D.Valys paprašė panaikinti V.Matuzo ir A.Vidžiūno neliečiamybę

Generalinis prokuroras paprašė Seimo panaikinti dviejų valdančiosios Tėvynės sąjungos frakcijos narių Vito Matuzo ir Arvydo Vidžiūno teisinę neliečiamybę.

V.Matuzas įtariamas piktnaudžiavimu tarnyba, A.Vidžiūnas – kelių eismo taisyklių pažeidimu.

Į tribūną ėjo du kartus

Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį du kartus ėjo į Seimo plenarinių posėdžių salės tribūną.

Pirmuoju kreipimusi D.Valys paprašė leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo valdančiosios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narį V.Matuzą, jį suimti ir kitaip suvaržyti jo laisvę.

„Seimo narys įtariamas sukčiavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu pagal Baudžiamojo kodekso atitinkamus straipsnius“, - teigė prokuratūros vadovas.

„Ikiteisminio tyrimo metu gauti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad V.Matuzas, būdamas Seimo narys ir žinodamas, kad jam draudžiama bet kokia forma užsiimti verslu, komercija ar kitokia privačia veikla, kuria siekiama pelno, organizavo bendrovės „Panevėžio energija“ vadovaujančių ir atsakingų darbuotojų piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, sudarant išskirtines sąlygas „ŽilVyčio kooperatinei bendrovei“ neteisėtu būdu laimėti „Panevėžio energijos“ 2010–2011 metais organizuotus keturis biokuro viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė siekia 17 mln. 503 tūkst. 40 litų (be PVM)“, - kalbėjo D.Valys.

Galėjo piktnaudžiauti tarnyba

Taip pat įtariama, kad tuo pačiu laikotarpiu šis Seimo narys organizavo valstybinės įmonės „Panevėžio miškų urėdija“ urėdo ir viešųjų pirkimų komisijos piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, sudarant išskirtines sąlygas žemės ūkio kooperatyvui „Dobilas“ neteisėtu būdu laimėti dar vieną – miško valymo ūkinių paslaugų – pirkimo konkursą, kurio vertė siekė 63 tūkst. 265 litus.

„Surinktoje medžiagoje yra pakankamas pagrindas įtarti, kad V.Matuzas organizavo bendrovės „ŽilVytis“ atstovaujančių asmenų veiksmus, 2011 metais apgaule gaunant Europos Sąjungos struktūrinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto paramos lėšas - iš viso 680 tūkst. litų“ - teigė generalinis prokuroras.

Be to, įtariama, kad šis Seimo TS-LKD frakcijos narys galėjo organizuoti Nacionalinės žemės tarnybos Panevėžio žemėtvarkos skyriaus vedėjos piktnaudžiavimą tarnyba, sudarant išskirtines sąlygas nesilaikant teisės aktų reikalavimų pernai „ŽilVyčio kooperatinei bendrovei“ išsinuomoti 73 valstybinės žemės ūkio paskirties sklypus Panevėžio rajone.

„Įtariama, kad dalyvaudamas „Panevėžio miškų urėdijos“ organizuojamose profesionaliose medžioklėse, V.Matuzas piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi nemokėdamas už jas privalomų mokesčių bei klastojo dokumentus apie sumedžiotus žvėris ir sumokėtus mokesčius“, - pabrėžė D.Valys.

Įpainiota ir parlamentaro žmona

„Įvertinus tai, kad organizuodamas šias veikas V.Matuzas galimai naudojosi savo kaip Seimo nario padėtimi, įtaka kitiems valstybės tarnautojams bei asmenims, nurodytomis veikomis siekė tiesioginės ir netiesioginės asmeninės naudos sau ir savo šeimai, bei kitiems asmenims, tokie jo veiksmai tuo pačiu kvalifikuotini kaip piktnaudžiavimas tarnybine – Seimo nario – padėtimi, sukėlęs didelę žalą valstybei ir jos institucijoms“, - tvirtino D.Valys.

Ikiteisminį tyrimą Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai pradėjo pernai lapkričio 4 dieną. Atliekant šį ikiteisminį tyrimą pranešimai apie įtarimus iš viso buvo įteikti 22 asmenims, tarp jų ir vienam juridiniam asmeniui. „Dauguma įtariamųjų pripažįsta savo kaltę visiškai arba iš dalies ir duoda išsamius parodymus apie nusikalstamų veikų padarymo aplinkybes“, - pažymėjo prokuratūros vadovas.

Atsižvelgdamas į išdėstytą informaciją D.Valys paprašė Seimo panaikinti V.Matuzo teisinę neliečiamybę.

Seimo nario žmonai Danutei Matuzienei šioje byloje jau yra pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Praėjusių metų gruodį D.Matuzienė buvo sulaikyta dviem paroms, vėliau ji buvo paleista už 40 tūkst. litų užstatą, jai buvo skirtas namų areštas, po to pakeistas į rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

V.Matuzas anksčiau yra teigęs tikįs sulaikytos žmonos nekaltumu. Jis taip pat tvirtino savo veikloje irgi nematąs jokių nusikaltimo požymių.

Sudarė dvi komisijas

Antrą kartą kalbėdamas iš Seimo tribūnos generalinis prokuroras informavo, kad TS-LKD frakcijos narys A.Vidžiūnas pernai gruodį važiuodamas automobiliu gerokai viršijo greitį.

Lietuvos kelių policijos tarnyba informavo, kad remiantis greičio matuoklio parodymais A.Vidžiūnas pažeidė kelių eismo taisykles. Vėlų 2011 metų gruodžio 4-osios vakarą grįždamas iš savo apygardos jis buvo neatidus, nepastebėjo greitį ribojančių ženklų ir gerokai viršijo leistiną greitį, važiuodamas 122 kilometrų per valandą greičiu tame ruože, kur nustatytas 70 km/h greičio apribojimo ženklas.

Dėl padaryto administracinio pažeidimo generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą dėl A.Vidžiūno teisinės neliečiamybės panaikinimo.

„Dėl šito savo neapsižiūrėjimo labai apgailestauju. Vienintelis pozityvus dalykas gal tik tas, kad ši mano asmeninė situacija įrodo, jog greičio kontrolės ir prevencijos sistema, pareikalavusi nemažų investicijų, Lietuvos keliuose veikia gerai ir skaidriai“, - gavęs pranešimą iš kelių policijos kalbėjo A.Vidžiūnas.

Seimas sudarė dvi laikinąsias komisijas, kurios turi pateikti išvadas dėl generalinio prokuroro prašymų panaikinti V.Matuzo ir A.Vidžiūno neliečiamybę.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių