Daugiausiai prekybos žmonėmis aukų į Švediją patenka iš Baltijos šalių

Daugiausiai prekybos žmonėmis aukų į Švediją atgabenama iš Baltijos šalių, taip pat Afrikos ir Azijos, sako Švedijos ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthstrom-Ruin.

Švedijos ambasadorė trečiadienį skaitė pranešimą Seime surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Kova su prekyba žmonėmis ir prostitucija. Patirtis Švedijoje ir Lietuvoje“.

„Švedija yra šalis, į kurią atvežamos moterys, prekybos žmonėmis aukos, iš viso pasaulio šalių. Daugiausiai aukos atgabenamos iš Baltijos šalių, iš Afrikos šalių, pavyzdžiui, iš Nigerijos, taip pat iš Azijos šalių, būtent Tailando. Moterys iš viso pasaulio tampa aukomis ir jos yra gabenamos į Švediją, todėl mums labai svarbu bendradarbiauti su visomis šalimis, kurios mums padėtų kovoti su šia problema, kurią būtų galima pavadinti šiuolaikine vergove“, - sakė ambasadorė.

Švedijos prekybos žmonėmis ir prostitucijos tendencijų analitikės, detektyvės-komisarės Kasja Wahlberg (Kasjos Valberg) duomenimis, didžioji dalis prekyba žmonėmis aukų į Švediją atgabenamos iš Rumunijos, Estijos ir Lietuvos.

„Jos visos yra14-46 metų moterys. Taip pat moterys atvežamos iš Albanijos, Bulgarijos, Alžyro, kitų buvusių sovietinių respublikų“, - teigė pranešėja.

Komisarė pripažino, kad pareigūnams sunku nustatyti aukų prekybos žmonėmis mastą.

Kalbėdama apie Švedijos patirtį kovoje su prekyba žmonėmis, kaip vieną priemonių ambasadorė pabrėžė paklausos užkardymą, kriminalizuojant sekso pirkimą.

„Todėl pagal Švedijos modelį kriminalizuojamas sekso pirkimas, šis nusikaltimas kriminalizuotas dar 1999 metais“, - kalbėjo C.Ruthstrom-Ruin.

Pasak jos, moterys, įtrauktos į prostituciją, taip pat Švedijoje gauna pagalbą, paramą. „Mes čia remiamės vertybėmis - niekas neturi teisės seksualiai išnaudoti kitą asmenį visuomenėje, kurioje yra vienodai gerbiamos visų lyčių teisės“, - sakė Švedijos ambasadorė.

Diplomatės teigimu, Švedijoje laikomasi požiūro, jog prostitucija yra žiauri prievartos prieš moteris forma, ir tai nėra priimtina niekur, juolab visuomenėje, kurioje pripažįstama lyčių lygybė.

Trečiadienį vykstančią konferenciją aptarti kovai su prekyba žmonėmis ir prostitucija organizavo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas kartu su Vidaus reikalų ministerija, Švedijos ambasada Vilniuje ir Švedijos institutu, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Per konferenciją bus apžvelgtos Lietuvos ir Švedijos nacionalinės strategijos kovai su prekyba žmonėmis ir prostitucija, pristatyta šalių patirtis, iniciatyvos ir metodai, naudojami užkirsti kelią šiems nusikaltimams bei padėti jų aukoms.

Konferencijoje pasisakė vidaus reikalų ministras Artūras Melianas, Švedijos ambasadorė Lietuvoje C.Ruthstrom-Ruin, Lyčių studijų centro prie Vilniaus universiteto direktorė Dalia Leinartė, taip pat bus klausomi Švedijos ir Lietuvos teisėsaugos atstovų pranešimai.

Vidaus reikalų ministras A.Melianas balandžio pabaigoje sudarė darbo grupę, kuriai pavesta išsiaiškinti ir pateikti pasiūlymus, kaip tobulinti Lietuvoje veikiančią prekybos žmonėmis prevencijos ir kontrolės koordinavimo sistemą.

Darbo grupė turės išanalizuoti nacionalinius ir tarptautinius teisės aktus, kitus dokumentus, peržiūrėti nacionalinę ir tarptautinę praktiką, susijusią su prekybos žmonėmis prevencijos ir kontrolės organizavimu bei koordinavimu, ir pateikti siūlymus, kaip reikėtų tobulinti Lietuvoje pagal pakopinį principą veikiančią prekybos žmonėmis prevencijos ir kontrolės koordinavimo sistemą.

Pareigūnų duomenimis, pernai dėl prekybos žmonėmis Lietuvoje pradėti 42 tyrimai. Teismo priimtais sprendimais dėl to laisvės atėmimo bausmėmis nubausta 17 asmenų, didžiausia subendrinta bausmė siekė 12 metų nelaisvės, mažiausia - dveji metai.

Vidaus reikalų ministras A.Melianas trečiadienį pranešė, kad pernai Lietuvoje surašyti 413 administracinių teisės pažeidimų protokolų dėl vertimosi prostitucija.

Vilniaus apygardos prokuratūros atstovai yra skelbę, jog iš Lietuvos kasmet išvežama per 1200 moterų, kurios tampa prekybos žmonėmis aukomis.


Šiame straipsnyje: prekyba žmonėmis

NAUJAUSI KOMENTARAI

man neramu

man neramu portretas
kai dvidesimtmetes merginos viena po kito i savo facebooka meta keturiasdesimtmecius uzsieniecius,kurie visa informacija uzslaptine.,iskyrus tai, kad domisi moterimis.Ka jos galvoja,rodydamos savo toli grazu ne kukliu mergeliu nuotraukas? Kokiu tikslu siekia tie ,dvigubai vyresni,po to nuolat laikindami ju foto,subscibe-indami kiekviena ju zinute,,ypac tokiu,kurios niekur nesimoko,megsta muzika,yra nesuprastos tevu,nori pasiekti kokiu tai aukstumu uzsienyje?kazin ar nujaucia tu jaunu merginu mamos,ka veikia ju dukros velai vakare prie kompu,varvndamos seile i nuotraukas- tokiu vakareliu liutu,su cigeretemis,automobiliais ?Kas tai-nekaltas flirtas,ar pirmas zingsnelis i paslydima?Juk ka gali zinoti,kokiu tikslu siekia tokie,tinkantys labiau i tevus,o ne i draugus?Taip, jie labai patrauklus,kai galvoja jaunos merginos, kad visas gyvenimas tai nesibaigiantis vakarelis,sampanas,sexy apredai...Verta butu susimastyti apie tai
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių