FNTT vadovas K.Jucevičius neketina pats trauktis iš pareigų

Naujasis Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius neketina pats trauktis iš pareigų, nepaisant jam nepalankios Vyriausiosios tarnybines etikos komisijos (VTEK) išvados.

Pasak FNTT vadovo, sprendimą dėl jo turėtų priimti vidaus reikalų ministras, o jis pats svarstys, ar skųsti VTEK sprendimą teismui.

„Aš ne politikas. Aš skiriamas asmuo, mane ministras paskyrė ir ministras, manau, priims sprendimą. (...) Jeigu skaitys, kad mane reikia atleisti, tai tą ir padarys. Jei skaitys, kad aš neprasižengiau, ar prasižengiau, bet reikia mažesnę nuobaudą taikyti... Čia ministro prerogatyvos klausimas“", - žurnalistams sakė K.Jucevičius.

„Jeigu aš skaitysiu, kad motyvai nepagrįsti, gal skųsiu teismui, bet jei jie pagrįstai nusprendė, kad aš supainiojau, tai galbūt ir neskųsiu teismui“, - svarstė FNTT vadovas.
K.Jucevičius teigė nesitikėjęs, kad sulauks, jo žodžiais, „tokio puolimo“.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienį nusprendė, kad dokumentą dėl savo patikimumo pasirašęs K.Jucevičius supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

„Nesitikėjau, kad bus tiek viešumos ir toks puolimas, bet yra taip, kaip yra. Savotiškai viešuma trukdo dirbti, bet ką padarysi“, - sakė K.Jucevičius.

Konservatoriai paragino jį atsistatydinti iš pareigų, tačiau vidaus reikalų ministrą į postą delegavusios Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) vadovas Algis Čaplikas sako, kad padaryta tik formali klaida, dėl kurios neverta kelti politinės sumaišties. Prezidentūra teigia, kad klausimą dėl FNTT vadovo turi spręsti naujasis vidaus reikalų ministras. A.Melianas teigia sprendimą priimsiąs po to, kai susipažins su VTEK išvadom.

J.Razma: K.Jucevičius turėtų atsistatydinti

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) nusprendus, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius pažeidė įstatymą, pastarasis turėtų pats pasitraukti iš pareigų, mano Seimo valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Anot jo, jei FNTT vadovas pats neatsistatydintų, Vyriausybė galėtų „padėti priimti sprendimą“ vidaus reikalų ministrui Artūrui Melianui dėl K.Jucevičiaus.

„Pirmiausia norėčiau tikėtis, kad pats FNTT vadovas nieko nelaukdamas turėtų nunešti vidaus reikalų ministrui atsistatydinimo pareiškimą. O tie politikai, kurie komentuodami situaciją visuomet pabrėždavo teisinio sprendimo aspektą, šiuo atveju manau, kad VTEK turės traktuoti kaip būtent teisinį sprendimą, - antradienį Seime žurnalistams sakė J.Razma. - Tokiomis aplinkybėmis aš neįsivaizduoju, kad ponas Jucevičius galėtų dirbti FNTT vadovo pareigose.“

Konservatoriaus teigimu, atleidus K.Jucevičių į pareigas turėtų būti grąžintas buvęs FNTT direktorius Vitalijus Gailius. J.Razmos duomenimis, V.Gailius ikiteisminiame tyrime dėl piktnaudžiavimo tarnyba yra apklaustas liudytoju.

„Ypač dabar, kai dėl Vitalijaus Gailiaus aiškus jo statusas prokuratūroje. Jis apklaustas liudytoju, manau, atsiveria galimybės svarstyti jo sugrąžinimo į buvusias pareigas klausimą“, - sakė TS-LKD seniūnas.

Jis atkreipė dėmesį, kad nekelia klausimo dėl atleisto FNTT direktoriaus pavaduotojo Vytauto Giržado, nes jo statutas ikiteisminiame tyrime dar neaiškus.

„Jeigu dabartinis vadovas nesusiprastų paduoti pareiškimo, manau, (Vyriausybė - BNS) turėtų svarstyti priverstinio atleidimo klausimą, remiantis VTEK išvadomis, ir įvertinti ir antrąsias Antikorupcijos komisijos išvadas, kurios parodė ne vieną pažeidimą skyrimo procese“, - aiškino TS-LKD frakcijos seniūnas.

Jis vylėsi, kad su naujuoju vidaus reikalų ministru Artūru Melianu premjerui ir konservatoriams bus lengviau susikalbėti nei su jo pirmtaku Raimundu Palaičiu.

„Manau, kad naujasis ministras jau elgsis kitaip ir nebus taip, kaip dirbant R.Palaičiui, kai buvo nepaisoma premjero pozicijos, Vyriausybės nutarimų. Tikiuosi, kad tie dalykai yra praeityje. Kadangi klausimas yra turintis platesnį rezonansą, įsivaizduoju, kad vienam ministrui nėra taip paprasta priimti esminius sprendimus, šiuo atveju, manyčiau, klausimas galėtų būti aptartas Vyriausybės pasitarime“, - svartė J.,Razma.

Jam pritarė ir Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis. Pasak jo, po VTEK sprendimo K.Jucevičius privalo pats pasitraukti iš posto, „tai yra garbingiausias žingsnis“.

„Jeigu to neįvyks, rytoj į komisijos posėdį kviečiame naująjį vidaus reikalų ministrą, prašysime tą žingsnį atlikti jį patį“, - žurnalistams sakė L.Kernagis.
Vidaus reikalų ministrą į postą delegavusios Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) vadovas

Algis Čaplikas tvirtino, kad sprendimą dėl FNTT direktoriaus priims vidaus reikalų ministras.

„Ministras turėtų įvertinti išvadą ir artimiausiu metu paskelbti savo išvadą. Bet jeigu konservatoriai ir toliau nori eskaluoti šitą problemą ir kelti politinę krizę, tai jau tampa panašu į tam tikrą politinę diagnozę“, - dėstė politikas.
Anot jo, „nieko baisaus neįvyko“, tepadaryta formali klaida.

„Formaliai paėmus, patys, matyt, esate tikri, kad esant situacijai, kai nėra kam pasirašyti tos išvados, direktorius privalėjo... (...) Bet ar tai baisus nusikaltimas, dėl ko čia reikia vėl kelti politinę sumaištį? Ar vėl “pareina„ mūsų koalicijos partneriams proto užtemimas?“ - kalbėjo A.Čaplikas.

Prezidentūra: dėl FNTT vadovo spręsti turi A.Melianas

Naujojo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo Kęstučio Jucevičiaus tinkamumą toliau eiti pareigas turi vertinti ir spręsti naujasis vidaus reikalų ministras Artūras Melianas, teigia Prezidentūra.

„Vertinti ir spręsti turi naujasis VRM ministras“, - taip prezidentės spaudos tarnyba atsakė į BNS klausimą, ar FNTT vadovas K.Jucevičius, kurį VTEK pripažino supainiojus viešus ir privačius interesus, yra tinkamas asmuo vadovauti FNTT ir ar dėl jo reputacijos Respublikos Prezidentei nekyla jokių abejonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

gogas

gogas portretas
Kažin ką konservatoriai taip žiauriai "skolingi" buvusiam FNTT vadovui???!!!!!! Nu negaliu patikėti, kad jie, "sąžinės įkaitai" taip kautusi dėl sąžiningo žmogaus ir vardan teisingumo. Nes abejoju, kad jie ir likusi lietuvos dalis tas sąvokas supranta vienodai. O gal, jei nepavyks nieko atstatyti į vietas, kas nors gali "prabilti"?

mentas

mentas portretas
neketina trauktis pats ,tai ismes kaip muse is barsciu

Sraigė

Sraigė portretas
Iš šiltos vietelės sunku pasikelt.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių