Dviratininkę partrenkusi karė L.Diksaitė atleidžiama

Tarnybinis patikrinimas dėl Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono karės Lauros Diksaitės, kuri pirmadienį būdama girta partrenkė ir mirtinai sužalojo dviratininkę, jau baigtas, forminamas jos atleidimas.

Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas BNS penktadienį sakė, kad įsakymas dėl karės atleidimo jau parengtas - liko tik sutvarkyti formalumus ir jį pasirašyti.

Jo teigimu, kol kas dar nenuspręsta, kaip turės atsakyti karės vadovai, anksčiau už vairavimą išgėrus skyrę jai švelnesnę nuobaudą - tris mėnesius sumažinę atlyginimą. Bataliono vadovas sako, kad tuomet ji bausta pagal galiojančius teisės aktus.

„Tikrai mes šituos dalykus svarstysime. Dabar yra situacija, kai ir kariuomenės vadas, ir ministrė atostogauja, mes turėsime pasikalbėti tarpusavyje, bet tikrai šitie dalykai bus aptarti, išsiaiškinsime, kaip ten buvo ir kas ten buvo, kodėl jinai nebuvo atleista anksčiau“, - dėstė V.Umbrasas.

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė šią savaitę sakė, jog „jeigu pasitvirtins, kad vadai dangsto tokius (girtavimo - BNS) atvejus, tai visų pirma bus žiūrima į jų kompetencijų ir jų galimybes tęsti karjerą krašto apsaugos sistemoje“.Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Algimantas Misiūnas BNS sakė tarnybinio tyrimo išvadą pasirašęs ketvirtadienį - už pakartotinį kario vardo pažeminimą sunkinančiomis aplinkybėmis L.Diksaitę pasiūlyta atleisti.

„Vakar į darbo pabaigą pasirašiau tarnybinio tyrimo išvadą, jos pagrindinė nuostata - kadangi pažeidimas pakartotinis ir yra sunkinančios aplinkybės, siūlome krašto apsaugos ministrei atleisti karę iš tarnybos. Šiandien ryte pasirašiau raštą ministrei, kad karė būtų atleista“, - sakė jis.

A.Misiūno teigimu, anksčiau už vairavimą išgėrus nuobauda jai skirta pagal galiojančios teisės aktus. Jis tikino, kad už ankstesnį pažeidimą ji negalėjo būti šalinama iš tarnybos.„Po pirmojo pažeidimo irgi buvo atliktas tarnybinis patikrinimas ir karė buvo nubausta remiantis nustatytais norminiais dokumentais. Išvada buvo išnagrinėta mūsų teisininkų ir duota rekomendacija aukštesniam vadui, kad jis nubaustų karę maksimalia leistina bausme - buvo 30 proc. sumažintas tris mėnesius atlyginimas“, - aiškino A.Misiūnas.

L.Diksaitė dviračiu važiavusią moterį kelyje Jurbarkas-Butkaičiai-Paviščionys partrenkė pirmadienio vakarą. Po avarijos jai buvo nustatytos 3,18 promilių alkoholio. Karė neturėjo teisės vairuoti - ši teisė jai buvo atimta už tai, kad moteris anksčiau buvo pagauta vairuojanti neblaivi.Dėl pirmadienio nelaimės atliekamas ikiteisminis tyrimas. Jurbarkietei pagal Baudžiamąjį kodeksą gresia laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

alko

alko portretas
Vienu nugerimu tiek promiliu nebus. Matomai sita teta gere kokia savaite ir, padariusi "rimta" pachmiela, sedo uz vairo.

jeronimas

jeronimas portretas
Anksciau buvo armijoje daug gerianciu ,dabar jau nebera?Manyciau,kad Jukneviciene ne ta prakalbos lapeli issitrauke runkeliams paskaityti.Gal ta panele prigyrde per prievarta?Ir ar cia pirmas kartas?Jau sita panele per pora menesiu antra karta pagaunama kaip karve apsigerusi iki zemes graibymo.O ir kiek be jos tokiu atveju buta.Kur vadovauja zmones paskirti koncervu,ten betvarke,melas ir ziulikystes.Ir dar,reiketu rasyti teisingai,kad kariuomenes kare vairuodama girta automobili,ir neturedama net teises vairuoti,uzmuse kelkrasciu vaziavusia moteri.Cia ne pirmas kartas,todel garbinga butu ir ministrei atsistatydinti.Nesugebi dirbti,eik sunim seko pjauti.

asas

asas portretas
sodinti sita ziurke desimciai metu. policmentus sodina, sita irgi uz grotu!!!!!!!
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių