Dar vienam teisėjui leista papildomai išduoti sankcijas slapta sekti ir klausytis pokalbių

Parlamentarai ketvirtadienį papildomai vienam Vilniaus apygardos teismo teisėjui leido išduoti sankcijas klausyti pokalbių ar sekti įtariamuosius.

Už tai numatantį Operatyvinės veiklos įstatymo papildymo projektą balsavo 77 Seimo nariai, 8 buvo prieš, 10 susilaikė.

Pataisos rengėjai - Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas bei Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos vadovas Aleksandras Sacharukas - norėjo, kad papildomai tokią teisę įgytų po vieną teisėją visuose apygardų teismuose.

Tačiau pritarta Darbo partijos atstovės Virginijos Baltraitienės pataisai, kad pasirašyti leidimus slapta sekti ir klausyti pokalbių papildomai galės tik vienas Vilniaus apygardos teismo teisėjas.

“Kitų teismų teisėjai ir neprašė suteikti jiems tokią teisę. Vilniaus apygardos teisme yra daugiausia bylų ir didžiausias darbo krūvis, todėl Vilniaus apygardoje turėtų būti du teisėjai, galintys užsiimti šia veikla", - BNS sakė Darbo partijos narė.

Pagal ketvirtadienį priimtą įstatymo pataisą “pašto siuntų, dokumentų siuntų, pašto perlaidų bei jų dokumentų slaptą kontrolę, techninių priemonių naudojimą specialia tvarka motyvuota nutartimi sankcionuoja apygardų teismų pirmininkai, ar šių teismų Baudžiamųjų bylų skyrių pirmininkai ir (ar) Vilniaus apygardos teismo pirmininko pavedimu du Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjai pagal generalinio prokuroro ar jo įgalioto generalinio prokuroro pavaduotojo arba apygardų prokuratūrų vyriausiųjų prokurorų ar jų įgaliotų vyriausiųjų prokurorų pavaduotojų motyvuotus teikimus, parengtus pagal operatyvinės veiklos subjektų vadovų ar jų įgaliotų vadovų pavaduotojų pateiktus duomenis".

Kituose teismuose sankcijas išduoti ir toliau galės tik apygardų teismų pirmininkai ir Baudžiamųjų bylų skyrių vadovai.

Agituodamas už įstatymo pataisą buvęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas pareiškė, kad dabar teisėjai sankcijas sekti ir klausyti įtariamųjų pokalbių pasirašo “į kairę ir į dešinę", nes dėl didelio prašymų kiekio fiziškai neturi laiko įsigilinti į bylas.

Tai išgirdęs Darbo partijos narys Kęstutis Daukšys pareikalavo, kad šie faktai būtų kruopščiai ištirti.

"Prašau skubiai ištirti šį faktą, kurie teisėjai kurioms byloms išdavė leidimus pasiklausyti, kratyti, nežiūrėdami į bylą", - kalbėjo K.Daukšys.

Socialdemokratas Vytenis Andriukaitis tvirtino asmeniškai patyręs tokį požiūrį. “Teisėjas fiziškai negalėjo įsigilinti į mano bylą", - sakė jis, ir klausė, ar “nereikėtų daugiau išplėsti subjektų ratą".



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių