Darbo partija laukia valdančiųjų žodžio

Opozicinė Darbo partija (DP) tebelaukia oficialių signalų iš valdančiosios koalicijos dėl galimybės pristatyti ir diskutuoti apie šios partijos ekonominius pasiūlymus. Esą po to galima būtų tartis dėl „darbiečių“ paramos koalicijai priimant kitų metų biudžetą.

Gali pristatyti ir uždaroje erdvėje

Pirmadienį spaudos konferencijoje DP pirmininkas, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas sakė: „Vis dar laukiame, kada valdančioji koalicija pakvies mus pristatyti mūsų programą, mūsų pasiūlymus“.

„Mes pasirengę visą parą - dvidešimt keturias valandas, bet kada“, - sakė V.Uspaskichas. Anot DP pirmininko, kai kurie valdančiosios koalicijos atstovai jau išgirdo apie šią programą, neturėjo jai priekaištų, tačiau iki šiol dar nebuvo jokio oficialaus visos valdžios kvietimo „darbiečiams“ pristatyti savo teikiamus pasiūlymus.

Anot jo, DP pasirengusi tokį pristatymą atlikti viešai, dalyvaujant žurnalistams. „Bet jeigu koalicijai tai būtų nepriimtina - galima ir uždaroje erdvėje“, - pridūrė V.Uspaskichas.

Praėjusią savaitę DP lyderis užsiminė norįs su valdančiąja koalicija dėl paramos jai derėtis viešai, bet jokiu būdu ne uždarai.

Pasirengęs užstatyti turtą?

V.Uspaskichas pakartojo savo vadovaujamos partijos pagrindinius pasiūlymus, teikiamus valdantiesiems - sumažinti mokesčius kai kurioms verslo šakoms, pavyzdžiui, pieno produkcijai, mėsai, vaisiams ir daržovėms bei panašioms kasdienio vartojimo prekėms, sureguliuoti mažmeninę rinką, nustatant didesnius nekilnojamojo turto mokesčius didiesiems prekybos tinklams, demonopolizuoti elektros, šilumos ir dujų rinką, pertvarkyti jos kainodarą, labiau apmokestinti anglies dvideginio išmetimus į aplinką, kardinaliai sumažinti valstybės investicijų programą, keletą šimtų milijonų pervedant į skylėtą „Sodros“ biudžetą.

DP taip pat reikalauja nemažinti socialinių išmokų ir nedidinti „Sodros“ įmokų, ką yra pasiūliusi dabartinė Vyriausybė.

„Galim dėl kai kurių dalykų derėtis, pavyzdžiui, valstybės investicijų programą kirpti ne 700 milijonų litų, bet 350-400 mln. litų“, - teigė V.Uspaskichas.

Pasak jo, šiuos revoliucinius „darbiečių“ pasiūlymus kritikuojantieji „neturi jokių esminių argumentų“. „Jokio blefo šioje programoje nėra“, - įsitikinęs DP pirmininkas.

V.Uspaskichas netgi užsiminė pasirengęs užstatyti savo turimą turtą, garantuodamas dėl savo siūlomos programos efektyvumo. „Skaičiuojame, kad mūsų pasiūlymų ekonominis efektas - apie pustrečio milijardo litų. Mano turtas siekia 300 mln. litų, iki krizės buvo 500 mln. litų. Bet tokiu savo ekspromtu gimusiu pasiūlymu noriu pasakyti, kad esu tikras dėl šios programos realumo“, - paminėdamas apie galimą turto užstatymą tvirtino DP lyderis.

Viskas arba nieko

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė, dauguma ekonomikos ekspertų DP pasiūlymus pavadino neįgyvendinamais ir nerealiais. Prezidentė Dalia Grybauskaitė apie juos pasakė taip: „Mėgstu, kai žmonės svajoja“.

DP savo pasiūlymus valdantiesiems teikia po to, kai pastarieji pakvietė „darbiečius“ paremti braškančią koaliciją, kuriai gali nepakakti balsų patvirtinti kitų metų biudžetą. DP reikalauja, kad būtų priimti visi be išimties jos pasiūlymai, priešingu atveju tvirtina nebendradarbiausianti su valdančiaisiais.

„Iki biudžeto priėmimo turi būti priimti mūsų pasiūlymai, tik tada galima tikėtis mūsų paramos priimant biudžetą“, - sakė V.Uspaskichas. „Jeigu šis pasiūlymų paketas nebus priimtas, tuomet vienareikšmiškai nebus mūsų balsų priimant biudžetą“, - pastebėjo jis.

DP lyderis teigia, kad dabartinė valdančioji koalicija ir Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė baiminasi „savo fiasko dėl biudžeto“, todėl esą ir ieško opozicinių partijų paramos. V.Uspaskichas neatmetė, kad iki šių metų pabaigos Vyriausybė gali nuvirsti, jeigu sužlugtų biudžeto priėmimas. Nuo to esą apsaugotų „darbiečių“ pasiūlymų priėmimas. 

Nors koalicija skeptiškai įvertino DP keliamus reikalavimus, tačiau galutinai jų dar nėra atmetusi. Tvirtinama, kad šią savaitę valdantieji turėtų dėl tų reikalavimų apsispręsti.


Šiame straipsnyje: UspaskichderybosDarbo partija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių