Darbymečiu randa laiko ir tortui

Šventes darbe praleidžiantys medikai, policininkai, gaisrininkai teigia, kad tokiu metu iškvietimų tik padaugėja, tačiau laiko jie atranda ir šventiniam tortui.

Žmonės tampa išsiblaškę

„Prie stalo suvalgom tortą, išgeriam arbatos. Šventinę nuotaiką susikuriame, bet nepamirštame, kad svarbiausia yra darbas“, – nacionaliniam transliuotojui pasakoja Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo 1-osios komandos pamainos vadas Vadimas Skandakovas ir priduria, kad darbo vietoje gaisrininkai negali sau leisti tiek, kiek būdami prie stalo namuose.

Klaipėdos gelbėjimo 3-osios komandos viršininkas Bronislovas Lukauskas pritaria kolegai ir teigia, jog darbas yra svarbiausia. „Darbas yra darbas“, – akcentuoja B.Lukauskas, bet pastebi, kad šventinė dvasia vis tik jaučiama.

„Švenčių metu gaisrininkai atsineša iš namų skaniau pavalgyti“, – sako viršininkas, bet pabrėžia, kad alkoholio nėra.

Anot V.Skandakovo, Naujuosius metus kartais tenka sutikti ne prie stalo gaisrinėje, o ugnyje.

„Gaisre sutinki Naujus metus, tačiau tik užgesinus jį supranti, kad jau po dvylikos ir prasidėjo kiti metai“, – pastebi gaisrininkas ir pabrėžia, jog atlikdamas pareigą apie šventimą negalvoja.

Pašnekovas teigia, kad per šventes žmonės būna išsiblaškę ir vartoja daugiau alkoholio, tad ir gaisrų padaugėja.

„Mes visada esam pasirengę ir ruošiamės, kad per šventes iškvietimų gali būti daugiau“, – savo mintimis dalijasi pamainos vadas.

Anot jo, darbas gaisrinėje – kaip loterijoje. „Ateini į darbą ir nežinai, kas laukia: gali būti, kad neturėsi laiko net užkąsti, o būna, kad iškvietimų nėra per visą šventę“, – nacionaliniam transliuotojui sako V.Skandakovas.

Policininkai švęsti laiko turi nedaug

Vilniaus 4-ojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Saulius Klebavičius pasakojo, kad nesant iškvietimų, pareigūnai susėda prie bendro stalo. „Turim šventinę vakarienę, žinoma, nėra alkoholinių gėrimų“, – teigia pašnekovas ir priduria, kad jei yra darbo, šventimą tenka pamiršti.

Vilniaus 5-ojo policijos komisariato viršininkas Vytas Baublys pasakoja, kad jų komisariate per Naujuosius metus dvyliktą valandą paskambina ir pareigūnus pasveikina budėtojas. O Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vitalijus Pacevičius tvirtina, kad laiko švęsti pareigūnai neturi.

„Per šventes budėtojas vos spėja kilnoti telefono ragelį ir visoms pajėgoms vadovauti“, – pasakoja V.Pacevičius ir akcentuoja, kad tai – „juodas“ darbas.

„Per šventes yra daug laisvų dienų, ir visi žinome, kaip mūsų liaudis linksminasi. Tiek dienų pasilinksminus reikia ne tik traumatologų, bet ir policininkų pagalbos“, – savo patirtimi dalijasi pareigūnas.

Pasak pašnekovo, per šventes būna visokiausių įvykių. „Kas nors iššovė, kitas mušasi, trečias rėkauja ar sužalotas guli“, – nacionaliniam transliuotojui apie darbą policijoje švenčių dienomis pasakoja V. Pacevičius.

S.Klebavičius pritaria kolegai iš Kauno ir priduria, kad pareigūnai švenčių dienomis yra kviečiami dėl triukšmo, užsitęsusio šventimo ir šeimyninių barnių.

„Viskas priklauso nuo išgerto alkoholio kiekio, o mūsų žmonės, deja, nemoka gerti mažai. Kai išgeria daugiau, tada ir prasideda konfliktai, į kuriuos reikia vykti mums“, – apie darbo specifiką pasakoja pašnekovas.

Medikai vos spėja suktis

Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligininės gydytojas traumatologas Aleksandras Šigajevas tvirtina, kad laiko švęsti nėra.

„Dažniausiai būna daug žmonių. Vilniečiai kreipiasi dėl įvairių traumų: sumušimų, patempimų, lūžių“, – pasakoja medikas ir tvirtina, kad kuo daugiau švenčių, tuo daugiau traumų.

Pasak traumatologo, jei yra laisva valandėlė, medikai pasikalba tarpusavyje ar pažiūri televizorių, bet tokia proga pasitaiko retai.

Prof. Algidas Basevičius, Kauno Medicinos universiteto klinikų Radiologijos klinikos vadovas sako, jog kauniečiai dažniausiai kreipiasi dėl „šventinių“ traumų. „Dominuoja trauminiai sužeidimai nuo petardų, nuo žaisliukų dužimo ir panašiai“, – patirtimi dalijasi medikas.

Pasak A. Basevičiaus, niekada negali nuspėti, kada gali tekti suteikti pagalbą.
„Kartais būna taip, kad lyg ir galėtum švęsti, bet atvažiuoja skubus ligonis ir eini atlikti, ką privalai“, – nacionaliniam transliuotojui pasakojo profesorius.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių