Ginčui su V. Antonovu pasamdyti Šveicarijos ir Lietuvos advokatai

Finansų ministerija, ruošdamasi teisinei kovai su buvusiu didžiausiu bankrutavusio ir likviduojamo banko „Snoras“ akcininku, Londone gyvenančiu Rusijos piliečiu Vladimiru Antonovu, ketina išleisti apie 10 mln. litų.

Finansų ministerija rugsėjo 24 dieną pasirašė sutartį su konkursą laimėjusiomis Šveicarijos advokatų kontora „Lalive“ ir Lietuvos teisininkų kontora „Sorainen ir partneriai“ - abi įmonės veikia pagal jungtinės veiklos sutartį.

Vienintelį pasiūlymą pateikusios advokatų kontoros už atstovavimą Lietuvai gaus 8,667 mln. litų atlygį. Tačiau ministerija jų paslaugoms išleis daugiau, nes turės padengti ir kitas - trečiųjų šalių išlaidas, pavyzdžiui, vertimo paslaugų, kelionių ir kitas.

„Teisinių paslaugų teikimo sutarties vertė su “Lalive„ bei “Sorainen ir partneriai„ yra 8,667 mln litų. Finansų ministerija numatė, kad bus ir kitų su teisinėmis paslaugomis susijusių išlaidų, todėl šiam tikslui iš viso numatyta išleisti iki 10 milijonų litų“, - BNS sakė finansų ministrės patarėja Rasa Jakilaitienė. Pasak jos, papildomos išlaidos yra suderintos

Finansų ministerija nurodo, jog V.Antonovas  gegužės 7 dieną Lietuvai pateikė pretenziją dėl netinkamos jo investicijų apsaugos. V.Antonovas teigia, jog Lietuvos institucijų sprendimas paskirti banko laikinąjį administratorių, nacionalizuoti banką, o vėliau paskelbti bankrotą bei pradėti jo baudžiamąjį persekiojimą yra politiškai motyvuoti ir diskriminuojantys.

V.Antonovas interviu „Lietuvos rytui“ praėjusią savaitę pareiškė ketinantis Niujorke kelti ieškinį prieš Lietuvą dėl prarastų investicijų. Anksčiau skelbta, jog V.Antonovas su Lietuva ketina bylinėtis tarptautiniame komerciniame arbitraže Paryžiuje.

Vyriausybė 2012 metų birželio 13 dieną įpareigojo Finansų  ministeriją atstovauti jai, sprendžiant su „Snoru“ susijusius ginčus dėl Lietuvai reiškiamų pretenzijų.

Buvusiems „Snoras“ akcininkams Raimondui Baranauskui ir V.Antonovui  yra pareikšti įtarimai dėl maždaug apie 1,7 mlrd. litų vertės „Snoro“ turto pasisavinimo. Lietuvos prokurorai yra pateikę Europos arešto orderį dėl jų suėmimo.

Pernai lapkričio 16-ąją nacionalizuotam bankui „Snoras“ bankroto byla iškelta pernai gruodžio 7-ąją, o šių metų rugpjūčio 22 dieną teismas nutarė likviduoti banką.

Lietuvos Generalinė prokuratūra pernai lapkričio 14 dieną pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl banko „Snoras“ galbūt apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo, turto iššvaistymo ir pinigų plovimo.

Netrukus po to V.Antonovas  ir buvęs „Snoro“ prezidentas R.Baranauskas pripažinti įtariamaisiais dėl turto pasisavinimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo, R.Baranauskas - ir dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Šiuo metu abu įtariamieji yra Londone.

R.Baranausko ir V.Antonovo ekstradicijos byla Londone nagrinėjama nuo 2011 metų lapkričio pabaigos, patys įtariamieji nesutinka būti perduoti Lietuvai. Didžiosios Britanijos Vestminsterio magistratų teismas 2013 metų sausio 21 dieną spręs, ar R.Baranauską ir V.Antonovą išduoti Lietuvai.


Šiame straipsnyje: Vladimiras AntonovasSnoras

NAUJAUSI KOMENTARAI

va

va portretas
Kaip jaustis zmonems kurie po Snoro bankroto negali atsiimti savo daug metu taupytu keliu tukstanciu. O valstybe svaidosi desimtimis milijonu visiskai beprasmiskai. Gal pagaliau pamatykite paprasta zmogu taip vadinamus valstybes pamatus. Ar visi is virsutiniu aukstu tik i zvaigzdes ziurite ?

nuomone

nuomone portretas
negi jau svila užpakaliukai mūsų konservatorių vadeivoms ir mūsų tautos motinai - konstituciniam garantui ?

666

666 portretas
norit aferos variantą ? snoras samoningai privedamas iki to kad jo pinigus pervesti savai mafijai ( kitiems bankams ) tai daro ne bankų vadovai o infiltruoti žmogeliai ir tie kas prižiūri bankus , tegalit paskaičiuoti kiek ir kokie bankai gavo naudos kai pas juos perėjo snoras klientai . skelbiamas banko bankrotas bet nenacionalizuojamas , kad galėtu aferas daryti su paskolomis iš kitų bankų ( kai skolinasi lietuva milijardus ) ir tuo daryti žalą lietuvai , ir mokėti didesnius procentus užsieniui bet ne saviems gyventojams , nors gyventojai dabar gauna tik po 0,5 procento palūkanų už metus . Galima sulyginti bankroto procedūrą ir turto išpardavimą su nacionalizavimu ir paskolos ėmimą ne iš užsienio o iš banko indėlininkų , neatleidžiant darbuotojų ir tai bus ta suma kuria pavogė iš šalies valstybės tarnautojai . Pati prezidentė ir kiti nuosmaukos inkščia kad pinigai išleliauja į užsienį per šildymą , elektrą , dujas ir t.t. bet čia daroma dar didesnė žala ir dėl to niekas net nesiginčija . Vėliau panašiai daroma su gazpromu kte tik ten kitoks aferos modelis . Dabar galima viską pasvert kas ką valdo ir kas kuo rūpinasi ir kas per nuosmaukos , durniai arba vagys dirba šaliai ir kokia padaryta žala šaliai per grybienos , kubilo , sekmoko , šimonytės ir tų nuosmaokų partinių parazitavimą .
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių