Dėl apgailėtinos finansinės situacijos protestuos policininkai

ketina prie pagrindinių politinių partijų būstinių surengti protesto akcijas.Akcijos dėl situacijos teisėsaugoje numatomos spalio 1 dieną Vilniuje, pranešė pareigūnų profesinės sąjungos.

Anot jų, šia protesto akcija siekiama atkreipti dėmesį į apgailėtiną finansinę, psichologinę situaciją teisėsaugoje.

Pasak Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkės Romos Katinienės, per ketverius metus finansavimas teisėsaugai sumažėjo ketvirtadaliu, o tarnybą paliko per 2000 žmonių, iš jų daugiau, kaip 1400 statutinių pareigūnų. Tuo metu darbo krūviai esą išaugo nepakeliamai.

„Teisėsauga, kaip parodė pastarieji ketveri metai, mūsų šalyje nėra prioritetinė sritis. Policijos pareigūnai jau nepajėgūs reaguoti į visus įvykius, policijos įstaigos nebegali vykdyti visų joms pavestų funkcijų. Lietuva, viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, kurioje būsimieji policininkai studentai priversti mokėti už mokslą“, - pranešime spaudai cituojama R. Katinienė.Jos teigimu, todėl pareigūnai, siekdami atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį, Policijos dienos išvakarėse priversti eiti į gatves.

„Šiandien į teisėsaugą atėjo skurdas visomis prasmėmis ir jį sukūrė visos politinės partijos – tiek pozicinės, tiek opozicinės, todėl protestai vyks prie visų partijų būstinių, o spalio viduryje paskelbsime už skurdą teisėsaugoje atsakingų politikų sąrašą,“ - pareiškė kitos pareigūnus vienijančios Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Tomas Vaitkunskas.  Vidaus reikalų ministras liberalcentristas Artūras Melianas pareigūnų lūkesčius vadina teisėtais.

„Pareigūnų lūkesčiai yra teisėti ir motyvuoti, ir mes darome viską, kad jų problemos būtų išspręstos per vidaus reikalų sistemos biudžeto formavimą“, - teigė jis BNS perduotame komentare. A. Melianas pabrėžė esąs už konstruktyvų dialogą, nes tik per jį galima sutarti.

„Esu už dialogą ir konstruktyvias jo formas, nes tik taip galimi racionalūs sprendimai. Tačiau demokratinėje visuomenėje kiekvienas turi teisę išsakyti savo požiūrį įvairiomis išraiškos formomis“, - tvirtino ministras.

Pastarąjį kartą pareigūnai protesto mitingą ir eitynes rengė birželio 21 dieną. Jie reikalavo sukurti sąlygas tarnauti oriai ir saugiai, padidinti darbo užmokestį ne mažiau kaip trečdaliu, nustatyti 40 valandų darbo savaitę, mokėti už dirbtus viršvalandžius, grąžinti nesumokėtą darbo užmokesčio dalį, nubausti asmenis, kurie persekioja pilietiškus, sąžiningus pareigūnus; imtis priemonių, kurios paskatintų patyrusius pareigūnus likti tarnyboje.

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas, vienija beveik 4 tūkst. ugniagesių, pasieniečių, policininkų, viešojo saugumo tarnybos, pataisos įstaigų, aplinkos apsaugos pareigūnų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rasa

Rasa portretas
Tai pradžiai paskelbkit viešai(kaip mokytojai) savo algas ir surašykit kiek gauna centro poskyrio tyrėas, nepilnamečių inspektorė, viršininkas nu ir tik pradėjęs dirbti eilinis patrulis,į pastąjį ir remiatės prrotestuodami. Ir dar parašykit kiek kyšių gaunat už viską:eismą, pilstuką, kontrobandą. Bo kai mokytojai viešai pasklebė savo algas, nedrįsta skųstis kad mažos algos. Mums čia eilinėms vadybininkėms(irgi su išsilavinimu) pavyksat užsidirbti pusę mokytojos( jų alga 2000-3000 lt į rankas kauno raj.mokykloje) ir čiut mažiau nei pusę nepilnamečių inspektorio( žinau 2600 lt į rankas) algos.

eks

eks portretas
teisingai ,tik ar politikams naudinga , jie sau ''teisiškai'' pasididina sau atlygius , o policininkams vargu , nesuprantu kodel randami pinigai ''partijų finansavimui, '' Gal tai naudinga kai policija silpna , o dar geriau bejege, nuo nepriklausomybes laikų ivairios reformos ja ištampe , Straipsnis atviras ir teisingas
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių