D.Jankauskas: kitoks atostogų skaičiavimas bus patogesnis abiem pusėms

Nauja atostogų skaičiavimo tvarka, kai jos bus skaičiuojamos darbo dienomis, o ne kalendorinėmis, bus patogesnė tiek darbuotojui, tiek darbdaviui, ir panaikins skaičiavimo „manipuliacijas“, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Anot ministro, dalis darbdavių leisdavo darbuotojams atostogų dienas skaičiuoti be savaitgalių, ir tai buvo „savęs apgaudinėjimas“.

„Supaprastinimas, kad skaičiuojame tik darbo dienas, palengvina ir darbdaviui - nes jam nebereikia ieškoti išimčių, kai darbuotojas rodo, kad įstatymas man leidžia imti po 5 kalendorines dienas, bet būtent kad tos kalendorinės dienos, kaip sakant, uždengtų tik darbadienius, nes tokių manipuliacijų tiek iš vienos pusės, tiek iš kitos, yra nemažai. Supaprastinimas - tai mes vadiname lankstesniu skaičiavimu - leis abiem pusėms patogesnius dalykus turėti“, - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė D.Jankauskas.

Anot ministro, nors yra visokių atvejų, tačiau dauguma darbdavių šiuo metu neleidžia atostogauti tik darbo dienomis.

„Iš tikrųjų, yra labai daug ir įvairiausių interpretacijų. Jeigu šiandien įstatymai sako, kad viena dalis turi būti ne mažiau kaip 14 kalendorinių dienų, kita dalis paliekama darbdavio ir darbuotojo arba kolektyviam susitarimui, atsiranda labai daug sumaišties, kur labai priklauso nuo darbdavio. Sakykim, imant (jei atostogų trukmė - BNS) 56 kalendorines dienas, jos gali tapti jau virš 80 dienų, jeigu taip po 5 dienas dėstyti. Daugeliu atveju lyg ir patys save bandome apgauti“,- sakė ministras.

Vyriausybė siūlo nustatyti 20 darbo dienų vidutinę kasmetinių atostogų trukmę (kai yra penkių darbo dienų savaitė), numatant, kad viena iš atostogų dalių negali būti trumpesnė kaip paeiliui einančių 10 darbo dienų. Šiuo metu tokių atostogų trukmė yra 28 kalendorinės dienos, o viena jų dalis turi būti ne mažesnė kaip 14 kalendorių dienų.

Dėl nemokamų atostogų galėtų tartis darbdavys ir darbuotojas. Šiuo metu nemokamos atostogos, išskyrus Darbo kodekse numatytas priežastis, gali būti suteiktos tik kolektyvinėje sutartyje nustatyta tvarka, todėl jei tokia sutartis nėra sudaryta nemokamų atostogų suteikimas tampa negalimas.

Vyriausybė, siekdama liberalizuoti darbo santykius ir skatinti naujų darbo vietų kūrimą bei mažinti nedarbą, taip pat ketina išplėsti terminuotų darbo sutarčių galimybes, sumažinti išeitines išmokas, paprasčiau iš darbo atleisti pensininkus. Tai numatyta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtose Darbo kodekso pataisose, kurias pirmadienį pasitarime svarstė Vyriausybė.

Vyriausybė teigia, jog darbo santykių liberalizavimas yra viena iš sąlygų norint didinti minimalų mėnesinį atlyginimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Taip

Taip portretas
dašuto, kaip atostogaujam

pagrindine salyga

pagrindine salyga portretas
turetu buti, kad 70-mecius pensininkus butu galima paprasciau atleisti, nes jie tiesiog prilipe prie savo kedziu.

Už demokratinius pokyčius

Už demokratinius pokyčius portretas
Šveicarijoje gyvena 7,6 mln. gyventojų. Rusijoje gyvena 140 mln. Lietuvoje yra 3,0 mln. gyventojų. Šveicarijoje referendumui inicijuoti reikia 50 tūkst. parašų, renkami 100 dienų; konstitucinei iniciatyvai reikia 100 tūkst. parašų, renkami 18 mėnesių. Rusijoje reikia 2 mln. parašų, imant pagal Lietuvos principą, reikėtų 14 mln. parašų. Lietuvoje referendumui inicijuoti reikia 300 tūkst. parašų, renkami 3 mėnesius. Baltarusijoje ir Rusijoje žmonės turi teisę dalyvauti miesto, savivaldybės referendumuose, Lietuvos piliečiai tokios teisės neturi, kadangi šios teisės nenumato Lietuvos Respublikos Konstitucija. UŽ DEMOKRATIJĄ LIETUVOJE!
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių