Dėl N. Venckienės sprendžianti komisija prašys vaizdo įrašo iš šturmo

Laikinoji Seimo tyrimo komisija, sprendžianti dėl „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnės Neringos Venckienės teisinio imuniteto panaikinimo, prašys prokurorų pateikti vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas mergaitės perdavimas motinai, sakė šios komisijos vadovas socialdemokratas Vytautas Saulis.

Tikisi nesumontuoto įrašo

„Gauti tą tikrą įrašą – neiškarpytą, nesuklijuotą – viena iš pagrindinių mūsų užduočių ir būtų“, – antradienį sudarius laikinąją komisiją žurnalistams sakė jos pirmininkas.

Pati N.Venckienė ne kartą yra minėjusi, kad vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas pernai gegužės 17 dieną Garliavoje, jos namuose, vykęs mergaitės perdavimas motinai, įrodytų, jog mažametė buvo paimta prievarta, o N.Venckienei metami kaltinimai nepagrįsti.

Pernai birželį prašymą panaikinti N.Venckienės, kaip Kauno apygardos teismo teisėjos, imunitetą nagrinėjusi laikinoji Seimo komisija prašė prokurorų pateikti minėtą vaizdo įrašą, bet sulaukė neigiamo atsakymo. Tuomet prokurorai teigė, jog įrašas yra neskelbtina ikiteisminio tyrimo medžiaga.

Seime sudaryta laikinoji tyrimo komisija siūlymą parlamentui dėl šio prašymo turi parengti iki kovo 25 dienos. Komisijai vadovaus socialdemokratas V. Saulis, pavaduotoju paskirtas „tvarkietis“ Petras Gražulis.

Į pirmą posėdį komisija planuoja rinktis kovo 6 dieną.

V.Saulio teigimu, pagaliau reikia padėti tašką vadinamoje Garliavos istorijoje: „Reikėtų padėti taškus, tą skaudų pūlinį reikia vieną sykį išoperuoti“.

Prokurorą kaltina melu

Seimo „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnė N. Venckienė neigia spyrusi Laimutei Stankūnaitei, kai pernai Kauno rajone, Garliavoje, iš jos namų buvo paimta iki tol globota mažametė dukterėčia.

„Generalinis prokuroras visiems meluoja. Jeigu jūs atidžiai sekėte, atsiranda naujos aplinkybės – kad, pasirodo, aš dar ir L.Stankūnaitę spardžiau. Viso to nėra. Pirmą kartą dabar išgirdau. Trečią kartą kreipiantis dėl imuniteto atsiranda naujos aplinkybės“, – generalinio prokuroro Dariaus Valio pranešimu Seimui antradienį stebėjosi N.Venckienė.

Ji tvirtino, kad tiesą atskleistų praėjusių metų gegužės 17 dieną per mergaitės perdavimo operaciją darytas vaizdo įrašas.

„Manau, vienintelį, ką jam (D.Valiui - BNS) reikėjo padaryti, su pareiškimu atnešti ir vaizdo įrašą, ir mes visi matytume, kaip buvo vykdomas tas teismo sprendimas. Tai, ką aš pasakoju, yra tikra tiesa – ir apie antklodę, mestą ant mergaitės galvos, apie tai, kad man buvo užlaužta ranka, apie tai, kad mergaitė buvo prievarta ištempta, matėme, kaip ji atrodė lauke, koks jos buvo veidas. Kodėl iki šiol slepiama mergaitė? Aštuonis mėnesius jos niekas nėra matęs“, – žurnalistams sakė Seimo narė.

Ji teigė prašysianti, kad minėtas vaizdo įrašas būtų parodytas visiems Seimo nariams.

„Prašysiu, kad išreikalautų vaizdo įrašą, ir visi Seimo nariai galėtų jį pamatyti, o tada spręsti, ar naikinti mano imunitetą, ar ne“, – kalbėjo N. Venckienė.

„Jeigu pamatytumėt vaizdo įrašą, niekam nelinkėčiau tokio teismo sprendimo įvykdymo. Neduok Dieve“, - sakė parlamentarė.

Prašo panaikinti neliečiamybę

Antradienį generalinis prokuroras D. Valys antradienį kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti parlamentarės N.Venckienės teisinę neliečiamybę. Ji iš viso įtariama dėl šešių nusikalstamų veikų.

Prokurorų teigimu, per ikiteisminį tyrimą surinkti duomenys leidžia manyti, kad N.Venckienė padarė šešis nusikaltimus: prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai L.Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui bei nežymiai sutrikdė sveikatą.

Kreipdamasis į Seimą D.Valys pabrėžė, kad N.Venckienė „nevykdė Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 metų gruodžio 16 dienos sprendimo, kuriuo buvo įpareigota skubiai perduoti vaiką jo motinai, taip pat nevykdė antstolio patvarkymų ir Kauno miesto savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus parengtos vaiko bendravimo su motina tvarkos dėl teismo sprendimo vykdymo“.

Prokuroras tvirtino, jog tuometinė teisėja, šiuo metu parlamentarė, žinodama, kad antstolė atvyko vykdyti teismo sprendimo dėl vaiko perdavimo, 2012 metų gegužės 17 dieną trukdė antstolei vykdyti šį teismo sprendimą – „sąmoningai neleido antstolės į vaiko gyvenimo vietą, atsisakė vykdyti teisėtą antstolės nurodymą perduoti vaiką motinai“.

Pasak generalinio prokuroro, turėdama vaiko globėjos statusą N.Venckienė piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis, psichiškai jį gniuždydama – pastatė vaiką prie lango, liepė stebėti kieme susirinkusius asmenis ir kliūčių pašalinimo veiksmus bei techninių priemonių panaudojimą atidarant duris.

„Policijos pareigūnams laikant N.Venckienės rankas, kad vaiko motina Laimutė Stankūnaitė galėtų atitraukti nuo jos vaiką, N.Venckienė, priešindamasi vaiko paėmimui, vaiko akivaizdoje tyčia, ne mažiau kaip penkis kartus spyrė L.Stankūnaitei į pilvą, kojas, ir taip padarė nežymų sveikatos sutrikdymą“, – kalbėjo D.Valys.

Jo teigimu, jau po vaiko perdavimo N.Venckienė sudavė kumščiu du smūgius į galvą policijos pareigūnui.

N. Venckienė gali būti suimta

Klausiamas, kodėl prašoma ir leisti N.Venckienę suimti, nors to nebuvo prašoma parlamente pastarąjį kartą prašant panaikinti trijų dėl juodosios buhalterijos teisiamų „darbiečių“ neliečiamybę, D.Valys sakė, kad Darbo partijos bylos atveju jis buvo „saistomas teismo nutarties“.

„Teismo nutarties tokia formuluotė buvo, ir mano pareiškime, prašyme ji buvo atkartota. Šiuo atveju prašoma ir galimybės taikyti kardomąją priemonę suėmimą, bet šiuo metu tikrai nėra pagrindų taikyti tokią griežtą kardomąją priemonę, bet neatmetama galimybė, kad gali tokios kardomosios priemonės prireikti“, – kalbėjo prokuroras.

D.Valys taip pat patvirtino, jog N.Venckienės pavardė figūruoja dar viename atliekamame ikiteisminiame tyrime, tačiau sakė norėdamas nepažeisti nekaltumo prezumpcijos apie šį tyrimą nekalbėsiantis, kol nėra suformuluotų įtarimų.

Seimo statutas numato, kad išklausęs generalinio prokuroro kreipimąsi parlamentas sudaro laikinąją tyrimo komisiją. Ši komisija turi parengti rezoliucijos projektą, kuriuo Seimui siūlo apsispręsti, ar tenkinti generalinio prokuroro prašymą.

Konstitucija ir Seimo statutas nustato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

Jei rezoliucijos projekte siūloma leisti Seimo narį traukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, tokiai rezoliucijai priimti reikia ne mažiau kaip 71 balso.

Kėdainių rajono apylinkės teismas 2011 metų gruodžio 16-ąją nusprendė Drąsiaus Kedžio ir L.Stankūnaitės dukrą, kurią globojo jos tėvo D.Kedžio sesuo N.Venckienė, perduoti motinai. 2012 metų balandį Klaipėdos apygardos teismas paliko galioti šį sprendimą.

Teismo sprendimas įvykdytas 2012 metų gegužės 17-ąją. Tuomet panaudojus dideles policijos pajėgas mergaitė paimta iš tetos namų Garliavoje ir perduota motinai. Jos abi tebesaugomos valstybės, judviejų gyvenamoji vieta slepiama.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pensininkė

Pensininkė portretas
bus eilinė proga pamatyti seimūnų moralinį veidą,kurie spręs didžiausios LT "nusikaltėlės"likimą.Tikiuosi,kad nugalės sveikas protas.

kita pensininke

kita pensininke portretas
kokios teisybes tamsta ieskai atimti nelieciamybe be jokiu islygu kaip ir tiems trims jei tokia gudri buvo tai tegu irodo savo tiesa o ne slepiasi kaip bailenors tiesa pasakius tokia ir yra .baisu kad visoj sitoj giminelej nebuvo ne vieno normalaus zmogaus tik visi kersto istroske individai prisidenge iskreipta meile ,didziausia kalte turetu prisiimti senoji kad nesugebejo priimti tokios marcios kokia yra.

...

... portretas
BAILYS...
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus
  Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus

  Nors lyja lietus ir norisi nesušlapti, neįgaliojo vietoje automobilio bet kas palikti negali. Su tokia nuostata pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus, kurie užėmė neįgaliųjų vietas, nors čia statyti automobilio neturėjo teisės....

  2
 • Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros
  Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros

  Penktadienį posėdžiavę Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro dalininkai pradėjo centro vadovės Laimutės Anužienės atleidimo procedūras, sako Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius S...

  6
 • Geros valios fondas svarsto įsigyti keturis pastatus Lietuvoje
  Geros valios fondas svarsto įsigyti keturis pastatus Lietuvoje

  Valstybės kompensacija už žydų religinių bendruomenių turtą disponuojantis Geros valios fondas svarsto įsigyti keturis pastatus Lietuvoje, jie gali kainuoti daugiau nei 2 mln. eurų. ...

  2
 • Pasvalyje duris atvėrė naujas vaikų dienos centras
  Pasvalyje duris atvėrė naujas vaikų dienos centras

  Šiandien Pasvalyje oficialiai duris atvėrė naujas vaikų dienos centras, įkurtas bendradarbiaujant Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotai kampanijai „Už saugią Lietuvą“, Kanados kapitalo bendrovei „Circle K Lietuva“...

 • Vilkai ir lūšys bus skaičiuojami naujais būdais
  Vilkai ir lūšys bus skaičiuojami naujais būdais

  Vilkų ir lūšių populiacijos apskaitos metodus būtina tobulinti. Toks sprendimas buvo priimtas Aplinkos ministerijos surengtame pasitarime, kai šių metų vasario 7 ir 10 d. Lietuvos valstybiniuose ir privačiuose miškuose organizuota a...

 • Saugaus eismo varžybose dalyvauja trečdalis Lietuvos mokyklų
  Saugaus eismo varžybose dalyvauja trečdalis Lietuvos mokyklų

  Atsinaujinęs nacionalinis saugaus eismo konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ šiemet vyks jau 23-ią kartą. Užfiksuotas itin didelis susidomėjimas konkursu – šiemet konkurse jau dalyvavo ar dalyvaus daugiau nei 51 t...

 • V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune
  V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune

  Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, įsikūręs tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pastate Kaune (S. Daukanto g. 25), balandžio 29 dieną minės vienerių metų sukaktį. Pats prezidentas teigia esąs maloniai nustebintas, kad bibl...

  1
 • VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją
  VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją

  Gegužės 3 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 1 a.) vyks oficialus Lietuvos ir JAV žurnalisto, VDU lektoriaus Romo Sakadolskio medijų laboratorijos atidarymas. ...

 • Atleidžiami teisininkai iš Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismų
  Atleidžiami teisininkai iš Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismų

  Teisėjų taryba posėdyje penktadienį pritarė Aukščiausiojo Teismo teisėjo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Jono Prapiesčio ir Apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aloyzo Kruopio atleidimui iš pareigų. ...

  4
 • Santariškių klinikos turės naują pavadinimą
  Santariškių klinikos turės naują pavadinimą

  Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos nuo gegužės keičia pavadinimą – taps Vilniaus universiteto ligonine Santaros klinikomis. ...

  1
Daugiau straipsnių