Grėsmė R. Karbauskio planui: gali nepalaikyti ir koalicijos partneriai, ir opozicija

Seimo valdantieji inicijuoja naujos laikinosios tyrimo komisijos steigimą. Šioje komisijoje būtų siekiama nagrinėti politikų bei verslo ryšius. Nors Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis tikisi sulaukti beveik visų frakcijų palaikymo, frakcijų lyderiai nėra užtikrinti tokios komisijos nauda.

„Komisija tirs tai, kas nebuvo paliesta Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK – LRT.lt) tyrime. Jame daugiau buvo kalbama apie verslo grupių įtaką ir veiklą, tačiau nuošalyje liko tai, dėl ko verslo grupės galėjo taip reikštis. Dėl to kalti ne verslininkai, kurie išnaudojo valstybę savo naudai, o tie politikai, kurie sudarė tam galimybes. Nors NSGK tyrimo apimtis buvo milžiniška, labai daug temų nebuvo paliesta“, – LRT.lt sako R. Karbauskis.

Anot „valstiečių“ lyderio, naujas tyrimas nėra asmeniškai nukreiptas į prezidentės Dalios Grybauskaitės veiklą, tačiau kyla klausimas dėl paviešintų jos ir buvusio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio elektroninių laiškų autentiškumo, o visuomenė turi teisę žinoti.

„Seimas negali sustoti ties nepilnu paveikslu. Dabar politikų įtakos paveikslas dar pustuštis – galima palyginti su tuo, kad paveiksle pavaizduoti plaukiantys laivai ir jūra. Tačiau laive nėra jūreivių. O mes siekiame, kad paveikslas būtų pilnas. Visi turime suprasti, kas ir kodėl vyko“, – aiškina R. Karbauskis.

Komisijos iniciatorius teigia, kad tikisi visų frakcijų, išskyrus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), palaikymo. Konservatorių sprendimą neprisidėti prie jokių „valstiečių“ inicijuojamų komisijų R. Karbauskis vertina teigiamai ir yra įsitikinęs, kad tai – frakcijos pasirinkimas.

Anot „valstiečių“ lyderio, konservatorių yra per mažai, kad jie galėtų sutrikdyti komisijos veiklą, todėl toks sprendimas didelės įtakos neturės.

„Iš mūsų frakcijos galbūt tik vienas ar du nariai nepalaikys tokios komisijos steigimo. Pavyzdžiui, gali nepritarti Justas Džiugelis. Vis dėlto keli žmonės didelės įtakos nepadarys. Manau, kad Seimui pakaks balsų tokiam sprendimui“, – įsitikinęs R. Karbauskis.

J. Džiugelis, K.Kavolėlio/BFL nuotr.

Liberalai naujai komisijai nepritartų

Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos seniūnas Andrius Palionis sako, kad kol kas frakcijoje nėra vieningos nuomonės, ar naujos komisijos steigimą reikėtų palaikyti. Vis dėlto A. Palionis mano, kad nauja komisija reikalinga dėl to, kad NSGK ištyrė ne viską. Anot jo, reikėtų analizuoti ir teisėsaugos veiklą: „Ar normalu, kad tiek metų buvo vykdomi tyrimai ir pokalbių klausymasis? Gal jau po dvejų ar trejų metų viskas buvo aišku ir buvo pakankamai medžiagos pradėti ikiteisminiams tyrimams?“

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas teigė, kad naujai tyrimo komisijai nepritartų: „Iš to, ką matau viešojoje erdvėje, manau, kad R. Karbauskis neplanuoja tirti nei „valstiečių“, nei agrokoncernų, o tik bando realizuoti savo nusistatymus prieš konservatorius ir prezidentę. Manau, kad tai nerimta. Nors kartais pasakau sūrų žodį prezidentės ar prezidentūros atžvilgiu, tačiau šiuose „tulpių susirašinėjimuose“ nematau nieko neleistino ir nusikalstamo.“

E. Gentvilas tiki, kad reikėtų tirti ir „Agrokoncerno“ veiklą, Rusijos įtaką ar naujos atominės elektrinės statybų stabdymą. Liberalų lyderis taip pat pritaria, kad būtų galima tirti konservatorių veiksmus, tačiau komisija negalėtų apsiriboti tik kelių koncernų ar partijų veikla.

Pagal Konstituciją nėra rimto pagrindo imtis tokio tyrimo. Ieškoma dar vieno konflikto visuomenėje.

„Turiu tokį pasakymą, kad visi vagys turi būti išgaudyti. Jeigu tarp konservatorių yra vagių, tai juos irgi reikia išgaudyti, tačiau negalime sudarinėti atskiros komisijos vienai konservatorių partijai ir prezidentės susirašinėjimų analizei. Taip nekreipiama dėmesio į kitas tikrai realias problemas. Tokiai komisijai nepritarčiau“, – kalba E. Gentvilas.

Tyrimas dėl prezidentės laiškų – absurdiškas

Mišrios Seimo narių grupės seniūnas Bronislovas Matelis mano, kad siūlymas steigti naują komisiją yra tiesiogiai susijęs su artėjančiais prezidento bei savivaldos rinkimais. B. Matelis įsitikinęs, kad tokia komisija nėra reikalinga, atvirkščiai – ji gali politizuoti NSGK tyrimo išvadas.

„Žinoma, tirti galima daug ką, tačiau atmosfera turėtų būti ne rinkiminė. Būtų labai gerai padaryti tyrimą apie Kremliaus įtaką dėl skalūnų dujų Lietuvoje, ištirti, kas gyventojus organizavo protestams prieš atominę elektrinę“, – svarsto B. Matelis.

Anot parlamentaro, tyrimas dėl prezidentės elektroninių laiškų – absurdiškas. Jis teigia, kad prezidentė dėl savo bendravimo stiliaus jau atsiprašė pristatydama savo metinį pranešimą.

„Pagal Konstituciją nėra rimto pagrindo imtis tokio tyrimo. Ieškoma dar vieno konflikto visuomenėje. Dabar iki rinkimų iš R. Karbauskio pusės bus tik konfliktai“, – apgailestauja B. Matelis.

„Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Vytautas Kamblevičius bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narys Jaroslavas Narkevičius teigia negalintys komentuoti savo frakcijų nuomonės dėl komisijos sudarymo, nes kol kas nežino, kokie klausimai bus keliami. Konservatoriai jau yra pareiškę, kad prie „valstiečių“ inicijuojamų komisijų neprisidės.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Cha: "Konservatorių sprendimą neprisidėti prie jokių „valstiečių“ inicijuojamų komisijų R. Karbauskis vertina teigiamai ir yra įsitikinęs, kad tai – frakcijos pasirinkimas" - negi patys sau duobę kasis?.. BET - jiems ta duobė PRIKLAUSO!

Kaunas

Kaunas portretas
Kad nebutu su tuo justu dziugeliu, kaip su urbsiu, kurmiai dabar turi kaina,rausti ir kilnoti zeme, atejus jiems palankiam laikui. Kas galejo patiketi tuo, kad urbsys taip pasielgs, atsirado teisuolis. Karbauski, laikykis, busi dabar puolamas is visu pusiu, apsidairyk, kas aplink tave. Valstieciai eina teisingu keliu, matosi ir atsiveria visi tie, kas kaisioja pagalius i ratus

pasitikejimas

pasitikejimas portretas
Tiek metu buvo specialiu tarnybu tiriama , klausomasi pokalbiu, tai reikia gerbti ir ju sunku darba tyriant, Pas mus irasta , istyriamas nusikaltimas, o veliau, ziurint, ka tas nusikaltimas paliete, pradedama gesinti, skandint visa tyrima. Tuo ir pasibaigia. O Gentvilo siulymas tirti visas partijas, veda i niekur. Pabaikim su vienu tyrimu, issiaiskinkime vienus sukcius, o paskui pradekite kitus gaudyt ir viesint. Sis kelias , sis siulymas veda i aklaviete, vel viskas bus paskandinta , gaila tyreju darbo
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių