Dalis nubaustų pedofilijos bylą tyrusių prokurorų žada skųstis teismui

Dalis generalinio prokuroro Algimanto Valantino nubaustų vadinamąją pedofilijos bylą tyrusių prokurorų ketina skųstis Vilniaus apygardos administraciniam teismui dėl skirtų nuobaudų.

Tai BNS antradienį patvirtino Prokuratūros profesinės sąjungos vadovas Dainius Pažarauskas.

Nenorima atskleisti, kas skųs įsakymą

"Dalis prokurorų skųs generalinio prokuroro įsakymą. Kol kas nenorime atskleisti kurie", - sakė D.Pažarauskas.

Iš viso už tarnybinius nusižengimus buvo nubausti 7 prokurorai - A.Valantinas spalio pabaigoje nusprendė, kad darbo turi netekti viena prokurorė, trys - pažeminti pareigose, dviem - skirti papeikimai ir vienai - pastaba.

Anot Prokuratūros profesinės sąjungos vadovo, kai kurie iš septyneto vis dar sprendžia, ar kreiptis į teismą, o kai kurie atsisakė.

Nubaustųjų nuomonė: pažeidimai - ne esminiai

D.Pažarausko teigimu, nusižengę prokurorai pripažįsta dalį savo klaidų, tačiau, anot jų, tie pažeidimai nebuvo esminiai.

"Pažeidimai yra neesminiai, jie nedarė įtakos nei bylos terminams, nei tyrimo kokybei. Tai buvo formalūs pažeidimai. Nebuvo taip, kad dėl jų (prokurorų - BNS) kaltės byla buvo vilkinama", - sakė Prokuratūros profesinės sąjungos vadovas.

Anot D.Pažarausko, vadinamoji pedofilijos byla buvo tiriama tiek, "kiek galimybių suteikė sistema".

"Kiek sistema suteikė galimybių, taip ir buvo tiriama, dar su tokiais krūviais. Jie neturėjo galimybės kiekvieną dieną prie jos dirbti, bet dėmesį bylai teikė tinkamą", - sakė profesinės sąjungos vadovas.

A.Valantinas: pareigūnas turi būti atsakingas

A.Valantinas spalio 30-ąją skyrė nuobaudas 7-iems vadinamąją pedofilijos bylą tyrusiems prokurorams.

Generalinio prokuroro sprendimu, iš pareigų buvo atleista Kauno miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Genovaitė Ročienė.

"Atleidimas - griežčiausia tarnybinė nuobauda. Tas žmogus buvo arčiausiai tos bylos, ilgiausiai ją tyrė. Noriu deklaruoti ir tą visuomet sakiau, kad pareigūnas ne tik turi būti savarankiškas, bet turi būti ir atsakingas, - yra sakęs A.Valantinas. - Šiuo atveju tai yra tas savarankiškas pareigūnas, kuris iš pradžių vadovavo ikiteisminiam tyrimui, paskui jam pačiam buvo pavesta atlikti ikiteisminį ir jis nepadarė dalykų, kurie, komisijos nuomone, turėjo būti padaryti."

Pagal generalinio prokuroro įsakymą, Kauno apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotoja Rita Čivinskaitė ir Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Andrius Kiuršinas pažeminti pareigose.

Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojui Nerijui Marcinkevičiui pareikštas papeikimas, Civilinių bylų skyriaus prokurorei Solveigai Gradzevičienei - pastaba.

Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus vyriausiajam prokurorui Zenonui Burokui skirtas papeikimas, o šio departamento prokurorui Sigitui Jankauskui - pažeminimas pareigose.

Apskųsti gali per mėnesį

Su skirtomis nuobaudomis nesutinkantys prokurorai per mėnesį nuo spalio 30-osios generalinio prokuroro įsakymą gali apskųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Parlamentinį tyrimą dėl pareigūnų veiksmų savo ruožtu atlieka Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Teisėsaugos ieškomas Drąsius Kedys pareiškimą policijai dėl jo dukters tvirkinimo parašė dar pernai lapkritį, bet ikiteisminis tyrimas nebaigtas iki šiol. Vyras viešai kaltino pedofilija Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių, buvusio Seimo pirmininko Viktoro Muntiano visuomeninį padėjėją Andrių Ūsą ir nenustatytą asmenį Aidą. Mergaitės motiną ir tetą vyras kaltino sąvadavimu.

Spalio 5 dieną Kaune buvo nužudyti teisėjas J.Furmanavičius ir buvusios D.Kedžio gyvenimo draugės, mergaitės motinos sesuo Violeta Naruševičienė. D.Kedys nerastas iki šiol.


Šiame straipsnyje: Kedysprokurorai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių