Darbo partijos byloje prokurorui nepavyko baigt savo kalbos

Generalinės prokuratūros prokurorui penktadienį pritrūko poros valandų, kad baigtų paskelbti visą savo baigiamąją kalbą Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos byloje.

Bausmes Darbo partijai ir jos vadovams prokuroras Saulius Verseckas turėtų pasiūlyti kitame posėdyje po trijų savaičių - gegužės 24 dieną. Proceso dalyviams nepavyko sutarti, kad bent vienas posėdis įvyktų anksčiau - advokatai tikino, kad bus užsiėmę kitose bylose, nuo gegužės 12-20 dienos procese negali dalyvauti prokuroras, gegužės 20-22 dieną kaltinamasis V. Gapšys vyksta į komandiruotę.

Pasak S. Versesko, maksimali bausmė už apgaulingą apskaitos tvarkymą - laisvės atėmimas iki ketverių metų, o už sukčiavimą - laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą įstatymas numato alternatyvias bausmes, tačiau už sukčiavimą kitų bausmių, kaip laisvės atėmimas, įstatymas nenumato.

Penktadienį prokurorui liko skaityti apie 40 puslapių baigiamosios kalbos teksto iš 185 puslapių.

Darbo partija kaltinama 2004-2006 metais galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų.

„Juodojoje toje neoficialioje buhalterinėje apskaitoje buvo žymiai didesnės sumos, nei buvo deklaruotos oficialioje buhalterinėje apskaitoje, kelis kartus buvo didesnės“, - žurnalistams po posėdžio sakė S. Verseckas. Bylos duomenimis, iš juodosios buhalterijos lėšų buvo perkami netgi laidotuvių vainikai.

„Byloje nustatyta, kaip tie pingai patekdavo į neoficialią Darbo partijos kasą - tai yra jie ateidavo iš Darbo partijos centrinės būstinės pinigai per kaltinamąją Vitaliją Vonžutaitę. Po to būdavo saugomi pas Nijolę Steponavičiūtę ir atitinkamai toliau naudojami. Kaip jie patekdavo iki tol, nėra nustatyta“, - sakė S. Verseckas.

Darbo partijos atstovai kategoriškai atmeta kaltinimus ir bylą sako esant politine. Ši byla teismą pasiekė dar 2008 metais.

„Nėra nė vieno įrodymo, apie mane visur kalbama trečiuoju asmeniu. Nėra vieno parašo, nė vieno liudytojo, kad jis paliudytų, kad aš daviau nurodymą, nėra operatyvinės medžiagos mano atžvilgiu ir mano paties sukurto dokumento“, - žurnalistams sakė kaltinamasis V. Uspaskichas. Jis teigė, kad į teismą pateko ne kaip nusikaltėlis, o kaip partijos vadovas.

Politikas pakartojo versiją apie galimai į partiją infiltruotus asmenis, kurie galimai vykdė nusikaltimus, jiems netgi buvo pareikšti įtarimai, vėliau jie buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės.

Pagrindinė bylos liudytoja, neoficialios apskaitos tvarkytoja, Nijolė Steponavičiūtė ne iš karto sutiko bendradarbiauti su teisėsauga, jai netgi buvo pareikšti įtarimai.

Sutikusią bendradarbiauti su teisėsauga moterį pradėjo saugoti valstybė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių