D.Kuodytė: žurnalistų sekimo tyrimas parodys, ar komisija gali ką nors padaryti

Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininko pavaduotoja Dalia Kuodytė sako, jog tyrimas dėl esą slapta klausomų žurnalistų pokalbių parodys, ar komisija iš viso yra pajėgi kontroliuoti operatyvinę veiklą.

"Manau, kad šitas tyrimas ir parodys, ar šita komisija gali ką nors padaryti, ar būtina keisti teisės aktus, siekiant efektyvesnio komisijos darbo", - pirmadienį po komisijos posėdžio žurnalistams sakė D.Kuodytė.

Komisijos posėdis teužtruko pusvalandį, nors darbotvarkėje skelbta, jame nedalyvavo kviestiniai asmenys: Generalinės prokuratūros, Valstybės saugumo departamento darbuotojai, viešai apie žurnalistų sekimą paskelbęs Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolys.

D.Kuodytė tvirtino, jog kviestinių asmenų vizitas atidėtas kitam posėdžiui jos siūlymu: "Aš vis dėlto pakoregavau darbotvarkę, norėdama, kad komisijos nariai truputėlį išsamiau padiskutuotų žingsnius, kuriuos mes turėtumėm padaryti".

"Šią dieną buvo paruošiamasis posėdis, komisijos nariai padiskutavo, ką ir kaip mes galime padaryti, besiaiškinant šitą istoriją. Kitą posėdį kviesimės žurnalistus, kitus šioje istorijoje minimus asmenis, rašysim raštus ir bandysim išsiaiškinti", - sakė parlamentarė.

Ji tvirtino, jog komisijos nariai težino tiek, kiek skelbta viešoje erdvėje: "Šiai dienai žinom tiktai tiek, kiek ir jūs".

Apie žurnalistų pokalbių telefonu pasiklausymą paskelbė Pilietinės visuomenės instituto direktorius, Piliečių santalkos pirmininkas Darius Kuolys. Pasak D.Kuolio, klausomasi tų žurnalistų, kurie viešai kėlė klausimus dėl pulkininko Vytauto Pociūno žūties Baltarusijoje.

Judėjimas "Piliečių santalka" dėl pranešimų, esą klausomasi žurnalistų pokalbių, praėjusiais metais kreipėsi į tuometinį prezidentą Valdą Adamkų. Prezidento prašyta atsakyti, ar Valstybės saugumo departamentas slapta seka Lietuvos žurnalistus ir vykdo jų atžvilgiu operatyvinę veiklą.

Laiške prezidentui klausta, kiek kartų per pastaruosius trejus metus VSD prašymu teismas leido slapta klausytis Lietuvos žurnalistų ir politikos apžvalgininkų telefoninių pokalbių ir ar šalies vadovas matė tokių telefoninių pokalbių išklotines bei kitą operatyvinę medžiagą.

Prezidentas tuomet teigė, kad Valstybės saugumo departamento vadovas Povilas Malakauskas jam nėra pateikęs jokios operatyvinės medžiagos apie tai, jog jo tarnyba vykdytų žurnalistų sekimą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių