Per dviračių žygius premjeras teigia pamatęs gražėjančius kaimus

Šeštadienį premjeras Andrius Kubilius kartu su bendražygiais dviračiais iš Vilniaus išvyko į kasmetį žygį po Lietuvą.

Po 10 val. žygio dalyviai dviračiais pajudėjo nuo Seimo III-ųjų rūmų Gedimino prospektu per miesto centrą. Kartu su Vyriausybės vadovu į tradicinį žygį ''Suk į dešinę" išsiruošė Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis, Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Justinas Urbanavičius, Seimo narys Vitas Matuzas ir dar 24 dalyviai.

Dviračių žygio maršrutas: Vilnius – Molėtai – Anykščiai – Kupiškis – Panevėžys – Pasvalys – Biržai – Rokiškis – Zarasai – Visaginas – Vilnius.

,,Na, mes į dieną miname maždaug po 80-90 kilometrų ir minsim iki kito sekmadienio. Tai turbūt iš viso 600", - susirinkusiems žurnalistams sakė A.Kubilius.

Paklaustas, ar sunku ištverti tokį fizinį krūvį, premjeras teigė, kad savaitgaliais Vilniuje nuolat treniruojasi dviračiu, per dieną įveikdamas šimtą kilometrų, o po tokio pasivažinėjimo paskui lengva kibti į darbus.

Kartu su premjeru dviračius tenka minti ir jo apsaugininkams.

''Jiems irgi tenka, nežinau, kiek jie būna laimingi, minam kartu", - pripažino A.Kubilius.

Keliaudami dviračiais žygio dalyviai planuoja pagerbti tremtinius ir partizanus, aplankydami jų atminimui įamžinti skirtus paminklus. Žygio metu taip pat bus lankomi dvarų ansambliai, vietos muziejai, dviratininkai aplankys ir premjero tėvo, garsaus lietuvių literatūros tyrinėtojo Vytauto Kubiliaus, tėviškę Kvetkus.

Tai jau 11 toks žygis dviračiais, tokių žygių metu po kelis kartus aplankyti visi Lietuvos regionai.

''Ką galiu pasakyti iš patirties žygių - matome, kaip Lietuvos žmonės kaimeliuose, miesteliuose gražinasi ir puošia savo gyvenimą, tas labai ryškiai matoma. Lygiai taip pat, kaip stiprėja vietos bendruomenės, kiek jos darosi aktyvios, kiek savo gyvenimą daro įdomesnį, sutinki įvairiausių iniciatyvų ir projektų", - sakė Vyriausybės vadovas.

Pasak jo, jeigu anksčiau žmonės į paskelbtas susitikimų vietas su žygio dalyviais ateidavo skųstis, o iš ryto ''pavargę" vyrai prašydavo dviejų litų, tai dabar labai dažnai sutinkamos veiklios bendruomenės, jos turi projektų, prašo paramos bendruomenės namams.

''Visai kiti dalykai rūpi", - apie pasikeitusį provincijos gyvenimą kalbėjo premjeras.

Jo manymu, Lietuva turi milžinišką potencialą turizmui, tetrūksta pažymėtų maršrutų ir žemėlapių, kuriose maršrutai būtų parodyti.

Pasak Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų atstovės spaudai pranešimo, keliautojai dviračiais pagerbs tremtinius ir partizanus, aplankydami jų atminimui įamžinti skirtus paminklus, unikalia architektūra išsiskiriančias bažnyčias, vietos muziejuose, Anykščių šilelyje, pakeliui į Kupiškį gėrėsis Mituvos šventviete ir Palėvenės vienuolynu.

Dviratininkai taip pat pabuvos Rokiškyje, neaplenks Zarasų miesto šventės ir Antazavės festivalio ,,Vasara kaime“ bei aplankys Antazavės vaikų globos namų auklėtinius. Paskutinė stotelė – Visaginas, kuriame įvyks diskusija Jaunimo forume. Iš Visagino žygio dalyviai sekmadienį po pietų autobusu grįš į Vilnių.

Šio dviračių žygio metu premjeras išlydės dviratininkę Simoną Krupeckaitę į vasaros olimpines žaidynes Londone.

Įpusėjus žygiui, trečiadienį, premjeras A.Kubilius kartu su bendražygiais dalyvaus paskutinėje 2009 metų Pasaulio dviračių treko čempionės ir planetos rekordininkės Simonos Krupeckaitės treniruotėje prieš 2012 metų vasaros olimpines žaidynes Londone.

Simboliškai į olimpiadą išlydėjęs S. Krupeckaitę, pats premjeras į Londono olimpines žaidynes ketina vykti rugpjūčio 4 – 5 dienomis.

Kasmetines atostogas premjeras pradeda pirmadienį.

Vyriausybės vadovas atostogaus iki rugpjūčio 14 dienos. Ministrą pirmininką liepos 23 – 27 dienomis pavaduos ūkio ministras Rimantas Žylius, o nuo liepos 28 dienos iki rugpjūčio 14 dienos – energetikos ministras Arvydas Sekmokas.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaimietis

kaimietis portretas
masinu pristatyta pakelej,tur but zmones sustoje ziuri kaip i kokias bezdziones,gal koks girtas mentas sutraiskys

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje, suburtos partinės gaujos savo valdinguose veiksmuose (bemaž dvidešimt du metus) niekad negalvojo apie silpniausiąjį žmogų valstybėje. Silpniausiojo žmogaus orumas buvo sutraiškytas. Politinės – partinės gaujos plėšikavo. Ko pasekoje turim (dirbtinio) skurdo alinamą ir nykstančią (išsivaikščiojančią) Lietuvos bendruomenę. Štai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes stebuklingai brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Rudenį, rinkimuose į seimą reikia atsikratyti visų partinių gaujų, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi.

gebelsas

gebelsas portretas
sprendziant is antrastes - vel kels mokescius.... gerai kaimieciai gyvena... per gerai...
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių