E. Žiobienė: R. Castellucci spektaklis gali neigiamai paveikti vaikus

Vaikų dalyvavimas prieštaringai vertinamame spektaklyje gali sudaryti prielaidas vaiko teisių pažeidimui, o pateikiama informacija gali daryti neigiamą poveikį vaikų vystymuisi, teigia vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.

Ketvirtadienį ji kreipėsi į kultūros ministrą Arūną Gelūną ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinį direktorių Martyną Budraitį dėl galimo vaikų dalyvavimo Romeo Castellucci spektaklyje „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją“.

Režisierius yra sakęs, kad spektaklyje turėtų vaidinti ir vaikai iš Lietuvos. „Kartais dirbu su senais žmonėmis, o kartais ir su vaikais. Ir Vilniuje teks su jais padirbėti“, - „Lietuvos rytui“ sakė režisierius.

Šis spektaklis sulaukė Bažnyčios ir visuomenės kritikos dėl to, kad jame esą nepagarbiai elgiamasi su Kristaus atvaizdu.„Vaiko teisių apsaugos kontrolierės nuomone, vaikų dalyvavimas kontraversiškai vertinamame spektaklyje gali sudaryti prielaidas vaiko teisių pažeidimui (piktnaudžiaujant jų pasitikėjimu, socialiniu brandumu ar pan.). Taip pat kreipimesi vaiko teisių apsaugos kontrolierė pažymėjo, kad spektaklyje pateikiama informacija gali daryti neigiamą poveikį vaikų fiziniam, protiniam, dvasiniam ar doroviniam vystymuisi“, - teigiama Vaiko teisės apsaugos kontrolierės tarnybos pranešime.

E. Žiobienė kultūros ministrui ir teatro vadovui siūlo „spręsti klausimą dėl vaikų, ne tik kaip žiūrovų, bet ir atlikėjų, dalyvavimo spektaklyje bei imtis teisės aktuose nustatytų priemonių, jog spektaklio ir kitų viešųjų renginių metu nebūtų pažeidžiamos vaiko teisės ir teisėti interesai“.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierės nuomone, spektaklio autoriai ir renginio organizatoriai taip pat privalo būti socialiai atsakingi bei imtis priemonių, kad nebūtų sudaromos sąlygos vaiko teisėms ir interesams pažeisti.

Prieštaringai vertinamą spektaklį savaitgalį ketinama rodyti per teatro festivalį „Sirenos“, kurį parėmė valstybė. Dėl tokių planų šiomis dienomis kilo diskusijos Seime - parlamentarai ėmė svarstyti rezoliuciją, kurioje rašoma, kad spektaklyje niekinami krikščionims brangūs tikėjimo simboliai bei Kristaus atvaizdas, spektaklis kursto religinę nesantaiką ir neturėtų būti finansuojamas iš mokesčių mokėtojų pinigų.

Spektaklyje naudojamas italų Renesanso tapytojo Antonello da Messinos paveikslas „Pasaulio Išganytojas“. Jo fone pasakojama išmatų nebesulaikančio seno ligoto tėvo istorija, jo santykiai su sūnumi.

Festivalio rengėjai atmeta kaltinimus dėl tyčiojimosi iš šventų simbolių, o menininkų teisė, anot jų, rinktis meninės išraiškos priemones negali būti ribojama.Spektaklio reklama sulaukė Lietuvos katalikų bažnyčios ir Lietuvos stačiatikių protestų. Romos katalikais save laiko 77 proc. Lietuvos gyventojų, stačiatikių yra 4 proc., 0,8 proc. teigia esantys sentikiai. Nė vienai religinei bendruomenei savęs nepriskiria 6 procentai gyventojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klausimas

Klausimas portretas
tai dabar šita ponia apsipils rūpesčio ašaromis?

Tom

Tom portretas
Užtat gėjų paradai ir jų santuokos nekelia jokių problemų matyt todėl kad pas valdančiuosius jų apstu.

teatras

teatras portretas
cia ne leliu teatras ponia tu miela,man regis daug kam isvis nesuprantamas teatras,.
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių