Į 141 Seimo nario vietą – du tūkstančiai pretendentų

Seimo rinkimuose – lyg konkurse į gerą universitetą. Parlamento nario kėdės sieks daugiau kaip du tūkstančiai žmonių.

Tad į vieną mandatą iš 141, esančio Seime, vidutiniškai pretenduos po 13-14 kandidatų. Tai – naujas rinkimų rekordas.

Seimo rinkimų daugiamandatės apygardos biuletenyje bus 19 partijų kandidatų sąrašų. Visos šios partijos kelia savo kandidatus ir daugumoje arba visose vienmandatėse apygardose.

Be to, dar kelios politinės organizacijos kelia savo pretendentus į Seimą tik kai kuriose vienmandatėse apygardose.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį baigė pareiškinių dokumentų priėmimą iš Seimo rinkimuose dalyvauti norinčių partijų.

Pirmadienį be kitų dokumentus komisijai pateikė ir Lietuvos žmonių partijos atstovai. Jos pirmininkė Joana Šimanauskienė sakė, kad daugiamandatėje apygardoje keliamas 61 kandidatas, vienmandatėse – 26.

„Naujoms, nedidelėms partijoms tikrai nelengva, nes finansavimas iš biudžeto skiriamas tik didžiosioms partijoms, o kontroliuojamos, atrodo, labiau būtent mažosios“, – sakė ji.

„Galutinių duomenų dar nėra, tačiau tendencija ta, kad kandidatų daugėja“, – sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Šiuose rinkimuose kur kas daugiau ir jėgas išmėginsiančių vienmandatėse rinkimų apygardose. Čia – taip pat rekordai. Kai kuriose iš jų varžysis net 15 ir daugiau kandidatų.

2008-aisiais parlamento kėdės siekė kiek daugiau nei pusantro tūkstančio piliečių, o 2004-aisiais metais dar mažiau. Tąsyk pretendentų į parlamentarus buvo 1250.

Kol kas dar nėra iki galo aišku, ar šiuose Seimo rinkimuose bus nors vienas koalicinis sąrašas.

VRK šią savaitę patikrins visus pateiktus dokumentus, oficialiai patvirtins kandidatų sąrašus ir juos paskelbs penktadienį.


Šiame straipsnyje: VRKSeimo rinkimaipartijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

nuinu

nuinu portretas
kiek nasharniku!

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Spalio 14 dieną, aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą, reikia atsikratyti visų partinių gaujų kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą reikia atsikratyti Lietuvą naikinančių partinių gaujų: - LSDP; - TS LKD; - “Tvarka ir teisingumas”; - Liberalų ir centro sąjungos; - Liberalų sąjūdžio; - lendančių į seimą svetimšalių “lenkų rinkiminės akcijos”, ruso Uspaskich “Darbo partijos” ir kitų tokių į juos panašių. Vienykimės ir padarykim taip, kad visiems laikams išnyktų šios partinės gaujos - Lietuvos žmonių kankintojai, Lietuvos niekintojai ir naikintojai.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių