D.Grybauskaitė ragino moksleivius nepamiršti Lietuvos

Širvintose naujųjų mokslo metų pradžios šventėje šeštadienį dalyvavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino moksleivius nepamiršti savo kilmės ir skolos Lietuvai, net jei ateityje jie nuspręs išvykti iš šalies.

Šalies vadovė taip pat skeptiškai įvertino šventės perkėlimą kai kuriose mokyklose į pirmadienį, sakydama, kad Rugsėjo 1-oji neturėtų būti stumdoma..

„Linkiu, net jeigu išvažiuosite, nepamirškite iš kur kilote, kas jus išmokė, kas suteikė žinių ir davė gyvybę. Tegu išlieka mūsų brangi Lietuva jums svarbiausia kelrodė žvaigždė visam gyvenimu, kad ir ką bedarytume, prisimintumėt iš kur kilote, kam dirbote ir kam esate skolingi. Taigi gaukite ir atiduokite“, - kreipdamasi į moksleivius sakė D.Grybauskaitė.

Ji taip pat pabrėžė, kad „rugsėjo pirmosios nei pakeisi, nei atšauksi, nei pastumdysi“.

Vėliau žurnalistams prezidentė sakė nepritarianti šventės kilnojimui, ir svarstė, kad taip galbūt kai kur nuspręsta dėl miesto šventės.

„Rugsėjo pirma yra man labai svarbi, ir, tikiuosi, mums visiems labai svarbi diena, tai pirmoji mokslo diena, pradedame tą didelį žygį į žinių pasaulį, kuris mus formuoja. Kaip ir Naujųjų metų ar Kalėdų, nemanau, kad galima paskelbti rugsėjo pirmąją kažkada kitą datą“, - kalbėjo prezidentė.

„Čia priklauso, aišku, nuo tradicijų, apsisprendimo ar gal kažkokioms šventėms sutrukdė šį kartą rugsėjo pirmoji kažkuriam miestui, bet rugsėjo pirma yra rugsėjo pirma“, - sakė D.Grybauskaitė.

Mokslo metų pradžios šventė šeštadienį vyksta kai kuriose Kauno mokyklose, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje.

Šventė taip pat rengiama Birštono, Kazlų Rūdos, Rietavo, Druskininkų savivaldybėse, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Ukmergės, Utenos, Anykščių, Skuodo, Šilutės, Prienų, Raseinių, Šakių, Kėdainių, Joniškio, Biržų, Rokiškio, Akmenės rajonuose.

Tuo metu Vilniuje, Klaipėdoje, dalyje Kauno mokyklų šventė perkeliama į rugsėjo 3-ąją.

Šią dieną ji taip pat vyks Palangoje, Neringos, Pagėgių, Elektrėnų savivaldybėse, Vilniaus, Trakų, Jonavos, Kretingos, Šilalės, Plungės, Švenčionių, Šalčininkų, Lazdijų, Varėnos, Kupiškio, Pasvalio, Kelmės, Ignalinos rajonuose.

Pasak ministerijos, šalies savivaldybės pagal sprendimus, kada minėti mokslo metų pradžią, pasiskirstė maždaug po lygiai: 28 savivaldybėse (47 proc.) mokykloms rekomenduota mokslo metų pradžios šventę organizuoti rugsėjo 1 dieną, o 27-ose savivaldybėse (45 proc.) - rugsėjo 3 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

kl

kl portretas
su tokia politika......, butinai pamirs

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Rudenį, rinkimuose į seimą reikia atsikratyti visų partinių gaujų, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)

babulka

babulka portretas
o kai rugsejo pirma bus sekmadieni, kaip bus tada?
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių