G.Vagnorius Vyriausybėje nori dviejų ministrų postų

Naujai įsteigtos Krikščionių partijos (KP) pirmininkas Gediminas Vagnorius tikina, kad ši partija galėtų dalyvauti Vyriausybės darbe.

Buvęs premjeras portalui prisipažino, kad siektų dviejų ministrų portfelių, dabar priklausančių konservatoriams, tačiau pats jis į ministrus nepretenduoja.

Šeštadienį KP steigiamajame suvažiavime ekspremjeras G.Vagnorius žurnalistams užsiminė, kad ši partija ir jos atstovai Seime - "Vienos Lietuvos" frakcija sutiktų prisijungti prie valdančiosios centro dešinės koalicijos. "Neabejoju, kad mes galime dirbti koalicijoje. Bet mūsų atėjimo į Vyriausybę, į valdančiąją koaliciją pagrindinė sąlyga yra ne postai, o esminės ekonominės politikos pakeitimas siekiant išvesti Lietuvą iš gilėjančios ekonominės krizės ir augančio nedarbo", - tvirtino jis.

G.Vagnorius pabrėžė neabejojąs, kad dalyvavimas valdančiojoje koalicijoje reiškia ir pretendavimą į tam tikrus postus. "Seime yra sutarta, kad frakcijos nariui bus pasiūlytas Seimo vicepirmininko postas, taip pat bus sugrąžintas Kaimo reikalų komiteto postas, kurio frakcija buvo laikinai atsisakiusi. Dėl to, manau, pavasario sesijoje abejonių nekils", - aiškino politikas.

Kaip jau skelbėme, į Seimo vicepirmininkus turėtų būti siūlomas buvęs "Vienos Lietuvos" frakcijos seniūnas Laimontas Dinius. Kaimo reikalų komiteto vadovu turėtų tapti Jonas Ramonas, kuris, kaip tikisi G.Vagnorius, netrukus pereis į "Vienos Lietuvos" frakciją.

"Mes taip pat manome, kad deleguosim savo du atstovus į Vyriausybę. Bet tai nėra mūsų sąlyga. Mes nekeliame jokių reikalavimų, netgi neteikiame savo siūlymų. Mes tiesiog laukiame iš dabartinės koalicijos lyderių konkrečių pasiūlymų, kuriuos jie žadėjo pateikti dar prieš Naujuosius metus", - pridūrė G.Vagnorius.

KP pirmininkas pareiškė manąs, kad jeigu koalicija norės šią partiją pakviesti į savo gretas, "tai neišvengiamai pasiūlys ir ministrų portfelių". 

Bet pats G.Vagnorius tvirtino savęs neįsivaizduojąs ministro poste. "Su premjeru Andriumi Kubiliumi mes sutariame vienu klausimu – mūsų pažiūros į ekonomiką, į valstybės valdymą iš esmės skiriasi. Tad aš neįsivaizduočiau darbo Vyriausybėje, kurios vadovas atvirai vengia vadovavimo šalies administracijai, vengia koordinuoti ekonominę politiką ir nevykdo jokio antikrizinio plano. Kita vertus, ne paslaptis, kad A.Kubilius turi kažkokį kompleksą dėl mano dalyvavimo bendroje veikloje. Bet tai nereiškia, kad aš negaliu dirbti išvien ir negaliu padėti Vyriausybei ar mūsų deleguotiems ministrams neužimdamas jokio posto", - paaiškino G.Vagnorius.

Jis nesakė, ką deleguotų į ministrus, jeigu būtų pasiūlyti kokie nors postai Vyriausybėje, tačiau leido suprasti, kad labiausiai pageidautų su ūkiu ar finansais susijusių ministrų portfelių. "Esame įvardiję, kad galime geriausiai dirbti ministerijose, kurios daugiausiai priklauso konservatorių kompetencijai, nes mes nenorime griauti koalicijos. Bet, vėlgi, neetiška mums būtų teikti pasiūlymus, nes esame principingą priėmę sprendimą, kad patys neteiksime jokių siūlymų, tačiau lauksime, kad mums būtų pateikti pasiūlymai. Turime labai stiprių pajėgumų teisės, ekonomikos srityse", - teigė G.Vagnorius.

Valdančioji keturių partijų koalicija dabar Seime turie trapią 71 balso iš 141 daugumą. "Viena Lietuva" šiuo metu turi 11 narių, todėl gerokai sustiprintų koaliciją.


Šiame straipsnyje: Vagnoriusviena lietuvaDinius

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių