Dovana – pirmosios medicinos pagalbos kursai

  • Teksto dydis:

Atlikus visuomenės nuomonės apklausą paaiškėjo, kad maždaug pusė Lietuvos gyventojų nežino, kaip suteikti suteikti pirmąją medicinos pagalbą, arba bijo tai daryti. Todėl draudimo bendrovė "Lietuvos draudimas" dovanoja nemokamus pirmosios medicinos pagalbos kursus.

Svarbiausia – gyvybė

Didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovė "Lietuvos draudimas" visoje šalyje inicijavo programą "Aš galiu padėti". Iš viso  įvairiuose Lietuvos miestuose bus surengta apie 150 mokymų. Kaune jau įvyko aštuoni mokymų užsiėmimai, dar laukia dvylika susitikimų. Anot programos sumanytojų, idėja dovanoti savo klientams nemokamus pirmosios medicinos pagalbos kursus kilo dėl to, kad atsirado tokių mokymų poreikis.

"Šios programos tikslas labai paprastas – kad visuomenė būtų kuo daugiau išprususi ir gebėtų suteikti pagalbą, nes gyvenime pasitaiko momentų, kai šalia esantiems žmonėms skubiai prireikia medicininės pagalbos. Kartais tai būna gyvybės ir mirties klausimas. Todėl greitai ir tinkamai reaguoti yra labai svarbu. Kuo daugiau žmonių mokės suteikti pirmąją pagalbą, tuo saugiau visi galėsime jaustis. Pirmiausia kursus išklausė maždaug apie 1 tūkst. mūsų darbuotojų, vėliau pasiūlėme ir klientams", – kalbėjo "Lietuvos draudimo" Kauno smulkiojo verslo skyriaus vadovė Aura Grumbinienė.

Ji sakė, kad nuo pat pradžių visi tikėjo programos "Aš galiu padėti" sėkme ir nauda, ir tai pasiteisino su kaupu – žmonių aktyvumas parodė, kad pirmosios pagalbos žinių visuomenei iš tiesų trūksta ir yra poreikis užpildyti šias spragas.

"Didmiesčiuose grupės susirinko per vieną dieną. Mažesniuose miesteliuose žmonės taip pat labai aktyvūs. Džiaugiamės, kad į mokymus ateina ne tik pavieniai asmenys, bet ir šeimos. Taip pat įmonės atsiunčia savo darbuotojus. Informacija tikrai vertinga ir jos žmonėms trūksta. Kiekvienas išgelbėtas žmogus ir išsaugota gyvybė yra pats svarbiausias programos "Aš galiu padėti" pasiekimas", – pridūrė A.Grumbinienė.

Padėti nėra sunku

"Lietuvos draudimo" inicijuotus pirmosios medicinos pagalbos kursus veda Lietuvos Raudonojo Kryžiaus instruktoriai. "Kauno dienos" kalbinta savanorė tikino, kad žmonėms nėra sudėtinga suteikti pagalbą, tačiau reikia įveikti vidines baimes ir laiku pradėti veikti.

"Pasimokyti, kaip suteikti pirmąją pagalbą, tikrai reikia, tačiau nėra sunku padėti, nes viskas ko reikia, tai žinios ir drąsa. Mokymų tikslas ir yra padėti žmonėms nugalėti baimes. Pakenkti niekuo negalime, galime tik padėti", – sakė mokymų instruktorė Ilona Vabalienė.

Anot jos, dabar suteikti pirmąją medicinos pagalbą yra paprasčiau nei anksčiau. Kadangi yra tam tikrų pakeitimų, būtina atnaujinti žinias.

"Seniau galiojęs pirmosios pagalbos modelis irgi galimas, bet jis yra ilgesnis ir ne toks efektyvus. Dabar akcentuojame, kad pirmoji pagalba yra orientuota į pagrindines gyvybines funkcijas. Svarbu mokėti įvertinti žmogaus būklę, žinoti, kaip gaivinti ir kada telefonu 112 kviesti pagalbą. Visos žinios įgyjamos per praktinius įgūdžius, todėl juos reikia nuolat atnaujinti", – pridūrė Raudonojo Kryžiaus savanorė.

Laikas atnaujinti žinias

Į mokymus atėję kauniečiai vieningai tikino, kad yra labai svarbu mokėti suteikti pirmąją medicinos pagalbą. Dalis susirinkusiųjų tokius kursus jau yra baigę, tačiau labai seniai, todėl nusprendė atnaujinti žinias.

"Yra tekę išnarintą koją sutvarstyti, tačiau gaivinti neteko. Prieš kokį mėnesį mačiau parkritusį žmogų, pažiūrėjau, ar kvėpuoja, paskambinau Bendruoju pagalbos telefonu ir ten sakė, ką daryti toliau. Nusprendžiau, kad reikia atnaujinti žinias, jei kam nors reikėtų rimtesnės pagalbos. Tikrai seniai buvau kursus baigęs, maždaug prieš 25 metus, kai laikiau egzaminą vairuotojo pažymėjimui gauti. Jaučiu, kad žinios spėjo gerokai pasenti", – sakė į mokymus atėjęs Vladas.

Kita mokymų dalyvė Vika pasakojo, kad mokymus baigė tarnybos metu, tačiau vis dar nesijaučia labai tvirtai. "Baigiau  ne vienus kursus, bet pasikartoti nėra blogai. Mano aplinkos žmonės turėjo suteikti autobuse pagalbą, nesutrikti, sureaguoti tinkamai, todėl ir aš norėčiau mokėti taip sureaguoti", – tikino programos "Aš galiu padėti" dalyvė.

Akivaizdus įgūdžių trūkumas

"Lietuvos draudimo" užsakymu atlikta visuomenės apklausa parodė, kad kas ketvirtas Lietuvos žmogus yra susidūręs su situacija, kai šalia esančiajam prireikė pirmosios pagalbos. Tai paskatino inicijuoti programą "Aš galiu padėti".

"Apklausa atlikta įvairiais rakursais, tad galime pamatyti, kiek, esant kritinei situacijai, mes pajėgūs padėti žmonėms. Nustebino rezultatai, nes labai daug žmonių abejoja savo jėgomis ir žiniomis, kaip jie galėtų padėti praradusiems sąmonę ar kitaip nukentėjusiems žmonėms. Daugelis, kurie atsakė, kad nesiryžtų padėti ir atsitrauktų, savo veiksmus teisino tuo, jog jiems trūksta žinių", – kalbėjo "Lietuvos draudimo" Kauno smulkiojo verslo skyriaus vadovė A.Grumbinienė.

Tyrimo duomenys rodo, kad pirmosios pagalbos įgūdžių visuomenės nariams akivaizdžiai trūksta. 44 proc. apklausos dalyvių pripažino, kad nemokėtų padėti žmogui užspringus, beveik kas antras nurodė, kad negalėtų atlikti širdies masažo arba dirbtinio kvėpavimo veiksmų (atitinkamai 46 ir 48 proc.).



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių