G.Vagnoriaus ir „Vienos Lietuvos“ partija vadinsis Krikščionių partija (atnaujinta)

Ekspremjero Gedimino Vagnoriaus vadovaujamos neparlamentinės Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos (KKSS) ir Seimo "Vienos Lietuvos" frakcijos jungtinė politinė jėga vadinsis Krikščionių partija (KP). G.Vagnorius tapo jos pirmininku.

Fanfaros ir konfeti

Šeštadienį Vilniuje įvykusiame jungiamajame KKSS ir "Vienos Lietuvos" suvažiavime dalyvavo beveik pusė tūkstančio delegatų. Prie KP prisijungė ir dar vienos neparlamentinės Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijos keli skyriai.

Jungiamojo suvažiavimo metu patvirtintas partijos pavadinimas, statutas, simbolika, renkama jos vadovybė. Pavadinimo patvirtinimą palydėjo fanfaros ir blizgančių konfeti "sniegas".

KP pirmininku išrinktas G.Vagnorius, buvęs Lietuvos premjeru 1991-1992 ir 1996-1999 metais, pastaruoju metu vadovavęs KKSS. Jis buvo vienintelis kandidatas į pirmininkus, todėl išrinktas vienbalsiai atviru balsavimu.

KP logotipu pasirinktas stilizuotas žalias ąžuolas.

Padovanojo kompasą

G.Vagnorius savo trumputėje "inauguracinėje" kalboje sakė, kad partija sieks Lietuvos modernizavimo.

Bendražygiai KP pirmininkui padovanojo kompasą, kad jis "nepasiklystų, vesdamas partiją į sėkmę".

Vicepirmininkais tapo "Vienos Lietuvos" frakcijos seniūnas Aleksandras Sacharukas bei buvęs Krikščioniškosios demokratijos partijos pirmininkas Vincentas Lamanauskas. Renkant pastaruosius net nebuvo balsuojama.

G.Vagnorius pareiškė esąs tikras, kad netrukus KP turės savo atstovą Seimo vadovybėje, taip pat Vyriausybėje.

Ragino "suvaldyti ambicijas"

Sveikindamas suvažiavimo delegatus valdančiosios Tėvynės sąjungos atstovas Kęstutis Masiulis įspėjo, kad naujoji partija pasirinko "pavojingą kelią su daug rifų ir daug galimybių nuskęsti". "Partinė rinka veikia su visomis rinkos sąlygomis, ji yra prisotinta, bet vartotojas nusivylęs tos rinkos dalyviais ir produktais. Todėl nebus lengva toje rinkoje įsitvirtinti", - sakė K.Masiulis.

Liberalcentristų lyderis Gintautas Babravičius džiaugėsi, kad KP pasiskelbs centro dešinės politinė jėga. "Tai kur kas geriau, nei centro, nei centro kairės ar, neduok Dieve, kairės jėga. Neramina žemaitiška pakraipa – kartais jie būna šiek tiek kategoriški. Tikiuosi, kad naujoji jėga pajėgs suvaldyti ambicijas", - sakė G.Babravičius.

Opozicinės Naujosios sąjungos vienas lyderių Gediminas Dalinkevičius priminė ne itin malonias akimirkas, kai G.Vagnorius vadovavo Vyriausybei ir Lietuvoje buvo vykdomos "žiaurios akcijos" prieš mokesčių nemokėtojus.

Buvęs liberalcentristų vadovas Artūras Zuokas sakė: "Pirmieji veiksmai Seime ir parodys jūsų vietą politinėje rinkoje. Bet svarbiausia, kad jums užtektų ryžto ir principingumo laikytis atsakomybės".

Turi 11 narių

"Viena Lietuva Seime turi 11 narių frakciją. Iš jų suvažiavime nedalyvavo du parlamentarai - Mantas Varaška, kuris, neoficialiomis žiniomis, derasi dėl perėjimo į kitą frakciją, greičiausiai pas socialdemokratus, bei į egzotiškas šalis išvykęs Linas Karalius. Tačiau pastarasis išrinktas KP prezidiumo nariu.

"Viena Lietuva" nėra pasiskelbusi opozicine, bet ir nelaiko savęs valdančiąja. Šią savaitę valdančioji koalicija pakvietė "Vieną Lietuvą" derybų dėl jos įsijungimo į Seimo daugumą, kuri kol kas teturi 71 Seimo narį iš 141.


Šiame straipsnyje: Vagnoriusviena lietuva

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių