FNTT tyrusi L.Kernagio komisija galėjo pažeisti įstatymus

Seimo Antikorupcijos komisija, atlikusi tyrimą dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo aplinkybių, viršijo savo įgaliojimus.

Taip gali nuspręsti Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK).

Ši komisija trečiadienį nagrinėjo valdančiųjų liberalcentristų prašymą išsiaiškinti, ar Antikorupcijos komisija neviršijo savo įgaliojimų, tirdama buvusių FNTT vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado atleidimo aplinkybes. Be to, EPK pasiteirauta, ar Antikorupcijos komisijos išvadų neturėtų tvirtinti visas Seimas.

EPK pirmininko Algimanto Salamakino ir komisijos nario, liberalcentristo Vytauto Bogušio parengtame šios komisijos išvados projekte skelbiama, kad Antikorupcijos komisija viršijo įgaliojimus. „Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad ne viskas gerai taip ten buvo priimta, kaip atrodė“, - posėdyje sakė A.Salamakinas.

Bet EPK nariai trečiadienį susiginčijo, ar gali parengtąjį projektą patvirtinti. Esą projektas „žalias“ ir neišsamus.

Konservatorius Vaidotas Bacevičius pasiūlė klausimo sprendimą atidėti iki kito posėdžio, pirmiausia sulaukti Antikorupcijos komisijos pirmininko Ligito Kernagio, kuris dabar išvykęs į komandiruotę, paaiškinimų ir atsakymų į klausimus. Tik tada esą galima balsuoti dėl siūlomų išvadų.

Be to, V.Bacevičius tvirtino, kad per dvi savaites iki kito Seimo etikos sargų posėdžio turi būti pateikti pasiūlymai ir pataisos parengtam išvadų projektui.

Šį pasiūlymą parėmė dauguma EPK narių. Todėl galutinis balsavimas dėl to, ar Antikorupcijos komisija neviršijo įgaliojimų, įvyks tik gegužės viduryje.

„Matau tendencingą konservatorių nusistatymą šiuo klausimu, šališką ir politizuotą požiūrį į FNTT vadovų atleidimo istoriją bei jos tyrimą Seimo Antikorupcijos komisijoje“, - šiuo atidėjimu pasipiktino V.Bogušis.

A.Salamakinas įspėjo, kad jeigu per dvi savaites negaus jokių pasiūlymų ar pataisų, kitam EPK posėdžiui bus teikiamos tos pačios išvados – kad Antikorupcijos komisija, atlikusi tyrimą dėl FNTT, viršijo savo įgaliojimus, nustatytus Seimo statute ir kituose galiojančiuose įstatymuose.

Jeigu EPK pritartų tokioms išvadoms, Antikorupcijos komisija galės kreiptis į visą Seimą, kad šis apsispręstų, kurią pusę šiame ginče jis remia.NAUJAUSI KOMENTARAI

Komisija dirbo ir tai matosi

Komisija dirbo ir tai matosi portretas
LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO ANTIKORUPCIJOS KOMISIJOS ĮSTATYMAS "1. Šis Įstatymas reglamentuoja nuolatinės Seimo Antikorupcijos komisijos (toliau – Komisijos) uždavinius, įgaliojimus, darbo tvarką ir kitus su Komisijos veikla susijusius klausimus. 2. Šiame Įstatyme nenumatytus Komisijos sudarymo ir darbo tvarkos klausimus reglamentuoja Seimo statutas. 2 straipsnis. Komisijos uždaviniai 1) nagrinėti korupcijos ir su ja susijusius reiškinius bei atvejus, priimti sprendimus nagrinėjamais klausimais ir kontroliuoti, kaip institucijos juos vykdo; 2) analizuoti valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų ir įmonių sprendimus, sudarančius sąlygas korupcijai bei nusikaltimams ir kitiems teisės pažeidimams ūkio ir finansų sistemose, siekti, kad tokie sprendimai būtų panaikinti; 3) teikti pasiūlymus Seimui, Vyriausybei ir kitoms institucijoms dėl teisės aktų priėmimo ir tobulinimo, korupcijos, ekonominių ir finansinių nusikaltimų bei kitų teisės pažeidimų prevencijos ir užkardymo."-------------- Dažnas pašaipus, niekinantis kritikų požiūris pastarosiomis dienomis į Pastoviają Seimo Antikorupcinę komisiją , kuri sudaryta iš Seimūnų, o ne iš atsitiktinių piliečių su neaiškiais įgaliojimais ir praskidusia atsakomybe, rodo kad Komisijos veikla pasirodė netikėtai rimta, organizuota ir labai grėsminga kai kuriems veikėjams.Kokiais ypatingais sugebėjimais gali buti pranašesnė Specialioji Seimo komisija atskiram reikalui spręsti prieš Pastoviają Komisiją, kuri turi sukaupusi darbo patirtį, kompentenciją ir turtingą tos srities "veikėjų" veiklos specifikos duomenų bazę ir būtiną informaciją. Sakoma, dažnam gudruoliui pakanka paprastų klausimų, kurie ir be melo detektoriaus stato jį į apgailetiną padėtį. Atrodo, kad Komisija ne vieną veikėją nelauktai, o tai strateginis pranašumas, pastatė į apnuogintą poziciją. Dokumentai, turintis paslapties duomenų, kol nenustatytas jų paslaptingumo laipsnis, nekopijuojami, nes gali atsirasti neapskaitinių kopijų. Komisijos darbo dokumentų turinis žinomas komisijos nariams ir dalinai kiekvienam apklaustajam pagal užduotus klausimus. Komisija tyrė paslapties nutekėjimą, todel pati turi nepatekti į tokių procesų spąstus.

Tegul paspringsta pinigais

Tegul paspringsta pinigais portretas
Darbininkai ir valstiečiai rinkimus į Seimą kviečia. Jie neneš vargų naštos, niekas jų neišnaudos.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių