Dėl išvadų FNTT istorijoje gali nebalsuoti trečdalis komisijos

Dėl išvadų narpliojant Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo aplinkybes  gali nebalsuoti trečdalis Antikorupcijos komisijos narių.

Komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis ketvirtadienį žurnalistams įvardijos keturis komisijos tyrime nedalyvaujančius parlamentarus - liberalcentristą Vincą Babilių, liberaląą Evaldą Tamašauską, socialdemokratą Bronių Bradauską, konservatorių Praną Žeimį.

Taip pat opozicinė partija „Tvarka ir teisingumas“ išplatino pranešimą, jog svarstant išvadas komisijos posėdyje nedalyvaus „tvarkiečių“ atstovai Kęstas Komskis ir Petras Gražulis.

Iš viso komisijoje yra 17 parlamentarų.

Seimo Antikorupcijos komisija ketvirtadienį renkasi į posėdį, kuriame planuoja patvirtinti savaitę vykusio FNTT vadovų atleidimo aplinkybių tyrimo išvadas.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis vasario 15 dieną iš pareigų atleido FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą, gavęs VSD apibendrintą informaciją apie jų tyrimų poligrafu rezultatus. Ministras panaikino minėtų pareigūnų leidimus dirbti su slapta informacija, o vėliau atleido iš pareigų. Tyrimai poligrafu atlikti dėl informacijos nutekėjimo apie planuojamus teisėsaugos veiksmus dėl banko „Snoras“.

Lapkričio mėnesį prieš pat „Snoro“ nacionalizavimą dienraštis „Lietuvos rytas“, cituodamas anoniminius šaltinius, pranešė, kad Generalinė prokuratūra jau pasirašė leidimus atlikti kratas viename bankų ir jo vadovų namuose. Konkretaus banko dienraštis nenurodė, tačiau teigė, jog taikinys yra „lietuviškas bankas“. Daugiau nei trečdalį „Lietuvos ryto“ akcijų valdė „Snoras“


Šiame straipsnyje: FNTTAntikorupcijos komisija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Visuomenei 2

Visuomenei 2 portretas
FNTT ir generalinė prokuratūra ne tik kad sužlugdė 7 akvakultūros projektus dirbtinai tyčia sukurdama vadinamąją "mailiaus bylą", bet dabar pagal autorines teises priklausančią nuosavybę - 7 verslo planus dalina tiems, kuriems nepriklauso (jau nebepriklauso) jų gauti, nei vartyti, nei peržiūrinėti. Baisu, kokia savivalė! Kaltininkai už verslo žlugdymą turės atsakyti pagal įstatymus. Sunku dabar FNTT, generalinei prokuratūrai, NMA ir ŽŪM, nes jie dabar turės savo išpūstus melo burbulus apie "mailiaus bylą" įrodyti teisme. Vieni pūtė burbulus iš baimės, kiti galimai pagal užsakymą.

CHA

CHA portretas
Balsuoti vienaip ar kitaip privalo visi. Tai parodys jų poziciją.

alfa

alfa portretas
Antikorupcijos komisijai liudijęs dienraščio „Lietuvos rytas“ vyriausiasis redaktorius Gedvydas Vainauskas pareiškė, kad žinąs pokalbio tarp D. Grybauskaitės ir žinomo visuomenininko Alvydo Medalinsko detales, kurios komisijos nariams sukėlė šoką bei paskatino kreiptis į pačią prezidentę su komisiją dominančiais klausimais. Pasak G. Vainausko, prezidentė D. Grybauskaitė po Vasario 16-osios minėjimo pasikvietė į pokalbį S. Daukanto aikštėje buvusį A. Medalinską. Privataus pokalbio metu esą buvo pareikšta, kad V. Gailius nėra tinkamas užimti FNTT vadovo postą, nes jo nesugebėjimą organizuoti finansinius nusikaltimus tiriančios tarnybos darbą rodo vien jau tai, kad V. Gailius per ilgus tarnybos policijoje metus nesugebėjo net namo pasistatyti. „Deja, tai nėra pramanai“ Šią, į visiškus pramanus ar net šmeižtą panašią, informaciją Alfa.lt tikrinosi klausdama vieno šio pokalbio dalyvių – A. Medalinsko. „Deja, tai nėra pramanai, – po ilgokos pauzės patvirtino A. Medalinskas. – Tai yra siaubą varantys dalykai. Ir man yra labai liūdna po to pokalbio su prezidente.“ Klausiamas, koks galėjo būti šio judviejų su prezidente pokalbio tikslas, A. Medalinskas svarstė, kad „gal turėta tikslo patraukti savo pusėn“. „Buvo sakoma, kad gali būti geras visuomenininkas, jei padarysi tą ir tą, jei nori būti negeras, tai daryk savo mitingą, – pasakojo A. Medalinskas. – Bandžiau aiškinti prezidentei, kad mitingas organizuojamas tam, kad vyktų dialogas, siūliau net jai pačiai kalbą pasakyti.“ Prezidentė D. Grybauskaitė kategoriškai atsisakė nusileisti iki mitinguojančios minios lygio. (Čia kalbama apie vasario 22 d. Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros, įvairių visuomeninių organizacijų rengtą pilietinę akciją-mitingą „Išvykime iš Lietuvos neteisingumo įšalą“ – aut. past.).
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių