Darbo partijos bylos liudytojas prašė V.Uspaskicho įdarbinti

Pirmadienį Vilniaus apygardos teisme vykusiame vadinamosios Darbo partijos (DP) juodosios buhalterijos bylos posėdyje buvo apklausiami liudytojai.

Vienas jų tvirtino, prašęs DP lyderį Viktorą Uspaskichą jį įdarbinti, esą tuo metu jis buvo ir bedarbis, ir Švenčionių skyriaus pirmininkas, o tai, kaip skyriaus vadovui buvę nesolidu. Kitas aiškino, kad dirbdamas partijoje vienu metu aptiko pinigų sumą stalčiuje, ją paėmė ir nesidomėjo, iš kur šie pinigai.

Buvęs DP Švenčionių skyriaus pirmininkas Aleksandras Borovskis, pasitraukęs iš partijos 2005 metais, aiškino, kad pinigų, kuomet buvo partijos nariu, gavęs keletą kartų. Porą sykių jis gavo maždaug po 2 tūkst. litų, kaip pats suprato, iš DP vadovo V.Uspaskicho, nes jo finansinė situacija buvo prasta. A.Borovskis tvirtino buvęs atleistas iš Ignalinos pieninės vadovo pareigų, todėl V.Uspaskicho prašė priimti jį kur nors dirbti.

„Nesolidu, kad skyriaus vadovas stovi darbo biržoje. Ponas Viktoras pažadėjo, kad su laiku būsiu įdarbintas, o jei sunku, tai gali iš savų sumokėti“, - teismo posėdyje pasakojo liudytojas.

Po to, kaip jis suprato, šią V.Uspaskicho paramą jam perdavė partijos darbuotoja Vitalija Vonžutaitė. Už ją jis pasirašė ant visiškai tuščio orderio, ant kurio buvo žodžiais nurodyta suma ir vardas bei pavardė.

A.Borovskis taip pat pasakojo, kad vieną kartą skyrius gavo per 5 tūkst. litų, ir šią išmoką suprato kaip premiją už sėkmingą pasirodymą 2004 metų Seimo rinkimuose. Už tai buvo surengta skyriui šventė ir už šiuos pinigus reikėjo pasirašyti tokį patį orderį.
Kitas liudytojas, buvęs DP narys Juozas Kirdeikis, partijoje dirbęs kultūros klausimais, pasakojo, kad partijoje dirbo puse etato, gaudavo apie 450 litų banko pavedimu. Vėliau ta suma buvo padidinta.

Jis taip pat pasakojo kartą gavęs grynais per 600 litų ir supratęs tai, kaip priemoką, esą anksčiau buvo žadėta, kad partija mokės premijas. Už tai jam teko pasirašyti orderį, ant kurio nieko, išskyrus sumą žodžiais ir jo vardą ir pavardę, nieko nebuvo.

Be to, anot liudytojo, jis sykį rado pinigus savo stalčiuje, kur ateidavo laisvu laiku  vykdyti partijos užduočių. Iš ko gauti ar už ką gauti šie pinigai J.Kirdeikis teigė nesidomėjęs.
„O kodėl ne?“, - paklaustas, ar supratęs, kad pinigai yra skirti jam, teigė liudytojas.

Baudžiamojoje byloje kaltinimai pateikti DP lyderiui europarlamentarui Viktorui Uspaskichui, Seimo nariui Vytautui Gapšiui ir buvusioms partijos darbuotojoms V.Vonžutaitei bei Marinai Liutkevičienei. Kaltinimai taip pat pateikti juridiniam asmeniui - DP.

Anksčiau skelbta, kad buvusi partijos kasininkė N.Steponavičiūtė, liudydama kitoje byloje dėl melagingų parodymų davimo, patvirtino, kad partijoje egzistavo neoficiali buhalterija, esą vokeliuose mokami atlyginimai.

Į bylą įtraukus valstybės gynėjus ir atmetus nepagrįstus nušalinimus teismui pavyko išjudinti bylą iš mirties taško. Iš viso byloje yra daugiau nei 300 liudytojų.
Prokuroras yra skelbęs, kad 2004-2006 metais DP dokumentuose nefiksuota apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais.

Šiemet balandžio 16 dieną sukaks ketveri metai, kai DP byla yra teisme. Teismui tik pernai pavyko paskelbti kaltinamąjį aktą ir sužinoti kaltinamųjų poziciją dėl pateiktų kaltinimų. Bylos posėdžiai nuolat buvo atidedami dėl kaltinamųjų sveikatos, gynėjų nedalyvavimo, jų keitimosi ir kitų priežasčių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių