E.Masiulis: interpeliacija - blogiausias kelias aiškintis santykius

Interpeliacija dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo kritikuojamam vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui būtų blogiausias būdas spręsti konservatorių ir šį ministrą delegavusių liberalcentristų konfliktą, teigia valdančiojo Liberalų sąjūdžio lyderis susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

„Manau, kad interpeliacijos vidaus reikalų ministrui kelias Seime būtų, matyt, prasčiausias scenarijus, kuris įveltų į nuolatinę konflikto zoną koalicijos partnerius ir tada pavasario sesijoje tikėtis kokių svarbesnių sprendimų, susijusių su Lietuvos ekonomika, energetika būtų labai sudėtinga“, - žurnalistams pirmadienį Vyriausybėje sakė E.Masiulis.

Pasak jo, nuo konservatorių ir liberalcentristų priklauso, kaip išsaugoti koalicijos vienybę patiriant kuo mažesnių politinių nuostolių.

„Premjeras turi dvi alternatyvas: arba teikti vidaus reikalų ministro atsistatydinimą prezidentei, arba kitas apsisprendimas - palikti situaciją tokią, kokia ji šiandien yra, nedarant jokių radikalių veiksmų ir laukiant dviejų sprendimų - būsimo teismo dėl V.Gailiaus atstatymo į pareigas, ir jei teismas apsispręstų, kad V.Gailius buvo atleistas neteisėtai, tada vidaus reikalų ministras vienareikšmiškai turėtų atsistatydinti. Ir kito sprendimo - ikiteisminio tyrimo pabaigos dėl informacijos nutekinimo. Atmetus visas emocijas ir susidariusią įtampą racionaliausias kelias būtų sulaukti šių dviejų teisinių sprendimų“, - teigė E.Masiulis.

Jis pridūrė manantis, kad R.Palaitį yra kuo pakeisti, bet pabrėžė, kad tai yra politinių ambicijų klausimas, nes ir konservatoriai, ir liberalcentristai savo veiksmus vertina būsimų rinkimų kontekste.
Anot jo, FNTT vadovų atleidimą tyrusios Seimo Antikorupcijos komisijos išvados turi „didelį politinį užtaisą“, bet teisiškai yra mažai reikšmingos.

E.Masiulis taip pat pabrėžė, kad Liberalų sąjūdžio ministrai yra pasirengę toliau dirbti šioje Vyriausybėje.
„Kiekvieno politiko, Seimo ar Vyriausybės nario atsakomybės klausimas visgi yra elgtis taip, kad likus pusei metų iki rinkimų valstybėje būtų išlaikyta rimtis. Likus labai nedaug laiko iki Seimo rinkimų dabar iki galo susimušti ir užsiiminėti tik destrukcija yra ne mūsų kelias“, - teigė jis.

Interpeliacija R.Palaičiui grasina didžiausios Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai, jeigu ministras nepasitrauks pats arba neatleis prezidentė.
Valdančiąją Permainų koaliciją sudaro Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis bei Liberalų ir centro sąjunga.

Antikorupcijos komisija penktadienį pasiūlė į darbą grąžinti atleistus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą. Ji taip pat pasiūlė atleisti liberalcentristų deleguotą vidaus reikalų ministrą R.Palaitį ir paragino iš tarnybos atleisti generalinio prokuroro pavaduotoją Darių Raulušaitį.NAUJAUSI KOMENTARAI

V

V portretas
Galva lyg ir nemaza bet protelio nedaug

VACYS

VACYS portretas
LIBERALAI, JŪS ATSAKINGI UŽ TAI KAD GRIUS KOALICIJA.JŪS NE TIK NEAPGYNĖT , BET IR LEIDOT TYČIOTIS IŠ IŠTIKIMIAUSIŲ LIETUVOS PAREIGŪNŲ

Kęstas

Kęstas portretas
Dujos ir branduolinis kuras Dujos pinga. Negirdėjot, kad Achemai dujos atpigo? Kubilius išdavė Lietuvos interesus rusams, užtardamas jį papirkinėjusią Achemą, todėl rusai paleido kainą iki rinkos lygio.Atomo energija neišlaikys konkurencijos su dujomis. Europos Sąjunga privers demonopolizuoti energetiką, todėl bendroje rinkoje brangiai pardavinėti neišeis. Galėsite jūs, rusai ir baltarusiai sukurti memorialus kvailumui atominių elektrinių vietose.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių