Griuvus kvorumui Antikorupcijos komisija darbą pratęs penktadienį

Griuvus kvorumui Seimo Antikorupcijos komisija ketvirtadienio vakarą skirstosi nepatvirtinusi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo aplinkybių tyrimo išvadų. Darbą komisija planuoja pratęsti penktadienį.

„Komisija pavargo, sėdėjome ilgai (...) nukėlėme, kad rytoj blaiviu protu viską galėtume įvertinti“, - ketvirtadienio vakarą pasibaigus komisijos posėdžiui sakė jos pirmininkas Ligitas Kernagis.

Anot jo, visi klausimai aptarti, liko patvirtinti išvadas.

„Visą darbą baigsime rytoj 10 valandą. Dėl pagrindinių punktų sutarėme,šiaip iš esmės aptarėme visus klausimus, beliko juos priimti“, - teigėkomisijos pirmininkas.

Komisija ketvirtadienį papunkčiui patvirtino kelis išvadų punktus, kuriais pareiškė nepasitikėjimą vidaus reikalų ministrui liberalcentristui Raimundui Palaičiui, premjerui Andriui Kubiliui siūlo spręsti dėl jo tinkamumo eiti pareigas, ragina į tarnybą grąžinti atleistus FNTT direktoriųVitalijų Gailių bei jo pavaduotoją Vytautą Giržadą, atstatydinti generalinio prokuroro Dariaus Valio pavaduotoją Darių Raulušaitį.

Šiems išvadų punktams komisijai pakako balsų patvirtinti, tačiau baigiant darbą griuvo kvorumas, kai komisijos posėdį paliko Socialdemokratų frakcijos atstovas Stanislovas Giedraitis, teigdamas, jog nepritaria tai išvadųdaliai, kuri susijusi su premjero ir prezidento institucijomis.

Dar anksčiau komisijos posėdį paliko Liberalų ir centro sąjungos frakcijos narys Valdemaras Valkiūnas. Parlamentaras išplatino pranešimąteigdamas, jog „minėtas posėdis vyko tendencingai“, neatsižvelgiant į jo kaip komisijos nario pateiktas pastabas ir pasiūlymus.

„Jos buvo atmestos be jokių pagrįstų argumentų. Posėdžio metu taip pat buvau įžeidinėjamas asmeniškai“, - pranešimu tvirtina Seimo narys.

Iš viso komisijoje yra 17 narių, sprendimų priėmimo kvorumui reikia 9 parlamentarų.

L.Kernagis vylėsi, kad penktadienį susirinks pakankamas komisijos nariųskaičius ir pavyks patvirtinti išvadas. Posėdį palikusius parlamentarus jis apkaltino išdavyste.

„Aš tokius mūsų kolegų veiksmus galbūt vertinčiau kaip rinkėjų išdavimą.Jis privalo dirbti komisijoje, jis turi ten būti, o ne išeiti ir palikti, kai komisija rimčiausiai dirba“, - tvirtino komisijos pirmininkas.

Jis atsisakė komentuoti Antikorupcijos komisijos patvirtinus išvadųpunktus.

„Dėl atskirų punktų tikrai nenoriu diskutuoti, galbūt rytoj dar pasikeis nuomonė“, - teigė L.Kernagis.

Jis pabrėžė, kad komisijos išvados bus galiojančios tik tuomet, kai bus patvirtintos visos.

Seimo Antikorupcijos komisija tyrė Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos direktoriaus Vitalijaus Gailiaus ir jo pavaduotojo Vytauto Giržado atleidimo aplinkybes. Abu FNTT vadovus iš pareigų atleido vidaus reikalų ministras R.Palaitis, gavęs VSD apibendrintą informaciją apie jų tyrimų poligrafu rezultatus.

Ministras panaikino minėtų pareigūnų leidimus dirbti su slapta informacija, o vėliau atleido iš pareigų. Tyrimai poligrafu atlikti dėl informacijos nutekėjimo apie planuojamus teisėsaugos veiksmus dėl banko „Snoras“.


Šiame straipsnyje: FNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Dalius

Dalius portretas
TSRS sugriovė Gorbačiovo pradėtas viešumas, kai buvo praskleistas "valstybinių paslapčių" šydas ir paaiškėjo, jog monstras stovi ant molinių kojų ir yra visai ne koks socialistinis rojus, septynmyliais žingsniais žengiantis į komunizmą, o turtų ir prabangos ištroškusių, jokių moralinių vertybių neturinčių menkystų - vagių, sukčių, aferistų, kombinatorių - valstybė, kurios valdžios viršūnėse buvo susodinti palaižūnai kvailiai, arba tos pačios menkystos... Dalis tokių pat menkystų prasibrovė ir į dabartinės Lietuvos valdžią... Nagais ir dantimis jie laikosi įsikibę savo šiltų postų, savo juodus darbus dangsto begale "valstybės paslapčių" ir pasiruošę bet kokia kaina pergraužti gerklę bet kam, kas pasikėsins į jų prisigrobtus turtus ar užimamą padėtį. Garbingi FNTT karininkai išdrįso mesti iššūkį Lietuvos melžėjams ir verslo kombinatorių gvardijai - pasikapstė po "garbingų verslininkų" daržus ir pradėjo rauti piktžoles. Atsako ilgai laukti neteko. "Poligrafinės teisės" apologetai smogė iš peties - karininkai nedelsiant buvo paskelbti NETEKUSIAIS TEISĖS DIRBTI SU PASLAPTIMIS ir išmesti į gatvę. Nepaisant to, kad vos ne šventuoju paskelbto POLIGRAFO parodymai niekur pasaulyje nėra laikomi patikimais, ir tik neišmanėliai nesupranta, jog tie parodymai daugiausiai priklauso ne nuo bejausmės dėžės, o nuo už jos sėdinčio ir klausimus formuluojančio OPERATORIAUS. Jo valioje tuos klausimus suformuluoti ir susukti taip, kad ir didžiausias nusikaltėlis gali būti pripažintas angelu, o visiškai nekaltas - didžiausiu melagiu ir nusikaltėliu. O dabar pamąstykit apie tuos, kurie iš paskutiniųjų priešinasi komisijos išvadoms ir gina POLIGRAFINĘ TEISĘ. Ar neturėtumėt pasistengti, kad per ateinančius rinkimus jie būtų išmėžti iš Seimo? Geriausiai - visiems laikams!

Pikasas2

Pikasas2 portretas
Nekelia didelio pasitikėjimo ir LS pirmininko E.Masiulio pavėluoti siūlymai "užkasti karo kirvius". Negi jis nemato, kas pirmas tą "kirvį" išsikasė ir ėmė su juo mojuoti, o dabar bando dar ir šantažuoti koalicijos partnerius. Gali netgi taip atsitikti, kad LiCS paskui save nusitemps ir LS, jei abiejų šių darinių politikai nuolankiai trepsės paskui savo vadus į nežinią. Tai būtų nemaža netektis mūsų politinėje sistemoje, kurioje liktų "socialdemokratai" ginantys turčių "otkatines" pozicijas ir konservatoriai, kurie taptų bene vieninteliai visų gyventojų sluoksnių ir interesų gynėjai. Neturime pamiršti ir A.Zuoko vadovaujamos "TAIP" partijos, kurios vadovą teismas(o ne Seimas, kaip tvirtina A.Čaplikas) pripažino esant tuo "Abonentu", kuris buvo minimas Rubikono "juodos" buhalterijos knygoje ir "otkatus" jam ruošiančių verslininkų lūpose. Taip, L.Graužinienės vadovaujama komisija apkaltino konservatorius "teroristiniais požymiais". Pasimaivė tada Loreta Seimo tribūnoje, Na ir ką? Buvo nors kas nors įrodyta? Juk nebuvo. Tai tapo tik vienu iš akcentu "kontorinių rožinyje", kurią didžiausią dalį užimdavo V.Landsbergio "kolūkių tvartų stogai", "pilys Šveicarijoje" ar koks "tvartelio langelis" Kauno rajone. Nieko pozityvaus ta nuolat kurstama neapykanta mūsų supratingumui nedavė. Ji tik parodė, kaip kai kas nekenčia Lietuvos laisvės šauklio, kuris yra bene labiausiai demokratinėse šalyse gerbiamas Lietuvos politikas ir Tėvynės Sąjungos, kuri, mano supratimu. yra pagrindinė jėga, kovojanti su neokomunizmo metastazių plitimu mūsų šalyje. . Kaip mes visi įsisavinsime mums duotą pamoką? - paaiškės dar šį rudenį. Kviečiu savo valią išreikšti visus Lietuvos piliečius, nežiūrint kur Seimo rinkimų metu jie begyventų. Nepamirškime LR Konstitucijos 2-o straipsnio: "Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai'. Jei susitelksime , tai apsaugosime ir 1- straipsnio esmę: "Lietuvos valstybė yra mepriklausoma demokratinė respublika". Sėkmės mums visiems

Pikasas

Pikasas portretas
Kaip ir galima buvo tikėtis, LiCS pirmininkas Algis Čaplikas jau prarado bet kokią savitvardą. Pastatytas su savo politiniu pavaduotoju R.Palaičiu Seimo Antikorupcinės komisijos į kampą, jis gal net nebesitiki prasibrauti prie durų ar iššokti pro kokį pravertą langą. Tuo tarpu VRM ministras R.Palaitis savęs viršesniu už Vyriausybės premjerą ir Seimo pirmininke jau nebeįvardija. Save jis dabar jau laiko tik "iešmininku". Štai koks naujas ministro kuklumo proveržis, išsakytas interviu "Balso" leidinyje. A.Čaplikas jau net nebenori niekuo dangstytis ir prakalba atviru tekstu. Labai pamokantis jo šantažas konservatoriams. ĮSIGILINKIME į tai, ką jis kalba: "Mūsų ateities darbai, pabrėžiu, ATOMINĖS ELEKTRINĖS STATYBA, kiti energetiniai projektai yra ministro pirmininko rankose, konservatorių rankose. Koks bus jų sprendimas – taip mes ir vertinsime." IR DAR žiupsnis A.Čapliko demagogijos: „Seime buvo įvairiausių sprendimų - vieną pilietį pripažino abonentu, kitą partiją - turinčia teroristinės partijos požymių." Visa tai sudėjus net svarbiau negu LiCS partinių rėmėjų neskaidrių "investicijų" dangstymas ar kitų grupinių interesų tenkinimas. Tokiu viešu pareiškimu LTV "Panoramos" laidoje Algis Čaplikas, manau, perbraukia per bet kokius pasitikėjimo likučius LiCS politine partija, jei tokių pas kai ką dar buvo likę. Labai gaila, kad dėl grupinių finansinių neskaidrių interesų aukojamas partijos, kurioje yra ir žodis "liberalus", įvaizdis bei šalies energetinės nepriklausomybės interesai. Vis labiau darosi tikėtina, kad LS ir LiCS iki Seimo rinkimų susijungti nesugebės ir tai gresia visiška LiCS katastrofa.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių