Etikos sargai svarstys, ar pradėti tyrimą dėl D. Raulušaičio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) kitą savaitę svarstys, ar pradėti naują tyrimą dėl generalinio prokuroro pavaduotojo Dariaus Raulušaičio, kuris viešoje interesų deklaracijoje nenurodė, jog jo sutuoktinės tėvas dirba bendrovėje „Lietuvos rytas“.

„Šitas klausimas bus svarstomas antradienio posėdyje. Yra gautas prašymas, įvertinti. Kadangi komisijos pagrindinės veiklos formos yra posėdžiai, tai į šitą klausimą klausimą bus galima atsakyti kai komisija apsispręs, ar yra pagrindas pradėti tyrimą, ar ne“, - BNS ketvirtadienį sakė VTEK sekretoriato vadovas Tomas Čaplinskas.

Pasak jo, prašymas pradėti tyrimą yra gautas iš Seimo Antikorupcijos komisijos narių parlamentarų Ligito Kernagio ir Aurelijos Stancikienės.

D. Raulušaitis viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje nenurodė, kad jo uošvis dirba bendrovėje „Lietuvos rytas“. VTEK svetainėje skelbiamoje D. Raulušaičio viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje, kuri pildyta šių metų rugpjūčio 13 dieną, šis ryšys nėra nurodomas.

Nors toje pačioje anketoje nurodomi duomenys apie kitą D. Raulušaičio žmonos giminaitį - sutuoktinės dėdę, kuris yra vienas „Lietuvos ryto“ akcininkų.Generalinė prokuratūra BNS ketvirtadienį pranešė, kad D. Raulušaičio sutuoktinės tėvo pareigos ir veikla bendrovėje „Lietuvos rytas“ nesusiję su D. Raulušaičio ar prokuratūros veikla, nekelia jokio interesų konflikto ir neturi būti deklaruojama.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymas numato, kad valstybės tarnautojas interesų deklaracijoje, be kita ko, privalo nurodyti „artimus asmenis ar kitus jam žinomus asmenis arba duomenis, dėl kurių, deklaruojančiojo nuomone, gali kilti interesų konfliktas“.

„Artimi asmenys - valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens sutuoktinis, sugyventinis, partneris, kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka (toliau – partneris), taip pat jų tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), broliai (įbroliai), seserys (įseserės), seneliai, vaikaičiai ir jų sutuoktiniai, sugyventiniai ar partneriai“, - rašoma įstatyme.Įstatymas taip pat numato, kad „jeigu paaiškėja naujos aplinkybės, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas, deklaruojantis asmuo privalo deklaraciją papildyti nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas po šių aplinkybių paaiškėjimo“.

Generalinė prokuratūra yra pradėjusi tyrimus dėl nacionalizuoto banko „Snoras“ veiklos. Šis bankas buvo vienas pagrindinių „Lietuvos ryto“ akcininkų. Prokuratūra taip pat atlieka tyrimą dėl informacijos nutekinimo dienraščiui „Lietuvos rytas“ apie teisėsaugos planuojamus veiksmus „Snoro“ atžvilgiu.

VTEK prieš kelias savaites nusprendė, kad nenurodydamas savo ryšio su sutuoktinės dėde Algimantu Budriu, kuris yra vienas „Lietuvos ryto“ akcininkų, D.Raulušaitis nesilaikė įstatymų reikalavimų.

Tyrimą komisija buvo pradėjusi pagal Seimo Antikorupcijos komisijos prašymą įvertinti galimą D.Raulušaičio viešųjų ir privačių interesų konfliktą.VTEK pranešime buvo nurodyta, jog D.Raulušaitis, žinodamas, kad jo žmonos dėdė yra vienas iš dienraščio „Lietuvos rytas“ vadovų ir įvertindamas, kad „Lietuvos rytas“ grupės bendrovės didžioji akcininkė yra „Snoras Media“, turėjo vengti bet kokio galimo interesų konflikto ir kreiptis į generalinį prokurorą dėl savo nusišalinimo kuruojant banko „Snoras“ bylą.

D. Raulušaitis su šiomis komisijos išvadomis nesutiko ir žadėjo jas skųsti, tačiau Generalinė prokuratūra BNS trečiadienį teigė, kad pareigūnas yra paprašęs VTEK papildomos medžiagos apie sprendimą ir pagal nustatytus terminus žada pateikti skundą teismui.

D. Raulušaitis anksčiau yra sakęs, jog apie savo sutuoktinės dėdės sąsajas su „Lietuvos rytu“ buvo informavęs generalinį prokurorą D. Valį žodžiu ir nusišalinęs nuo visų su šia bendrove susijusių tyrimų.

Tuo metu VTEK sprendime nurodoma, kad D. Raulušaitis koordinavo skirtingų institucijų veiksmus, suorganizavo iki šešių įvairios sudėties pasitarimų.Komisijos duomenimis, D.Raulušaitis 2011 metų lapkričio 9 dienos rezoliucija Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiajam prokurorui pavedė spręsti dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo pagal Lietuvos banko pateiktą informaciją (dėl banko „Snoras“), lapkričio 15 dienos raštu pradėtą ikiteisminį tyrimą pavedė atlikti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra sakiusi pasitikinti D.Raulušaičiu ir jis gali toliau eiti pareigas. Generalinio prokuroro pavaduotojus skiria ir iš pareigų atleidžia prezidentas generalinio prokuroro teikimu.


Šiame straipsnyje: Darius Raulušaitis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Sigitas

Sigitas portretas
Koks klausimas- svarstyti, nesvarstyti- net jei tik įtariamas ir tai reikia svarstyti.Tokiais keliais einanr visą seimą galima išteisinti"Politbiuro antroji salė-sovietmečio reliktas,MI posovietujimssia i rėšim.

as

as portretas
Jauciu kad sis veikejas prisidirbes.Bande paslept pedas pasalindami Gailiu ir Girzada is pareigu. Manau yla is maiso islys,tik laiko klausimas.Idomu ar bus kam atsakyt uz padaryta zala?Turbut kad ne.

kaunietis

kaunietis portretas
Raulušaitis geras bachūriukas, jis nekaltas. Jis nekalba apie tai ką žino(anot klasikės jis ne prie ko)
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių