Gydytojų atstovas: susirgusiems darbdaviai neturėtų leisti dirbti

Gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas sako, kad Lietuvoje plintant gripui žmonės, pasijutę blogai, turėtų likti namuose ir kreiptis į gydytojus. Tuo metu darbdaviai „besąlygiškai neturėtų“ leisti sergantiesiems dirbti.

„Kiekvienas darbdavys savo darbuotojus pažįsta ir jeigu žino, kad darbuotojas nėra nesąžiningas ir susirgo gripu, toks darbuotojas besąlygiškai neturėtų eiti į darbą ir užkrėsti kitų, nes ir darbdaviui nuo to bus tiktai nuostoliai“, - Lietuvos radijui sakė L. Labanauskas. 

Anot jo, „kiekvienas darbdavys turėtų siekti, kad kiti darbuotojai dirbtų, jeigu jau vienas ar du susirgo“.

„Jeigu darbdavys dar taiko kokias nors priemones - kaukes ar kitas - tai yra tik pagirtinas dalykas, nes jis šiuo atveju mąsto į priekį“, - kalbėjo Gydytojų sąjungos prezidentas.

Utenos apskrities verslininkų asociacijos prezidentė Teresė Morkūnienė lrt.lt sakė kol kas iš įmonių neturinti duomenų, kad padidėjęs sergamumas gripu trukdytų atlikti darbus.

„Kol kas negaliu pasakyti nieko tokio. Kiek kalbėjausi, kokios nors nelaimės nėra“, - sakė T. Morkūnienė.

Gripo epidemiją Lietuvoje šiuo metu yra paskelbusios 17 iš 60 savivaldybių, praneša Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba (VVSPT).

Penktadienį tai padarė Klaipėdos ir Kauno rajonai bei Trakai. Prieš metus epidemiją Lietuvoje skelbė tik viena savivaldybė, prieš dvejus - 9, tačiau prieš ketverius jų buvo dukart daugiau nei kol kas yra šiemet.

Pasak vyriausiojo Lietuvos epidemiologo Vytauto Bakasėno, šiuo metu ligoninėse gydoma 90 žmonių, iš jų septyni turi rimtesnių komplikacijų ir yra laikomi sunkiais ligoniais. Anot jo, pirmadienį gavus naujus apibendrintus skaičius, specialistai spręs, ar skelbti gripo epidemiją visoje šalyje.


Šiame straipsnyje: gripas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių