D.Valys: prokuratūros pertvarka vadovų sumažins perpus

Generalinis prokuroras Darius Valys, pirmadienį Vyriausybės pasitarime ministrų kabinetui pristatęs Prokuratūros praėjusių metų veiklos ataskaitą, teigė pasiektus rezultatus vertinantis kaip neblogus.

Jis taip pat pažymėjo, kad vadovaujančių pareigybių skaičius šalies prokuratūrose jau sumažėjo trečdaliu ir toliau mažės.

„Rezultatus vertinu tikrai kaip neblogus, ypač pasiektus tokiu laikotarpiu, kada prokuratūroje vyksta pačios didžiausios pertvarkos per visą nepriklausomybės laikotarpį. Turint omeny, kad praeitais metais dirbo 5 proc. mažiau prokurorų negu 2010 metais. Turint omeny, kad vykstančios pertvarkos įneša tarp tikrą irgi psichologinę įtampą darbuotojams, nes iš principo keičiasi veikos organizavimas, struktūra: yra trečdaliu sumažintas vadovaujančių prokurorų skaičius ir iki rudens dar viename pertvarkos etape žadame juos dar labiau sumažinti. Iš viso vadovų sumažės prokuratūroje perpus“, - žurnalistams Vyriausybėje sakė D.Valys.

Pagal naują prokuratūros struktūrą vietoj Lietuvoje veikusių 56 teritorinių prokuratūrų pradeda veikti penkios apygardų prokuratūros. Jose kuriami specializuoti procesiniai skyriai, o apylinkių prokuratūros tampa apygardų prokuratūrų padaliniais.

Nauja prokuratūros struktūra įsigalios nuo šių metų gegužės 4 dienos.
Antruoju prokuratūros struktūros pakeitimų etapu šiais metais bus pertvarkoma apylinkių prokuratūrų struktūra, siekiant jas sustambinti ir suderinti su policijos bei teismų teritorijomis.

Prokuratūros praėjusių metų veiklos ataskaitoje, be kita ko, nurodyta, kad praėjusiais metais Lietuvoje užregistruotos 79 tūkst. 523 nusikalstamos veikos, iš jų 72 tūkst. 086 nusikaltimai ir 7 tūkst. 437 baudžiamieji nusižengimai. Užpernai registruotos 77 tūkst. 669 nusikalstamos veikos.

Nusikalstamomis veikomis pernai padaryta turtinės žalos už beveik 229,2 mln. litų, 2010 metais ši suma siekė beveik 164,5 mln. litų.

Prokuratūra atkreipė dėmesį, kad palyginti su 2010-aisiais, žalos atlyginimo užtikrinimas išaugo apie 16 mln. litų arba 27,7 procento.

Ikiteisminio tyrimo metu įtariamieji savanoriškai atlygino 10,82 mln. litų žalos. Rasta pagrobto turto už 16,8 mln. litų, paimta turto už 11,8 mln. litų, prokurorų nutarimais apribota nuosavybės teisė į 36,2 mln. litų vertės įtariamųjų turtą.

Pernai nusikalstamumas, palyginti už užpernai, padidėjo 2,4 procento. Anot prokurorų, iš dalies padidėjimą lėmė praėjusių metų gruodžio viduryje įsigaliojęs Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas.

Lietuvoje pernai 100 tūkst. gyventojų teko 2471 nusikalstama veika, Latvijoje - 2313, Estijoje - 3176.

Ataskaitoje taip pat atkreiptas dėmesys, kad per ekonominį sunkmetį padaugėjo sukčiavimų, turto sunaikinimo ar sugadinimo, kontrabandos, kreditinio sukčiavimo, seksualinio prievartavimo nusikalstamų veikų, taip pat nusikalstamų veikų vaikui ir šeimai, vengimo išlaikyti vaiką.

2011 metais Lietuvoje 2,8 proc. sumažėjo nužudymų. Nuo 2010-ųjų šių nusikaltimų skaičius nesiekia 1990-ųjų lygio.


Šiame straipsnyje: Darius Valysprokuratūra

NAUJAUSI KOMENTARAI

COPY

COPY portretas
DĖMESIO !!!! DĖMESIO!!!! GAVOME PRANEŠIMĄ, KAD Į KLONIO GATVĘ NETIKĖTAI BUVO ATVYKUSI ANTSTOLĖ IR BANDĖ PAIMTI PRIEVARTA MERGAITĘ. TAČIAU MERGAITĖ ĖMĖ VERKTI , APSIKABINO MOČIUTĘ IR TOKIU BŪDU ANTSTOLEI NEPAVYKO JOS IŠSIVEŽTI. TOLIMESNIŲ ANTSTOLĖS VEIKSMŲ NEŽINOME.

1ai

1ai portretas
gali netriest, mergaite BUS grazinta mamai

memory

memory portretas
Paulauskas tai nors girdavosi,kad sukontroliavo nusikalstamą pasaulį-privertė dirbti klanams.Daktaras nesutiko su tokia perspektyva,tai dabar ilsisi...FSB gali netrukdomai tardyti mūsų piliečius,galima net nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl "Snoro" kai ir taip aišku,kad informacija apie veiklos stabdymą "Komjaunimo tiesai" išpliurpė bendradarbiai,begerdami slapto posėdžio metu kavą...Kodėl neištrenktas prokuroras,pakeitęs kaltinimą A.Ūsui iš prievartavimo į tvirkinimą ?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių