Darbo partijai siūloma jungtis prie valdančiųjų (papildyta)

Valdančioji Permainų koalicija antradienį pakvietė Darbo partiją pradėti konsultacijas dėl galimo bendro darbo koalicijoje.
 
„Permainų koalicijos vadovybė (...). kviečia Darbo partijos ir frakcijos vadovybę pradėti konsultacijas su Permainų koalicija dėl galimo bendro darbo koalicijoje arba kitų bendradarbiavimo formų, ieškant efektyviausių ir Lietuvai šiandien būtinų sprendimų", - sakoma Permainų koalicijos vadovybės kreipimesi.

Jį pasirašė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS- LKD) pirmininkas premjeras Andrius Kubilius, Liberalų sąjūdžio pirmininkas susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) vadovas Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius, Tautos prisikėlimo partijos pirmininkas Arūnas Valinskas.

Pirmadienį pasirašytame kreipimesi nurodoma, kad „darbiečiai" kviečiami konsultuotis dėl galimo bendradarbiavimo atsižvelgiant į sudėtingą ekonomikos ir finansų situaciją ir tikintis, "kad Lietuvos piliečiams sudėtingus išbandymus atlaikyti bus žymiai lengviau ir sunkmetį įveiksime daug greičiau, eidami ne konfrontacijos ir socialinės įtampos didinimo, bet bendrų susitarimų ir solidarumo keliu".

„Minėtame laiške viską esame pasakę. Įvertinę ekonominio sunkmečio bei kitas aplinkybes matome galimybę tartis su Darbo partija dėl bendro darbo įvairiomis formomis - nuo paramos Vyriausybei ar dalyvavimo ir prisijungimo prie koalicijos", - BNS antradienį sakė A.Kubilius.

Jis patikino, jog nesulaukus Darbo partijos atsakymo, kol kas konkrečiau apie galimas bendradarbiavimo sąlygas nekalbama. Tai, anot A.Kubiliaus, paaiškėtų konsultacijų metu.

Paklaustas, kodėl į koaliciją kviečiama būtent Darbo partija, TS - LKD vadovas teigė, jog šiuo atveju buvo įvertintas "darbiečių" konstruktyvumas dirbant opozicijoje. Be to, iš jau įvykusių pokalbių su DP frakcijos vadovais Seime ir jų išsakytų pozicijų, esą įžvelgta galimybė kalbėtis apie konkretesnius dalykus.

„Mes vertinam jų („darbiečių" - red. past.) veiklą čia Seime pagal jų darbus, pozicijas ir matome, kad nuvalius tam tikras emocijas nuo jų pozicijų, įžvelgiame racionalumą", - sakė A.Kubilius.

Paklaustas, ar šiam pasirinkimui ir pokalbiams dėl galimo glaudesnio bendradarbiavimo netrukdo Darbo partijai ir jos lyderiui europarlamentarui Viktorui Uspaskichui teisėsaugos iškelti įtarimai dėl galimo apgaulingo buhalterijos tvarkymo, A.Kubilius teigė, jog šiuo atveju pirmiausia galvojama apie ekonominės krizės keliamus iššūkius ir būtinybę telktis bendram darbui.

„Žinome tuos priekaištus, esame ne kartą svarstę, bet šis metas toks, kai sprendimų priėmimas, politinis stabilumas - labai svarbūs. Darbo partijos sprendimas prisidėti prie sprendimų paieškos rodytų jos tam tikrą brandą prisidedant prie bendros atsakomybės. Visiems jaunystėje pasitaiko klaidų, tačiau ieškome tokio mechanizmo, kuris leistų užtikrinti būtiniausių ir ypač svarbių šiuo metu sprendimų paiešką ir priėmimą", - kalbėjo A.Kubilius.

Opozicinės Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys antradienį BNS sakė, kad valdančiosios koalicijos kreipimosi svarstymas jau įtrauktas į penktadienio partijos prezidiumo darbotvarkę.

„Visi puikiai suvokiame, kad šis kvietimas yra susijęs ir su biudžeto priėmimu. Tai yra neišvengiamas dalykas. Mes nesistengsime atsakymo tempti, - tvirtino jis. - Spalio 23 dieną stengsimės konkrečiai pasakyti, kuria mes kryptimi einame, ką mes galime padaryti ar ko negalime padaryti. Kad būtų visiškas aiškumas ir tai pusei, kuri mums parašė, ir mūsų pačiai partijai, manau, labai greitai tuo klausimu pajudėsime."

V.Gapšys pabrėžė, kad pagrindinės „darbiečių" prisidėjimo prie valdančiosios koalicijos sąlygos bus programinės.

„Iš mūsų pusės yra programiniai dalykai, kuriuos mes ne kartą akcentavome, tai yra energetikos srityje, antimonopolinėje veikloje, dėl verslo skatinimo veiklos", - sakė Darbo partijos frakcijos seniūnas.

„Darbiečiai" ketina surašyti konkrečius siūlymus ir pateikti Permainų koalicijai.

Centro-dešiniųjų arba Permainų koalicija buvo suformuota po pernai spalį vykusių Seimo rinkimų, po kurių iš valdžios buvo priversti pasitraukti socialdemokratai. Apie pavojų koalicijos stabilumui imta kalbėti, kai suskilo A.Valinsko vadovaujamos Tautos prisikėlimo partijos frakcija Seime.

Dabartinė Permainų koalicija, kurią sudaro TS-LKD, Liberalų sąjūdis, LiCS ir Prisikėlimo partija Seime turi 72 balsus iš 141.
Opozicinę Darbo partijos frakciją sudaro 10 narių.


Šiame straipsnyje: Darbo partija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių