D. Grybauskaitei įteiktas garbingas Europos apdovanojimas

Ryžtingai krizę įveikę lietuviai yra pavyzdys visai Europos Sąjungai (ES), ketvirtadienį pareiškė Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas (Martinas Šulcas).

Sveikindamas prezidentę Dalia Grybauskaitę Karolio Didžiojo apdovanojimo įteikimo proga, politikas teigė, kad šiuo apdovanojimu pagerbiami visi Lietuvos piliečiai.

„Pagerbiame lietuvius - tautą, kuri per savo istoriją daug iškentėjo ir turėjo sunkiai kovoti, kad galėtų užimti savo teisėtą vietą Europos tautų šeimoje. Pagerbiame tautą, kuri iškelta galva ir daug ko atsisakydama įveikė krizę ir dėl savo tvirto tikėjimo ES ir ryžtingo solidarios Europos palaikymo visiems mums yra ir gali būti pavyzdys“, - Achene kalbėjo Europos Parlamento vadovas.

„Man padarė didelį įspūdį tai, kaip išdidžiai, ramiai ir ryžtingai žmonės stengėsi įveikti ekonominę krizę“, - sakė M. Schulzas. Jis priminė, jog 2009 metais šalies ekonomika smuko beveik 15 proc. todėl buvo sumažintos viešosios išlaidos, pensijos.

„Žmonės Lietuvoje labai daug paaukojo, tačiau nepaisydami pareikalautos aukos niekada neprarado tikėjimo Lietuva“, - sakė jis.

M. Schulzas negailėjo komplimentų D. Grybauskaitei, pabrėžęs, kad Lietuvos vadovė sako tai, ką galvoja, nieko negražina ir vadina daiktus tikraisiais vardais, netoleruoja biurokratijos ir yra puiki derybininkė.

„Su Jumis, gerbiama prezidente, man visų pirma asocijuojasi šios trys savybės: energija, veiksmingumas ir patikimumas“, - sakė M. Schulzas.

Vokietijos politikas teigė, kad būdama eurokomisarė prezidentė reformavo ES biudžetą ir daug prisidėjo per derybas dėl 2007-2013 metų ES biudžeto. Pasak jo, tai būtų svarbu ir derantis dėl 2014-2020 metų ES biudžeto, kurį dar turi patvirtinti Europos Parlamentas.

„Per šiuo metu vykstančias sudėtingas ir sunkias derybas dėl biudžeto aš kartu su kitais pasigendu Jūsų išskirtinės energijos ir gebėjimo siūlyti kompromisus“, - sakė M. Schulzas.

Vokietijos socialdemokratas pripažino, kad jo ir D. Grybauskaitės požiūriai į naująjį ES biudžetą labai skiriasi.

„Mūsų politinės idėjos ne visada sutampa, sakyčiau, kad, visų pirma kalbant apie vienašališką biudžeto mažinimo politiką, mūsų pažiūros labai skiriasi, bet tai yra politikos ir sąžiningumo dalykai, o ją labai gerbiu todėl, kad ji yra drąsi ir nuoširdi“, - sakė M.Schulzas.

Jis akcentavo ir D. Grybauskaitės vaidmenį siekiant prie ES priartinti posovietines Rytų kaimynes.

„Prezidentė D. Grybauskaitė atkakliai siekia palaikyti dialogą su Baltarusija, o tai nėra paprasta. Tai neturi iškraipyti vaizdo, kad žiaurius diktatorius A. Lukašenka yra gėda visai Europai“, - sakė M. Schulzas.

„Prezidentei D. Grybauskaitei taip pat ir jos atkaklumas padėjo pasiekti tai, kad jos, kaip vienos iš labai nedaugelio ES politikų, klausomasi Ukrainoje“, - sakė jis.

Vokietijos Acheno mieste ketvirtadienį atsiėmusi garbingą Karolio Didžiojo apdovanojimą, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog kovojant su krize svarbiausia yra politinė valia priimti atsakingus sprendimus.

„Šiandien Europai labiau nei bet kada būtina politinė valia priimti atsakingus sprendimus. Iššūkius galima spręsti tik prisiimant atsakomybę. Ją turi prisiimti visi - ir lyderiai, ir kiekvienas europietis“, - iškilmingoje ceremonijoje sakė prezidentė.

D. Grybauskaitė pabrėžė, kad šiandien Europai reikia atsakingos fiskalinės politikos, kurios esmė - gyventi pagal išgales.

Prezidentės teigimu, nors biudžeto balansavimas, skolos ir infliacijos valdymas skamba labai techniškai, bet „be šių priemonių įgyvendinimo mes ir toliau save apgaudinėsime, kad gyvename gerai, nors gera bus tik statistika“.

Ji pabrėžė, kad krizės metu, kai imtasi griežtų taupymo priemonių, „lietuviai parodė supratimą ir kantrybę“.

„Žinoma, toks atsakingas elgesys tikriausiai nepadės laimėti rinkimų, bet tai užtikrins tvarų augimą“, - sakė D. Grybauskaitė.

Kartu prezidentė sakė, kad Europa privalo dabar investuoti į priemones kovoti su jaunimo nedarbu, „kad nusivylimas netaptų pagrindiniu Europos kūrimo principu“.

D. Grybauskaitė taip pat pagyrė Vokietijos „istorinį vaidmenį“ ir „reikšmingą indėlį imantis lyderystės ieškant būtiniausių sprendimų europiniu lygmeniu“.

„Vokietija šiuo metu atlieka pagrindinį vaidmenį užtikrinant Europos stabilumą, neleidžia mums išklysti iš pasitikėjimo Europa kelio. Todėl jai - Vokietijai - tenka ir didžiausia kritika, ir mūsų didžiausia pagarba“, - kalbėjo prezidentė.

Apdovanojimo taryba teigia, kad D. Grybauskaitė pagerbta už jos išskirtines pastangas siekti didesnės integracijos Europos Sąjungoje ir rasti sprendimus, padedančius įveikti dabartinę krizę.

„Politikos Oskaru“ vadinamas apdovanojimas Prezidentei skirtas už Lietuvos indėlį kuriant Europos Sąjungos vienybę ir visos Europos ekonominį stabilumą. Karolio Didžiojo apdovanojimo komitetas taip pat akcentuoja Prezidentės vaidmenį vykdant Europos Sąjungos biudžeto reformą ir užtikrinant Baltijos valstybių dinamišką raidą.

Apdovanojimo ceremonija vyko Karolio Didžiojo rūmuose, dabartinėje Acheno rotušėje. Joje iškilmingą sveikinimo kalbą „Laudacio“ sakė Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Schulzas.

Prezidentę sveikino Europos lyderiai - ES Vadovų Tarybos Prezidentas Hermanas Van Rompuy, Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Schulzas, buvęs Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Pirmininkas Rene Van Der Lindenas, Europos Parlamento vicepirmininkė Anni Podimata, taip pat ankstesni Karolio Didžiojo apdovanojimo laureatai - Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schauble, buvęs Europos Parlamento pirmininkas Patas Coxas ir buvęs Europos centrinio banko vadovas Jeanas – Claude‘as Triche. Iškilmėse taip pat dalyvavo Europos Parlamento nariai, Europos Sąjungos šalių ambasadoriai, diplomatai, Vokietijos lietuvių bendruomenės atstovai, Lietuvos politikai - Česlovas Juršėnas, Seimo Europos reikalų komiteto vadovas Gediminas Kirkilas, Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis, Seimo narys Andrius Kubilius.

Tarptautinį Karolio Didžiojo apdovanojimą 1950 m. įsteigė Acheno miestiečiai. Karo nualintoje Europoje jis tapo simboliniu kvietimu siekti vienybės, solidarumo ir tarpusavio supratimo tarp Europos tautų. Juo yra apdovanotas Popiežius Jonas Paulius II, Europos Sąjungos įkūrėjai - Jeanas Monnet, Konradas Adenaueris, Robertas Schumanas, taip pat Didžiosios Britanijos Premjeras Winstonas S. Churchillis, JAV Prezidentas Billas Clintonas, Čekijos humanistas ir šios šalies vadovas Vaclavas Havelas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Nyderlandų Karalienė Beatričė, Liuksemburgo Ministras Pirmininkas Jeanas Claude‘as Junckeris ir daugelis kitų iškilių politikų.

Istorinis Acheno miestas yra ypač reikšmingas Vokietijos ir visos Europos istorijai. VIII amžiuje suvienijęs frankų ir germanų gentis imperatorius Karolis Didysis Acheną pavertė Europos politiniu centru. Jo statytoje ir daugiau nei tūkstantmetį skaičiuojančioje Acheno katedroje daugelį šimtmečių buvo karūnuojami Vokietijos karaliai ir Šv. Romos imperijos imperatoriai.NAUJAUSI KOMENTARAI

puikus įvertinimas

puikus įvertinimas portretas
:)

rado

rado portretas
ką apdovanoti

nuomonė

nuomonė portretas
apdovanojo , nes gal būt , vokiečiai prisiminė buvusius garsius prezidentės mokytojus bei bendražygius , tarp kurių buvo ir Mykolas Burokevičius ?
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių