E.Zingeris telefonu išsakė paramą Baltarusijos opozicijos vadovui

Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris per pokalbį telefonu išsakė paramą laisvę atgavusiam Baltarusijos opozicijos vadovui Andrejui Sanikovui, kuris netikėtai buvo paleistas šeštadienio vakarą.

„Sekmadienio naktį kalbėjau telefonu su A.Sanikovu. Pasakiau, kad Lietuvos Respublikos Seimas džiaugiasi, kad toks iškilus veikėjas atgavo laisvę ir nepalūžo“, - BNS sekmadienį sakė E.Zingeris.

Politiko teigimu, Baltarusijos režimas jau daug metų naudoja taktiką, kai suimami asmenys kaliniai laikomi „kaip įkaitai“, o po to kartais kai kurie iš jų paleidžiami į laisvę. Seimo komiteto vadovas pabrėžė, kad A.Sanikovas, nors ir kreipėsi į prezidentą Aleksandrą Lukašenką prašydamas jį paleisti, bet nepripažino savo kaltės.

Seimo narys Egidijus Vareikis teigia, kad A. Sanikovo paleidimas į laisvę yra džiugus įvykis, bet šis žingsnis dar nesudaro prielaidų kalbėti apie aiškius pokyčius autoritarinio prezidento Aleksandro Lukašenkos politikoje.

„Tai džiugus įvykis, labai geras žingsnis. Bet ar tai rodo kažkokius pokyčius Baltarusijoje - su tokiomis išvadomis neskubėčiau. Žiūrėkim, stebėkim, bet neskubėkim daryti didelių išvadų“, - BNS sekmadienį sakė konservatorius, Seimo Užsienio ir Europos reikalų komiteto narys.

„Baltarusijos režimas ne kartą taip elgdavosi - būdavo didelis spaudimas, represijos, o paskui po truputį varžtelius atleidinėdavo, tikintis kažko iš Vakarų“, - kalbėjo E.Vareikis.

Penkerių metų laisvės atėmimo bausme pernai nuteistas A.Sanikovas šeštadienį buvo netikėtai paleistas iš kalėjimo. Sekmadienį pranešta, kad laisvę atgavo ir dar vienas opozicijos veikėjas - Dmitrijus Bondarenka.

Buvęs Baltarusijos užsienio reikalų viceministras A.Sanikovas buvo vienas iš ryškiausių A.Lukašenkos oponentų per 2010 metų gruodžio prezidento rinkimus, kuriuose paskelbus apie A.Lukašenkos pergalę įvyko masinė opozicijos demonstracija.

A.Sanikovas pernai gegužę pripažintas kaltu dėl masinių neramumų organizavimo.

Abu aktyvistai buvo paleisti, kai kreipėsi į A.Lukašenką su malonės prašymu, kuris buvo patenkintas.

Šios garsios opozicijos figūros buvo paleistos Europos Sąjungai (ES) didinant spaudimą Minskui paleisti visus politinius kalinius ir įvedus naujas sankcijas režimo aukščiausio rango pareigūnams.

Už grotų vis dar laikomas buvęs kandidatas į prezidentus Nikolajus Statkevičius, nuteistas už tos pačios opozicijos akcijos organizavimą.

Anksčiau Europos Parlamentas savo rezoliucijoje pareikalavo Baltarusijos valdžios tuojau pat besąlygiškai paleisti politinius kalinius.

Rezoliucijoje buvo sakoma, kad kol nebus paleisti ir visų pilietinių teisių neatgaus politiniai kaliniai ir kol nebus pažangos demokratijos, žmogaus teisių ir teisinės valstybės srityse, „dialogo tarp Europos Sąjungos ir Baltarusijos nebus galima plėtoti“.

Dokumente buvo nurodytos pavardės tų kalinių, kuriuos Europos Parlamentas reikalauja paleisti pirmiausia.

Tai žmogaus teisių gynimo centro „Vesna“ vadovas Alesius Beliackis, buvę kandidatai į prezidentus N.Statkevičius ir A.Sanikovas, opozicijos kandidatų rinkimų kampanijų vadovai Pavelas Severinecas ir D.Bondarenka, politinis kalinys Sergejus Kovalenka, kuris protestuodamas ilgai badavo ir smarkiai susigadino sveikatą.NAUJAUSI KOMENTARAI

gebelsas

gebelsas portretas
va nors vienam Nepriklausomybe nepakenke... veidelis matosi taip graziai nupenetas..... sekmes Emanueli.... Tik gal su Lietuvos kaimynais nesipyk???

to gebelsas

to gebelsas portretas
cia jau ne veidelis,cia snukis kaip nupenetos kiaules

jankis

jankis portretas
galėtų savo žydišką liežuvį įkišt kiaulei į šikną,tai ta paršiukų padovanotų
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių