FNTT pertvarkos projektai bus parengti Seime

Valdantieji konservatoriai žada jau šią savaitę Seime parengti įstatymus dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pertvarkos.

Antradienį ryte posėdžiavusi Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija nedaug dėmesio skyrė pastarosioms aktualijoms dėl Vyriausybės, ministrų ir valdančiosios koalicijos krizės, kilusios po to, kai liberalcentristų deleguotas vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis priėmė sprendimą atleisti iš pareigų FNTT vadovus. Šį ministro žingsnį griežtai sukritikavo konservatoriai, ne tik pareikalavę jo atsistatydinimo, bet ir buvusių FNTT vadovų sugrąžinimo į darbą.

„Tokie klausimai paprastai frakcijoje nesvarstomi. Tai daugiau partijos prezidiumo, kurio posėdis įvyks trečiadienio vakarą, kompetencijos klausimas“, - sakė TS-LKD frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Politikas patvirtino, kad trečiadienį TS-LKD prezidiumo posėdyje vėl bus svarstoma politinė situacija Lietuvoje.

Anot J.Razmos, todėl antradienio rytą frakcijoje premjerui A.Kubiliui nebuvo priekaištaujama dėl išvakarėse Prezidentūroje priimtų kompromisų – R.Palaitis atsistatydina, bet FNTT vadovų sugrąžinimo į darbą klausimai bus sprendžiami teisinėmis, o ne politinėmis priemonėmis.

„Frakcijos nariai tik buvo trumpai informuoti apie įvykius. Bet jokios didesnės diskusijos ar sprendimų priėmimo čia nebuvo. Tai – partijos prezidiumo kompetencija“, - teigė J.Razma.

A.Kubilius frakcijai dar kartą patvirtino, kad bus laikomasi anksčiau deklaruotos konservatorių pozicijos atleistų FNTT vadovų atžvilgiu.

„Ministro R.Palaičio atsistatydinimo ar atstatydinimo aš nevertinu kaip mainų. Mes nuosekliai laikomės savo partijos pozicijos, kad po įvykdytos FNTT pertvarkos bus formuojama pertvarkytos FNTT vadovybė ir tai atvers galimybes atstatyti teisingumą buvusių FNTT vadovų atžvilgiu. Tokį reikalavimą esame pateikę ir liberalcentristų vadovybei“, – Vyriausybės pranešime spaudai cituojamas premjeras.

Jis sakė, kad Prezidentūroje pasiektieji sprendimai „buvo reikalingi tam, kad Vyriausybė dirbtų integraliai ir siektų visų savo strateginių tikslų tiek teisingumo atstatymo, tiek energetikos srityse“. „Teisingumo atstatymą buvusių FNTT vadovų atžvilgiu, jų moralinio ir profesinio statuso grąžinimą, matau kaip labai svarbų tikslą“, – reziumavo A.Kubilius.

J.Razma informavo portalą, kad frakcijos posėdyje buvo apsispręsta įstatymų projektus dėl FNTT pertvarkos, kuri esą galėtų atverti kelią sugrąžinti buvusius vadovus į šią instituciją, bus rengiami ne Vyriausybėje, bet Seime. „Manome, kad tai greitesnis kelias, nei eiti per Vyriausybę. Tikimės, kad dar per šią savaitę atitinkami projektai bus parengti ir įregistruoti“, - sakė J.Razma.

Įstatymais žadama panaikinti FNTT pavaldumą Vidaus reikalų ministerijai, šią instituciją arba išskaidant tarp įvairių institucijų, arba perduodant Specialiųjų tyrimų tarnybai, arba paverčiant atskaitinga tiesiogiai Vyriausybei arba premjerui. 
FNTT pertvarka gali trukti iki šių metų pabaigos.

Vyriausybė šį pirmadienį jau svarstė kai kuriuos pasiūlymus dėl FNTT pertvarkos, tačiau jokių sprendimų nepriėmė. Diskusija atidėta iki kitos savaitės pradžios.


Šiame straipsnyje: FNTTFNTT pertvarka

NAUJAUSI KOMENTARAI

Tikimybė

Tikimybė portretas
Tyrimo metu gali būti dingusių žmonių, įkalintų, atleistų. Kadrų perkėlimai - paskutinėje eilėje. Tikrinama esama padėtis, po to analizuojami statistiniai duomenys. Pabaigoje - išvados. Visi atsakingieji turi žiūrėti, klausyti, vertinti. Vaikų rankos geros. Nebūtų įsilaužęs grobuonis - ypatingasis nusikaltėlis.

Matosi

Matosi portretas
Vėl Konservatoriai viską griauna...matyt tikrai su kažkam padai dega dėl nuotykių SNORE ir žuvivaisoje
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių