Dokumentų klastotojams talkindavo moldavai

Šiaulių pasieniečiai ir Italijos teisėsaugininkai išardė dokumentų klastojimo tinklą. Po tris mėnesius trukusios tarptautinės operacijos prieš nelegalią migraciją buvo demaskuotas didelis dokumentų klastojimo ir jų panaudojimo Europos Sąjungoje tinklas.

Italijoje sučiupti moldavai

Šiaulių rinktinės operatyvininkų ir Italijos teisėsaugos pareigūnų pastangomis pavyko išaiškinti lietuviškų dokumentų užsakymo, jų klastojimo, realizavimo bei panaudojimo schemą, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Rugpjūtį bendradarbiaujant VSAT Šiaulių rinktinės operatyvininkams ir italų teisėsaugininkams Turino mieste buvo sulaikyti du Moldovos piliečiai. Kratų metu jų nuomojamose patalpose rasti, įtarta, Lietuvoje suklastoti asmens dokumentai: 3 Lietuvos piliečių pasai, lietuviška asmens tapatybės kortelė, 2 vairuotojų pažymėjimai, Rumunijos piliečio asmens tapatybės kortelė.

Šiauliečiai buvo tarpininkai

Italijoje užčiuoptas siūlo galas ir surinkti neginčijami įrodymai Šiaulių rinktinės pasieniečius atvedė iki Šiaulių mieste gyvenančių asmenų. Šie iki tol sėkmingai organizavo užsakymus asmens dokumentų klastojimui bei įvairių valstybių piliečių, dažniausiai iš buvusios Sovietų Sąjungos šalių, aprūpinimą profesionaliai suklastotais dokumentais.

Šią savaitę Šiaulių rinktinės operatyvininkai, realizuodami surinktą informaciją, Šiauliuose sulaikė du 43-ejų metų šio miesto gyventojus, vyrą ir moterį. Atlikdami tyrimą ir bendradarbiaudami su Italijos pareigūnais Šiaulių pasieniečiai išsiaiškino, kad sulaikytoji šiauliečių pora yra pagrindiniai tarpininkai ir organizatoriai aprūpinant ES šalyse neteisėtai gyvenančius užsieniečius suklastotais Lietuvos asmens dokumentais – pasais, asmens tapatybės kortelėmis, vairuotojų pažymėjimais.

Sulaikytieji užsakymus priimdavo iš trečiųjų šalių piliečių, kurie jiems pateikdavo anketinius duomenis, nuotraukas bei kitą reikalingą informaciją klastočių gamybai. Ji vėliau būdavo perduodama dokumentų klastotojams, laikomiems aukšto lygio šios srities profesionalams.

Paso kaina - 600 eurų

Šiaulių pasieniečių duomenimis, už suklastotą pasą buvo prašoma apie 600 eurų, už vairuotojo pažymėjimą ir už asmens tapatybės kortelę – po 250 eurų.

Operatyviai ir profesionaliai paruoštas pageidaujamas klastotes šiauliečių pora įvairiais būdais siųsdavo į Italiją bei kitas Europos Sąjungos šalis. Klastotės užsieniečius pasiekdavo ir per įvairius tarpininkus, ir per krovinių vežėjus, ir naudojantis kurjerių paštu.

Įtariamiesiems paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Pagrįstai įtariama, kad ši šiauliečių pora dažniausiai naudojosi paslaugomis tų asmens dokumentų klastotojų, kuriuos Šiaulių rinktinės operatyvininkai praėjusią savaitę sulaikė Šiaulių Dariaus ir Girėno gatvėje esančiame garažų masyve.
Klastotų dokumentų gamintojai – 38-erių ir 29-erių metų šiauliečiai – VSAT operatyvininkams įkliuvo, kai lengvuoju automobiliu „Volkswagen Golf“ išvažinėjo iš „darbo vietos“.

Tada mašinoje pasieniečiai rado tris suklastotus Lietuvos piliečių pasus ir keturis vairuotojo pažymėjimus. Vėliau VSAT Šiaulių rinktinės operatyvininkams atlikus kratą sulaikytųjų garaže, kuris buvo paverstas klastočių gamybos ir saugojimo vieta, rasta ir paimta gausybė suklastotų ir tam paruoštų dokumentų.

Klastotės skaičiuotos šimtais

Pasieniečiams į rankas pateko 283 suklastotos Lietuvos piliečių asmens tapatybės kortelės ir vairuotojo pažymėjimai, 249 klastojimui parengti Lietuvos piliečių pasai, 42 ruošiniai, skirti seno pavyzdžio vairuotojo pažymėjimams gaminti, 14 techninės transporto priemonės apžiūros blankų, 13 gimimo liudijimo blankų.

Taip pat VSAT pareigūnai rado įvairių aukštojo mokslo baigimo diplomų bei jų priedų blankų, brandos atestatų, vizų, įvairių užsienio šalių vairuotojo pažymėjimų. Kratų metu rasti ir paimti trys nešiojamieji kompiuteriai, trys spausdintuvai, 27 skirtingo pavyzdžio antspaudai bei kita įranga, skirta dokumentų klastojimui.

Šiaulių rinktinės operatyvininkai išsiaiškino, kad dalis rastų esą lietuviškų dokumentų ruošinių buvo su įrašytais įvairių šalių piliečių anketiniais duomenimis.

Turimomis žiniomis, klastotės buvo gaminamoms Indijos, Graikijos, Rusijos, Latvijos, Rumunijos, Turkijos, Azerbaidžano, Kazachstano, Vokietijos, Gruzijos, Ukrainos, Švedijos, Armėnijos, Prancūzijos, Moldovos, Estijos piliečiams.


Šiame straipsnyje: pasaiklastotėsklastoti

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių