„Darbiečių“ pasiūlymus valdantieji svarstys, kai juos gaus (papildyta)

Valdančioji koalicija opozicinės Darbo partijos (DP) reikalavimus dėl dalyvavimo valdžioje svarstys antroje šios savaitės pusėje, kai juos gaus. Kol kas neaišku, ar „darbiečių“ pasiūlymams bus pritarta.

Dar neturi formuluočių

Pirmadienį ryte didžiausios koalicijoje partijos Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis, premjeras Andrius Kubilius sakė dar negavęs DP pasiūlymų, todėl negalįs jų komentuoti. „Neturiu pasiūlymų, nieko negaliu pasakyti“, - trumpai pareiškė jis žurnalistams.

Premjeras leido suprasti, kad opozicinės partijos reikalavimų laukia šios savaitės viduryje. „Jie žadėjo trečiadienį“, - sakė A.Kubilius.

Trečiadienio rytais Vyriausybės rūmuose paprastai vyksta keturių koaliciją sudarančių partijų atstovų pusryčiai su premjeru. Jų metu aptariami svarbiausi strateginiai klausimai, kurių turi imtis valdantieji.

Norės įsigilinti

Tačiau vargu ar jau trečiadienio rytą valdantieji galės apsispręsti dėl DP reikalavimų. „Trečiadienį vakare mes rengiame partijos neeilinį prezidiumo posėdį, kuriame turėtų būti galutinai suformuluoti mūsų pasiūlymai. Kai kurie jų bus pateikti įstatymų projektų forma, kita dalis - kaip tezės arba motyvuoti siūlymai“,  - portalui sakė DP vicepirmininkė Loreta Graužinienė.

Valdančiosios koalicijos partnerio Liberalų sąjūdžio (LS) pirmininkas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis sutiko su premjeru, kad kol kas sudėtinga pasakyti, ar DP pasiūlymai bus priimtini. „Niekas dar jų nematė, todėl neįmanoma pasakyti, kaip juos reikėtų komentuoti ir kaip jie bus įvertinti koalicijoje“, - portalui sakė E.Masiulis.

Anot jo, pirmas įspūdis apie „darbiečių“ keliamus reikalavimus nėra toks, kad būtinai jie turėtų būti atmesti. „Šiaip, aišku, sudėtinga pasakyti ką nors iš anksto, tačiau iš to, ką girdėjome bendrais bruožais, neatrodo, kad būtų labai jau blogi pasiūlymai dėl didesnės konkurencijos ar paramos smulkiajam verslui. Bet reikia žiūrėti į konkrečiai suformuluotus pasiūlymus, į juos įsigilinti, tik tada galima apsispręsti“, - pabrėžė LS vadovas.

Sutiko prisidėti, bet kelia reikalavimus

Praėjusio penktadienio vakarą DP prezidiumas priėmė sprendimą neatsisakyti derėtis su valdančiąja koalicija dėl paramos jai, tačiau kartu nuspręsta savas sąlygas, kurias įvykdžius „darbiečiai“ galėtų paremti koaliciją.

DP lyderis Viktoras Uspaskichas penktadienį pareiškė, kad „skubos tvarka bus suformuluotas programinis pasiūlymas“, kuris bus pateiktas valdantiesiems. Pasak jo, programa bus „aiški ir suprantama, ne per didelė, iki dešimties punktų“. Jei vyks derybos, susitarti dėl jos įgyvendinimo V.Uspaskichas norėtų iki biudžeto tvirtinimo.

Pagrindinė „darbiečių“ nuostata, kurios įgyvendinimo bus siekiama, pasak V.Uspaskicho, yra demonopolizavimas, mokesčių mažmenininkams mažinimas.

Anot DP pirmininko, kol kas kalbama apie paramą valdančiajai koalicijai, jei bus atsižvelgta į jų siūlymus, o ne dalyvavimą valdančiojoje koalicijoje.

Turi 72 balsus iš 141

Valdančioji koalicija prieš savaitę pakvietė DP pradėti konsultacijas dėl galimo bendro darbo koalicijoje. Kreipimesi nurodoma, kad „darbiečiai“ kviečiami konsultuotis dėl galimo bendradarbiavimo atsižvelgiant į sudėtingą ekonomikos ir finansų situaciją.

Centro-dešiniųjų koalicija buvo suformuota po pernai spalį vykusių Seimo rinkimų, po kurių iš valdžios buvo priversti pasitraukti socialdemokratai. Apie pavojų koalicijos stabilumui imta kalbėti, kai suskilo Arūno Valinsko vadovaujamos Tautos prisikėlimo partijos frakcija Seime.

Dabartinė Permainų koalicija, kurią sudaro TS-LKD, Liberalų sąjūdis, Liberalų ir centro sąjunga bei Tautos prisikėlimo partija Seime turi 72 balsus iš 141.

Opozicinę Darbo partijos frakciją sudaro 10 narių. 


Šiame straipsnyje: koaliciijaDarbo partija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių