E.Masiulis: artimiausios dienos valdančiajai koalicijai bus lemiamos

Liberalų sąjūdžio lyderio, susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio teigimu, artimiausios kelios dienos dabartinei valdančiajai koalicijai bus lemiamos.

„Manau, kad artimiausios dienos bus lemiamos dienos, ir šiuo atveju tiesiog nebebūtų prasmės, jeigu vėl toliau būtų dangstomasi įstatymais, išnaudojamos valstybinės institucijos saviems interesams ginti. Tada tikrai nematytume prasmės toliau tokios koalicijos egzistavimo ir reikėtų spręsti klausimą, arba visgi toliau dirbant mažumos Vyriausybėje, arba organizuojant pirmalaikius rinkimus“, - trečiadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė E.Masiulis.

Trečiadienį Ministrų kabinetas rekomendavo Vidaus reikalų ministerijai (VRM) stabdyti konkursą į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus postą, ir ėmėsi žingsnių reformuoti pačią įstaigą.
Vyriausybė taip pat svarstė galimybę atšaukti vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio įsakymus dėl FNTT vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado atleidimo, bet jokio sprendimo šiuo klausimu nepriėmė.

„Tai, kad šiandien buvo pateikti tie klausimai, bet dėl jų nepriimti sprendimai, iš dalies lėmė noras ieškoti kompromisų ir tuos pačius konservatorius, nes jie išgirdo koalicijos partnerių poziciją ir nuostatas, ir buvo apsispręsta sprendimų nepriiminėti. O kaip bus ateityje, sunku prognozuoti, bet tiek konservatoriai, tiek liberalcentristai, jeigu jie iš tikrųjų nori dirbti vienoje koalicijoje, akivaizdu, kad turi daryti tokius sprendimus, kurie vestų į pasitikėjimo atkūrimą“, - tokius Vyriausybės žingsnius komentavo susisiekimo ministras.

Anot jo, į minėtąjį pasitikėjimo atkūrimą nevestų nei vidaus reikalų ministro įsakymų naikinimas, nei ministro sprendimas nestabdyti konkurso į FNTT vadovo postą. E.Masiulio teigimu, daug kas priklausys nuo R.Palaičio elgesio.

„Manau, kad artimiausiu metu paaiškės, ar šios dienos Vyriausybės pasitarimas kažkiek padėjo nuimti įtampą, nes, kaip žinia, yra pasiūlymas vidaus reikalų ministrui nepriimti sprendimo dėl naujo vadovo paskyrimo, ir akivaizdu, kad vidaus reikalų ministro veiksmai artimiausiu metu taip pat gali padėti šiek tiek įtampą sumažinti, jeigu jis išgirs tuos pasiūlymus“, - sakė Liberalų sąjūdžio vadovas.

Jis kalbėjo, kad kol FNTT bus reorganizuojama, tol skirti naujo FNTT direktoriaus neracionalu.
Premjero 2010 metais sudaryta darbo grupė nusprendė, kad tikslinga keisti FNTT pavaldumą. Tarnybą svarstyta paversti pavaldžia nebe Vidaus reikalų, o Finansų ministerijai ir ilgainiui sujungti ją su Muitinės kriminaline tarnyba arba FNTT funkcijas tiesiog išskaidyti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT), Valstybinei mokesčių inspekcijai, Policijos departamentui ir Muitinės kriminalinei tarnybai.

Tačiau Vyriausybė darbo grupės parengtų išvadų tuomet nesvarstė, nes finansų ir vidaus reikalų ministrai neteikė atitinkamų nutarimų projektų.NAUJAUSI KOMENTARAI

laisve

laisve portretas
Visa tai tusti politikavimai pries rinkimus. Vietoj darbo tik uzsiima retenos kas teisus, o kas kaltas. Geriau dirbtu Lietuvos labui. Labai laukiu rinkimu. Balsuosiu uz tuos, kurie ne tussciai politikuoja, o dirba. Uz partijos TVARKA IR TEISINGUMAS kandidatus.

Rinkėjas

Rinkėjas portretas
Per Seimo rinkimus balsuokime už partijos Tvarka ir teisingumas kandidatus, nes šio Seimo nariai laikosi santūriai šiame politiniame žaidime.

Rinkėjai

Rinkėjai portretas
Nebalsuosime už jokius tavo prorusiškus Tvarkiečius, tik už konservatorius ir liberalus.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių