalų ir centro sąjunga)
iš viso 13 kandidatų

Lazdynų (Nr. 9):
Romas Adomavičius (Lietuvos socialdemokratų partija)
Lilijana Astra (partija "Jaunoji Lietuva")
Jūrius Bruklys (Lietuvos socialdemokratų sąjunga)
Aleksandras Fiodorovas (Lietuvos rusų sąjunga)
Antonina Greičiuvienė (Leiboristų partija)
Eugenijus Janutėnas (Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga)
Jaroslavas Kaminskis (Lietuvos lenkų rinkimų akcija)
Arminas Lydeka (Liberalų ir centro sąjunga)
Dainius Pupelis (Fronto partija)
Bronius Simanavičius (Naujoji sąjunga (socialliberalai))
Gintaras Steponavičius (Liberalų sąjūdis)
Algis Strelčiūnas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)
Tomas Tamašauskas (Tautos prisikėlimo partija)
Ona Valiukevičiūtė (partija "Tvarka ir teisingumas")
iš viso 14 kandidatų

Naujosios Vilnios (Nr. 10):
Tadeušas Andžejevskis (Lietuvos lenkų rinkimų akcija)
Larisa Dmitrijeva (Lietuvos rusų sąjunga)
Vasilijus Fiodorovas (Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga)
Olga Gorškova (Fronto partija)
Gintautas Jakimavičius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)
Artūras Melianas (Liberalų ir centro sąjunga)
Vytautas Aleksas Lazinka (Lietuvos liaudies sąjunga "Už teisingą Lietuvą")
Anatolijus Paramonovas (partija "Tvarka ir teisingumas")
Mečislovas Subelis (Tautos prisikėlimo partija)
Germanas Traškinas (Lietuvos centro partija)
Valerijus Tretjakovas (Naujoji sąjunga (socialliberalai))
Irena Turkevičienė (Liberalų sąjūdis)
Vytautas Vidmantas Zimnickas (Lietuvos socialdemokratų partija)
Jadvyga Zinkevičiūtė (Darbo partija)
iš viso 14 kandidatų



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

  • Skelbimai
  • Pranešk
    naujieną
  • Portalo
    svečias
  • Klausk
    specialisto
  • Diskusijos
  • Orai
  • TV
    programa
  • Pažintys
  • Žaidimai
  • Horoskopai
  • Naujienlaiskis
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių