Darbo partijos byloje nepavyko apklausti dviejų liudytojų

Darbo partijos (DP) „juodosios buhalterijos“ bylą nagrinėjančiam Vilniaus apygardos teismui pirmadienį nepavyko apklausti dviejų liudytojų.

Vienas liudytojas pranešė, kad susirgo, o kitam nepavyko įteikti šaukimo.

Teismo atstovas spaudai Gintautas Stalnionis BNS sakė, kad viena kaltinamųjų byloje Marina Liutkevičienė pareiškė, kad nori atsisakyti valstybės skirto gynėjo. Šį prašymą teismas atmetė. Iki penktadienio byloje paskelbta pertrauka. Penktadienį teismas ketina pradėti pagrindinės liudytojos (DP byloje, buvusios partijos kasininkės Nijolės Steponavičiūtės apklausą.

N Steponavičiūtė nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleista, nes bendradarbiavo su teisėsauga ir padėjo atskleisti nusikaltimus.

Baudžiamojoje byloje kaltinimai pateikti DP lyderiui europarlamentarui V.Uspaskichui, Seimo nariui Vytautui Gapšiui ir buvusioms partijos darbuotojoms Vitalijai Vonžutaitei bei Marinai Liutkevičienei. Kaltinimai taip pat pateikti juridiniam asmeniui - DP.

Anksčiau skelbta, kad  buvusi partijos kasininkė N.Steponavičiūtė liudydama kitoje byloje dėl melagingų parodymų davimo patvirtino, kad partijoje egzistavo neoficiali buhalterija, esą vokeliuose mokami atlyginimai.
N.Steponavičiūtės apklausą DP byloje ketinama pradėti kitą penktadienį, antroji apklausos diena numatyta kovo 19 diena. Teisėjai pranešė, kad advokatai ruoštųsi apklausoms.

Į bylą įtraukus valstybės gynėjus ir atmetus nepagrįstus nušalinimus teismui pavyko išjudinti bylą iš mirties taško. Dabar byloje yra apklausta iki dešimties liudytojų. Iš viso byloje yra daugiau nei 300 liudytojų.
Prokuroras yra skelbęs, kad 2004-2006 metais DP partijos dokumentuose nefiksuota apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais. Pamečiui skaičiuojant, anot teisėsaugininko, 2004-aisiais nebuvo fiksuota apie 13 mln. pajamų ir apie 13 mln. išlaidų, 2005-aisiais - apie 7,6 mln. litų pajamų ir apie 6,9 mln. išlaidų, 2006-aisiais - apie 4,4 mln. litų pajamų ir apie 3,7 mln. litų išlaidų.

Sauliaus Versecko teigimu, V.Uspaskichas 2004-ųjų pavasarį pavedė kitai bylos kaltinamajai V.Vonžutaitei vesti teisės aktus pažeidžiančią buhalteriją. Anot kaltintojo, politikas 2004-2006 metais kontroliavo sistemingai vykdytą neoficialių lėšų apskaitą bei ja užsiėmusius asmenis. Valstybinis kaltintojas taip pat paskelbė, kad nuo 2005-ųjų pradžios V.Vonžutaitė pavedė Nijolei Steponavičiūtei nefiksuoti dokumentuose partijos lėšų formavimo.

Šioji su DP nebuvo susijusi darbo santykiais. S.Verseckas taip pat tvirtino, kad DP vadovas per V.Vonžutaitę vadovavo dar vienai kaltinamajai M.Liutkevičienei, kuri būdama atskaitinga už buhalterini išlaidų teisingumą, žinodama, kad yra nefiksuotų lėšų, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, oficialiai nefiksuodavo atlyginimų mokėjimų.

Anot prokuroro, oficialiuose dokumentuose neįrašytos lėšos buvo skirtos neoficialiems darbo užmokesčiams, pačiam DP lyderiui, įvairiems renginiams finansuoti, iš bendrovės „Teo“ gautoms sąskaitoms apmokėti, filialams, reklaminiams straipsniams, dalyvauti rinkimuose, politikos konsultantui samdyti.

Šiemet balandžio 16 dieną sukaks ketveri metai, kai DP byla yra teisme. Teismui tik pernai pavyko paskelbti kaltinamąjį aktą ir sužinoti kaltinamųjų poziciją dėl pateiktų kaltinimų. Bylos posėdžiai nuolat buvo atidedami dėl kaltinamųjų sveikatos, gynėjų nedalyvavimo, jų keitimosi ir kitų priežasčių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių