D.Grybauskaitė V.Gailiui sakė, kad reputacija neturi kelti abejonių

Grįžti į straipsnį

manau

manau portretas
pati Grybauskaite politikuoja.

Ll

Ll portretas
Manau, kad tie generolai susipainiojo vis meluodami ir meluodami. Pardavė Lietuvą ir tiek. Anot Landsbergio, dabar sakys bet ką, kad tik išsigintų.

elikas

elikas portretas
Tai,kad nerasi žmogaus kuris daugiau ar mažiau nepolitikuotu...Negi už tai reikia mesti iš darbo?Mano galva priežastys čia visai kitos.

Ypatingieji nusikaltėliai

Ypatingieji nusikaltėliai portretas
Atsakomybę turi priimti ypatingieji nusikaltėliai, sudarkę valdymo ir ekonomikos sistemą.

Pikasas2

Pikasas2 portretas
Kai V.Gailius ir V.Giržadas kreipėsi į teismą,. bet kuriam politikui su tokiais paniekinančiais šio jų žingsnio vertinimais padoriau būtų susilaikyti ir spaudimo teismui nedaryti. Prezidentė kažkodėl kreipiasi ne į teisėsaugos institucijas o į žurnalistus: " O jūs, žurnalistai, galėtumėte paklausti, ar FNTT pastaraisiais metais tyrė konservatorių rėmėjų įmones, ar ne?". Beje, kodėl minima tik vienos partijos dalis? Nežinau, ar šalies vadovei toks politikavimas įtakojant teismą ir atskirą partiją yra priimtinas. Jei ji kokią nors informaciją nori gauti, tam yra teisėti žinomi būdai. Pagal šalies vadovo teises ir pareigas tokia informacija privalėtų būti prezidentei pateikta. Jei prezidentė labiau pasikliauja žiniasklaida, tai toks pasitikėjimas labai keistas. Mūsų žiniasklaida gerokai marginalinė, ne visumoje ir ne visada tarnaujanti pozityvioms jėgoms ir teisingumui. Vertėtų būti atsargiems vertinant korupcijos konkrečius atvejus, pasinaudojant tik tokiu informacijos šaltiniu. Jei pareigūnai būtų nutylėję net ir pašalinti iš darbo dėl susikaupusių prolemų, tai tada jie būtų pasielgę "nelabai gerai". Dabar jie pasielgė pilietiškai teisingai ir sąžiningai. Negalima slėpti politinės korupcijos jokiu atveju. ji turi būti ryškinama neatsižvelgiant į partiškumą ar monopolijų dydį. Teisingumais visais atvejais turi būti aukščiau. Nemanau, kad , kiek žinoma, prieštaringi poligrafo duomenys turi būti lemtingi. Ypač tuo atveju, kai jie buvo gauti tik iš atskirų, nežinia kokiu principu atrinktų pareigūnų. Pasakysiu dar tiesiau. Prezidentė ne kartą savo ekspromtiniais pasisakymais prašauna pro šalį. Gal pirma pasako, o paskui pagalvoja. Dar blogiau, kad net tada, kada klaida išryškėja, jos nenorima pripažinti. Įdomu, kaip elgsis prezidentė šį kartą, jei paaiškės , kad V.Gailiui ir V.Giržadui jokie neteisiniai veiksmai nebus įrodyti? O juk tokiais atvejais neteisingai išsišokę kaltintojai, jei jie inteligentai, atsiprašo už padarytą klaidą. O jei ministras R.Palaitis bus išryškintas, kaip specialiai apgavęs prezidentę su tais VSD raštais? Jau dabar tai ryškėja. Tai kaip bus tada? Beje, ką viekia prezidentės teisės patarėjai, kad šalies vadovė dažnai pademonstruoja LR Konstitucijos, įstatymų ir kitų teisinių aktų nežinojimą? Vien šio, skubaus viešo ekspromto metu prezidentės žodžiuose nesunku pastebėti net kelias teisinio suvokimo klaidas.

Pikasas

Pikasas portretas
Prezidentės teiginys, kad FNTT vadovų reputacija turi būti nepriekaištinga, yra visiškai prasmingas. Būtent pagal tokį kriterijų, manau, dabar jau nušalinti pareigūnai (jau nebesantys statutiniai, kaip teigia šalies vadovė) buvo paskirti į vadovaujančias pareigas. Ar jų reputacija buvo ir išliko nepriekaištinga? - būtent dabar ir aiškinamasi. Pageidautina, kad ir kitų teisėsaugos institucijų vadovų reputacijos būtų be dėmelės. Ir ne tik vadovų. Kiekvienas valstybės politikas , valdininkas. pareigūnas ar tarnautojas, nežiūrint jo pareigybinio svorio, turėtų dirbti atsakingai, kompetentingai ir sąžiningai. Įdomu, ar prezidentė apie nepriekaištingos reputacijos būtinybę yra išsakiusi ir R.Palaičiui? Juk jo praeityje yra pilkų dėmių, o ir dabartinio skandalo eiga nerodo, kad, prezidentės žodžiais, "Palaitis čia nei prie ko". Kol kas "nei prie ko" yra VSD ir prokuratūra, kuri dar tik vykdo tyrimą ir, jų atstovų nuomone, kalbėti apie konkrečius pareigūnus ar pareigūną , nutekinusį svarbią paslaptį apie "Snoro" banką, dar per anksti. Kadangi prezidentė Dalia Grybauskaitė, nelaukdama nei tų institucijų, nei teismo sprendimo, savo asmeninį vertinimą jau padarė, tai ji tikrai "yra prie to paties". Eilinį kartą tenka pripažinti, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė šiuo atveju nėra visur tiksli. Generalinė prokuratūra tik dabar pradėjo tyrimą dėl duomenų apie "Snoro" banką nutekinimo, o VSD pradėtas panašaus pobūdžio tyrimas dar nebaigtas. VSD jokių teikimų ar konkrečių siūlymų ministrui R.Palaičiui dėl FNTT vadovų nėra pateikusi. Taip bent jau teigia atsakingi VSD pareigūnai. Kreipimasis į teismą asmenų, kurie netgi nebėra pareigūnai yra LR Konstitucijoje leidžiamas veiksmas ir to niekaip nepavadinsi politikavimu. Juk V.Gailius ir V.Giržadas turi teisę sužinoti dėl kokios priežasties jiems buvo suspenduotos teisės naudotis slapta informacija, tai yra, dėl ko jie po to buvo pašalinti iš tarnybos. Televizijos laidose V.Gailius ir V.Giržadas buvo principingi, tačiau ir pakankamai diskretiški, jokių konkrečių pavardžių nepaviešindami. Tai, kad buvę pareigūnai prabilo apie galimą politinę korupciją, baigtus ar nebaigtus tyrimus, kuriuos būtina tęsti yra visai teisėta ir prasminga. Ne tik šalies vadovė gali viešai vertinti politinės ar kitokios korupcijos mastus ir atskirus atvejus Lietuvoje. Tą darbą dirbo ir nušalinti pareigūnai.

to 1. manau

to 1. manau portretas
nee politikuot ji nemoka. Pažiūrėk į užsienio politikos žlugimą, į santykius su kaimynais, kitais strateginiais partneriais, visiškas pravalas. Ji tik reitinguoja ;((((((

Galerijos

Daugiau straipsnių